|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов атындағы орта мектеп КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтанова М.С |
|||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолданады |
|||||
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы «Алгоритм» картасы |
|||||
|
«Алгоритм» картасының мақсаты |
Оқушылардың көпшілігің жаңа тақырыпты сапалы меңгеруіне жету. Тақырыпты түсіндірудегі кемшіліктерді анықтау және жою. Пәнді сапалы меңгеру үшін, табысты адамның критерии ретінде қызығушылығын тудырып ынталандыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 3 минут 5+ 30 3 мин 5 + 30 3 минут 5+30 3 мин Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау. Топ басшы шығып, ұран айтады.Оқушылардың мотивациясы сынып ретінде. -Біз ақылдымыз ба? -Біз бақыттымыз ба? -Онда.........алға, алға, алға! Үй тапсырмасын тексеру Дұрыс жауапты тақтадан көрсету. Миға шабуыл. Көбейту және бөлу кестесін сұрау. Белгілі бір санды айту, мұғалім айтқан санды оқушылар сол санға көбейтіп отырады. 2,4 сандарына көбейтіп отырады. 13*2=26 14*2=28 21*4=84 12*4=48 Тақырыпты ашу Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Оқушыларға екі таңбалы санды бір таңбалы санға баған түрінде қалай орындалғанын түсіндіреді..
Есептеуді баған түрінде орында. Бүгін біз кімде қандай қиындық туындағанын анықтап, қатемен жұмыс жасаймыз
«Байқау» У1 8 мин Оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі. 1-тапсырма I-нұсқа ТКШ 12*3=66 АКШ 23*3=69 ЖКШ 41*2=82 II-нұсқа ТКШ 22*4=88 АКШ 34*2=68 ЖКШ 33*3=99 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін көрсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін көрсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша менгерілмеген білімдерді анықтау. «Бекіту»У2 6 мин Бірінші түсіндіруден соң оқушылардың меңгеру кезіндегі жіберген қателерін іздейді. “Үш шапалақ” әдісі 2-тапсырма ТКШ 450-32*2=386 АКШ 1000-400*2=200 ЖКШ 300*2-24*2=552 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша Оқушылардың жіберген қателерін анықтау,және түсіндіру «Есте сақтау» У3 4 мин “Үш шапалақ” әдісі 3-тапсырма. I-нұсқа ТКШ 32*3+44*2=184 2-нұсқа ТКШ 31*2+12*3=98 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша Бағалау Кері байланыс « Үш сұрақ » әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиынболды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды Үй тапсырмасы 8 ә)-тапсырма |
Барлық оқушылар ұран айтады. Оқу құралдарын түгендейді Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді айтады. Жаңа тақырыпты түсініп,тыңдайды. Есептеуді баған түрінде орындайды Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды Тексереді Есепті шығарады Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Тексереді Қателермен жұмыс жасайды Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына жинаған ұпай саны арқылы анықтайды. Үй тапсырмасын алады |
Жарайсыңдар ҚБ: Мадақтау, ынталандыру
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды-2б Қателермен жұмыс жасайды
Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді-2б
Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді-3б Жарайсыңдар ҚБ: Мадақтау, ынталандыру, қолдау көрсету |
Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы ООМ бойынша балдық нәтижелерін шығару |
||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов атындағы орта мектеп КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтанова М.С |
|||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолданады |
|||||
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы «Алгоритм» картасы |
|||||
|
«Алгоритм» картасының мақсаты |
Оқушылардың көпшілігің жаңа тақырыпты сапалы меңгеруіне жету. Тақырыпты түсіндірудегі кемшіліктерді анықтау және жою. Пәнді сапалы меңгеру үшін, табысты адамның критерии ретінде қызығушылығын тудырып ынталандыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 3 минут 5+ 30 3 мин 5 + 30 3 минут 5+30 3 мин Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау. Топ басшы шығып, ұран айтады.Оқушылардың мотивациясы сынып ретінде. -Біз ақылдымыз ба? -Біз бақыттымыз ба? -Онда.........алға, алға, алға! Үй тапсырмасын тексеру Дұрыс жауапты тақтадан көрсету. Миға шабуыл. Көбейту және бөлу кестесін сұрау. Белгілі бір санды айту, мұғалім айтқан санды оқушылар сол санға көбейтіп отырады. 2,4 сандарына көбейтіп отырады. 13*2=26 14*2=28 21*4=84 12*4=48 Тақырыпты ашу Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Оқушыларға екі таңбалы санды бір таңбалы санға баған түрінде қалай орындалғанын түсіндіреді..
Есептеуді баған түрінде орында. Бүгін біз кімде қандай қиындық туындағанын анықтап, қатемен жұмыс жасаймыз
«Байқау» У1 8 мин Оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі. 1-тапсырма I-нұсқа ТКШ 12*3=66 АКШ 23*3=69 ЖКШ 41*2=82 II-нұсқа ТКШ 22*4=88 АКШ 34*2=68 ЖКШ 33*3=99 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін көрсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін көрсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша менгерілмеген білімдерді анықтау. «Бекіту»У2 6 мин Бірінші түсіндіруден соң оқушылардың меңгеру кезіндегі жіберген қателерін іздейді. “Үш шапалақ” әдісі 2-тапсырма ТКШ 450-32*2=386 АКШ 1000-400*2=200 ЖКШ 300*2-24*2=552 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша Оқушылардың жіберген қателерін анықтау,және түсіндіру «Есте сақтау» У3 4 мин “Үш шапалақ” әдісі 3-тапсырма. I-нұсқа ТКШ 32*3+44*2=184 2-нұсқа ТКШ 31*2+12*3=98 «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша Бағалау Кері байланыс « Үш сұрақ » әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиынболды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды Үй тапсырмасы 8 ә)-тапсырма |
Барлық оқушылар ұран айтады. Оқу құралдарын түгендейді Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді айтады. Жаңа тақырыпты түсініп,тыңдайды. Есептеуді баған түрінде орындайды Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды Тексереді Есепті шығарады Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Тексереді Қателермен жұмыс жасайды Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына жинаған ұпай саны арқылы анықтайды. Үй тапсырмасын алады |
Жарайсыңдар ҚБ: Мадақтау, ынталандыру
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды-2б Қателермен жұмыс жасайды
Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді-2б
Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, есептейді-3б Жарайсыңдар ҚБ: Мадақтау, ынталандыру, қолдау көрсету |
Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы ООМ бойынша балдық нәтижелерін шығару |
||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз






