Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы санның разрядтық құрамы 3-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 2.5.2.1екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады,разрядтар кестесін қолданады, екі таңбалы санның разрядтық құрамы туралы білімін тапсырмалар орындау барысында тиімді қолдана алады, басқаларға да түсіндіре алады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Оқулықпен жұмыс ҰЖ.1-тапсырма -Кестеде екінші қатарда берілген санды ата. Жазып көрсет. -Кестеде ... қатарда берілген санды ата. Жазып көрсет. -Бірліктер нешінші разряд бірліктері деп аталады? -Ондықтар нешінші разряд бірліктері деп аталады? -Оқушылар тақтада көрсетілген күнтізбеден өздерінің туған күндерін көрсетеді. -Марат, күнтізбеден туған күніңді көрсете аласың ба? Санды ата. -Неше таңбалы сан атадың? -Бірлігі мен ондығын атап бере аласың ба? -Ал, анаңның туған күні ше? Қай күн? ЖЖ.2-тапсырма Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді және тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап беру негізінде екі цифрды пайдалана отырып, екі таңбалы сан жазады, оқиды, санның ондығы мен бірлігін көрсетіп тұрған санды анықтайды ТЖ.3-тапсырмада санның разрядтық құрамын зерделеуге назар аударылады. Санның ондықтары мен бірліктерін анықтайды. Әр санның ондықтары мен бірліктерін атай отырып, бос торкөзді толтырады |
Тілдік қатынаста «бірліктер – бірінші разряд бірліктері», «ондықтар – екінші разряд бірліктері» орынды қолданады Разрядтық қосылғыштардың қосындысы туралы ұғымды түсінеді. 17 санын разрядтық қосылғыштарға жіктеп жазады Санның разрядтық қосылғыштарын анықтайды. |
Дескриптор: 1.Екі цифрды пайдалана отырып, екі таңбалы сан жазады, оқиды, 2.Санның ондығы мен бірлігін көрсетіп тұрған санды анықтайды 3.17 санын разрядтық қосылғыштар ға жіктеп жазады 4.98 санының разрядтық құрамын анықтайды; 5.46 санының разрядтық құрамын анықтайды; 6.39 санының разрядтық құрамын анықтайды |
оқулық |
|
|
Сергіту сәті 2мин |
Неро жаттығу |
Неро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
|
|
|
ЕБҚ;4-тапсырмада сандарды атайды. -Қай цифр ондықты білдіреді? -Қай цифр бірлікті білдіреді ЕҚБ; 5-тапсырмада мысалдарды шығара отырып, алдыңғы білімін пысықтайды ӨЖ.6-тапсырма оқылуы бойынша теңдеуді оқу, жазылуы мен оқылуын сәйкестендіру білімін жетілдіреді |
Сандарды атай отырып, осы сандардың әрқайсысында неше бірлік бар екенін анықтайды |
7.48, 33, 50, 74 сандарды атайды; 8.осы сандардың әрқайсысында неше бірлік бар екенін анықтайды |
оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту 7- тапсырма. Аружан бірінші жолға 13 цифр, ал екінші жолға одан 2-еуі кем цифрлар жазды. Аружан екінші жолға неше цифр жазды? Есеп оқылады, белгілі, белгісіз мәліметтер анықталады. Бірінші жолға жазылған цифр туралы не белгілі? Бірінші жолға жазылған цифр санының 13 екені белгілі –Екінші жолға жазылған цифр туралы не білеміз? –Екінші жолға жазылған цифр саны белгісіз, бірақ 2-еуі кем екені белгілі. –Есептің сұрағына жауап беру үшін не істеу керек? –Есептің сұрағына жауап беру үшін 9-дан 2-ні азайтамыз. –Нәтижесін тексере аласың ба? Қалай? Ш: 13 – 2 = 11. Тексеруі: 11 + 2 = 13. Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Есеп мәтінін оқиды, белгілі деректердің көмегімен белгісіз деректерді анықтайды Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
9.белгілі, белгісіз мәліметтерді анықтайды; 10.белгісіз мәліметті табу үшін амал қолданады; Жауабын жазады, тексереді 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы санның разрядтық құрамы 3-сабақ
