|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 4 |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы. |
|
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.3. Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу; |
|
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, разрядтық қосылғыштарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеуді дәлелдей алады. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеуге мысалдар келтіреді. |
|
|||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. Көрсетілген сандарды және олардың разрядтық құрамын ата. 27, 39,85,79,64,13,24 тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Көрсетілген сандарды және олардың разрядтық құрамын анықтайды. Мысалы: 27, ол 2 онд.7 бірл. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Екі таңбалы кеспе сандар |
|
|||||||
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Екі таңбалы сандар қалай құралған? Төмендегі жазулар нені білдіреді? Екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралады. Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын ата.
Екі таңбалы санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазуға болады. Ол үшін ондықтар мен бірліктердің қосындысын жазу керек. Есептеу үлгісіне қара. 2 3 –бұл 20 және 3 саны , демек 20 + 3 = 23. 2 3 – 3 , 2 3 – 3 = 20. 2 3 – 2 0 , 2 3 – 2 0 = 3. 60 + 7 = □ 67 – 7 = □ 67 – 60 = □ Сергіту сәті Отырып-ақ орнымда Айдын көлді кешемін. Сен білмесең егерде, Былай ескек есейін.
(Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) 28, 39, 54 сандарын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жікте. Ә) Есепте. 20 + (3 + 5) = 30 + (7 – 2) = 40 + (8 – 2) = 30 + (2 + 7) = 50 + (6 – 4) =
|
Оқушы екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралатынын анықтайды. Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын атайды.
Дескриптор: - Екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралатынын анықтайды. - Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын атайды. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Екі таңбалы сандарды разрядтық құрамын анықтауға мысалдар келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Дескриптор: - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді. - Қосындының, айырманың мәнін табады. - 34 санының әртүрлі моделін қарастырады. А) сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді. Ә) Қосындының, айырманың мәнін табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер қалам
Оқулық
|
|
|||||||
|
5 минут
|
бекіту |
5-тапсырма Кері есеп құрастырып шығару Сырым-15 к Дастан--№3к кем Ш: 15-3-12 Жауабы 12 кітап |
Кері есеп құрастырады шығарады |
|
|
|
|||||||
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы, 2-ші сынып сабақ жоспары
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 4 |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы. |
|
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.3. Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу; |
|
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, разрядтық қосылғыштарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеуді дәлелдей алады. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеуге мысалдар келтіреді. |
|
|||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. Көрсетілген сандарды және олардың разрядтық құрамын ата. 27, 39,85,79,64,13,24 тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Көрсетілген сандарды және олардың разрядтық құрамын анықтайды. Мысалы: 27, ол 2 онд.7 бірл. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Екі таңбалы кеспе сандар |
|
|||||||
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Екі таңбалы сандар қалай құралған? Төмендегі жазулар нені білдіреді? Екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралады. Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын ата.
Екі таңбалы санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазуға болады. Ол үшін ондықтар мен бірліктердің қосындысын жазу керек. Есептеу үлгісіне қара. 2 3 –бұл 20 және 3 саны , демек 20 + 3 = 23. 2 3 – 3 , 2 3 – 3 = 20. 2 3 – 2 0 , 2 3 – 2 0 = 3. 60 + 7 = □ 67 – 7 = □ 67 – 60 = □ Сергіту сәті Отырып-ақ орнымда Айдын көлді кешемін. Сен білмесең егерде, Былай ескек есейін.
(Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) 28, 39, 54 сандарын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жікте. Ә) Есепте. 20 + (3 + 5) = 30 + (7 – 2) = 40 + (8 – 2) = 30 + (2 + 7) = 50 + (6 – 4) =
|
Оқушы екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралатынын анықтайды. Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын атайды.
Дескриптор: - Екі таңбалы сан ондықтар мен бірліктерден құралатынын анықтайды. - Сандардағы ондықтар мен бірліктердің санын атайды. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Екі таңбалы сандарды разрядтық құрамын анықтауға мысалдар келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Дескриптор: - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді. - Қосындының, айырманың мәнін табады. - 34 санының әртүрлі моделін қарастырады. А) сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жіктейді. Ә) Қосындының, айырманың мәнін табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер қалам
Оқулық
|
|
|||||||
|
5 минут
|
бекіту |
5-тапсырма Кері есеп құрастырып шығару Сырым-15 к Дастан--№3к кем Ш: 15-3-12 Жауабы 12 кітап |
Кері есеп құрастырады шығарады |
|
|
|
|||||||
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