Екі таңбалы санның разрядтық құрамы 3-сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы санның разрядтық құрамы 3-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтау,разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 2.5.2.1екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады,разрядтар кестесін қолданады, екі таңбалы санның разрядтық құрамы туралы білімін тапсырмалар орындау барысында тиімді қолдана алады, басқаларға да түсіндіре алады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Оқулықпен жұмыс ҰЖ.1-тапсырма -Кестеде екінші қатарда берілген санды ата. Жазып көрсет. -Кестеде ... қатарда берілген санды ата. Жазып көрсет. -Бірліктер нешінші разряд бірліктері деп аталады? -Ондықтар нешінші разряд бірліктері деп аталады? -Оқушылар тақтада көрсетілген күнтізбеден өздерінің туған күндерін көрсетеді. -Марат, күнтізбеден туған күніңді көрсете аласың ба? Санды ата. -Неше таңбалы сан атадың? -Бірлігі мен ондығын атап бере аласың ба? -Ал, анаңның туған күні ше? Қай күн? ЖЖ.2-тапсырма Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді және тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап беру негізінде екі цифрды пайдалана отырып, екі таңбалы сан жазады, оқиды, санның ондығы мен бірлігін көрсетіп тұрған санды анықтайды ТЖ.3-тапсырмада санның разрядтық құрамын зерделеуге назар аударылады. Санның ондықтары мен бірліктерін анықтайды. Әр санның ондықтары мен бірліктерін атай отырып, бос торкөзді толтырады |
Тілдік қатынаста «бірліктер – бірінші разряд бірліктері», «ондықтар – екінші разряд бірліктері» орынды қолданады Разрядтық қосылғыштардың қосындысы туралы ұғымды түсінеді. 17 санын разрядтық қосылғыштарға жіктеп жазады Санның разрядтық қосылғыштарын анықтайды. |
Дескриптор: 1.Екі цифрды пайдалана отырып, екі таңбалы сан жазады, оқиды, 2.Санның ондығы мен бірлігін көрсетіп тұрған санды анықтайды 3.17 санын разрядтық қосылғыштар ға жіктеп жазады 4.98 санының разрядтық құрамын анықтайды; 5.46 санының разрядтық құрамын анықтайды; 6.39 санының разрядтық құрамын анықтайды |
оқулық |
|
|
Сергіту сәті 2мин |
Неро жаттығу |
Неро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
|
|
|
ЕБҚ;4-тапсырмада сандарды атайды. -Қай цифр ондықты білдіреді? -Қай цифр бірлікті білдіреді ЕҚБ; 5-тапсырмада мысалдарды шығара отырып, алдыңғы білімін пысықтайды ӨЖ.6-тапсырма оқылуы бойынша теңдеуді оқу, жазылуы мен оқылуын сәйкестендіру білімін жетілдіреді |
Сандарды атай отырып, осы сандардың әрқайсысында неше бірлік бар екенін анықтайды |
7.48, 33, 50, 74 сандарды атайды; 8.осы сандардың әрқайсысында неше бірлік бар екенін анықтайды |
оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту 7- тапсырма. Аружан бірінші жолға 13 цифр, ал екінші жолға одан 2-еуі кем цифрлар жазды. Аружан екінші жолға неше цифр жазды? Есеп оқылады, белгілі, белгісіз мәліметтер анықталады. Бірінші жолға жазылған цифр туралы не белгілі? Бірінші жолға жазылған цифр санының 13 екені белгілі –Екінші жолға жазылған цифр туралы не білеміз? –Екінші жолға жазылған цифр саны белгісіз, бірақ 2-еуі кем екені белгілі. –Есептің сұрағына жауап беру үшін не істеу керек? –Есептің сұрағына жауап беру үшін 9-дан 2-ні азайтамыз. –Нәтижесін тексере аласың ба? Қалай? Ш: 13 – 2 = 11. Тексеруі: 11 + 2 = 13. Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Есеп мәтінін оқиды, белгілі деректердің көмегімен белгісіз деректерді анықтайды Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
9.белгілі, белгісіз мәліметтерді анықтайды; 10.белгісіз мәліметті табу үшін амал қолданады; Жауабын жазады, тексереді 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз














