«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
БЕКІТЕМІН__________ Суюбаева Р.Д.
Оқу сабағының жоспары
Экология және адам денсаулығы
(сабақтың тақырыбы)
|
Модуль/пән атауы |
ЖБП 11: География |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амантұрлы Жазира Орахбайқызы |
|||||
|
Күні: |
03.12.2024ж. |
|||||
|
Курс/Топ: 1ШТ – 24 б/б |
Қатысушылар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: 5 |
||||
|
Сабақтың түрі: |
Ашық сабақ |
|||||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
|
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Білімділік нәтижелері:
Дамытушылық нәтижелері:
|
|||||
|
Қажетті ресурстар: |
Интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар, маркерлер, Virbo, lerning.apps, wordwoll, сабаққа қатысты әртүрлі талондар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
І. Сабақтың басы (20 мин.) |
Топпен амандасу, топты түгендеу. Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыппен байланыстыру мақсатында үйге берілген тапсырмаларды сұрау. 2. Үй тапсырмасы (10–15 мин.) VIRBO виртуалды аватар платформасын қолдану арқылы, үйге берілген тапсырмаларды сұрау. 1. Табиғатты пайдалану дегеніміз не? 2. Қоршаған ортаның бірінші антропогендік факторын ата? 3. Қоршаған ортаның өзгеруі дегеніміз не? 4. Қоршаған ортаның төртінші антропогендік өзгерісін ата? 5. Табиғатты пайдаланудың тарихи кезеңдерін ата? 6. Антропогендік өзгерістер дегеніміз не? 3. Жаңа сабаққа кіріспе (2 мин.) Үй тапсырмасы бойынша қорытынды шығарып, қатемен жұмыс жасап, тақтадан бейнесабақ көрсетіледі.. Бейнесабақта көрсетілген құбылыстарды атап, жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Жаңа сабақ бойынша тірек сөздермен танысады:
|
Мұғаліммен амандасады, үйге берілген тапсырманы қайталайды. Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Студенттер дәптерлерін ашып, күннің жадын, тақырыпты жазады. Жаңа тірек сөздермен танысады. |
ҚБ: Қошемет сөздермен мадақтаймын |
Virbo виртуал-ды аватар |
||
|
ІІ. Сабақтың ортасы (50 мин.) |
2. Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары (20–25 мин.) Топтық тапсырма: Картаға талдау жасаңыздар. Берілген облыстарды ауру деңгейі бойынша ранг әдісін пайдаланып үш топқа бөліңіздер:
3. Өз бетінше жұмыс (10-15 мин.) https://wordwall.net/ru/resource/83143680 Қазақстанның ірі қалалары мен өнеркәсіп орталықтарының атмосфералық ауасын ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіру. 1. Шаң – тозаң бойынша 2. Көміртек оксиді (СО) бойынша 3. Азот оксиді бойынша 4. Күкіртсутек бойынша 5. Зиянды жұмыс істейтіндердің көрсеткіші бойынша Қарағанды - 40 % Маңғыстау - 39 % Шығыс Қазақстан - 26 % Жамбыл облысы - 24 % Батыс Қазақстан - 5 % |
Студенттер жаңа сабақпен танысады, түсінбеген сұрақтары болса, сұрақтар қойылады. Студенттер топтасып картаға талдау жасайды. Жоғары, орта, төмен деңгей бойынша ауру түрлерін жіктейді. Интербелсенді тақтада ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіреді. |
Бағалау критерийлері: Жоғары деңгей (200-299) облыстарын жіктейді Орта деңгей (100-199) облыстарын жіктейді Төмен деңгей (0-99) облыстарын жіктейді Бағалау критерийлері: Қазақстанның ірі қалалары мен өнеркәсіп орталықтарының атмосфералық ауасын ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіру. |
Үлестірмелі қағаздар
|
||
|
ІІІ. Сабақтың аяғы (20 мин.) |
2. Кері байланыс (10–15 мин.) «Интервью» тәсілі Сабақ сізге ұнады ма? Өз пікіріңізді дәлелдеңіз... Бүгінгі тақырыптың Сіз үшін қандай маңызы бар деп ойлайсың? Бүгінгі үйренгеніңіз... Осы тақырып бойынша тағы не білгіңіз келеді? 3. Үйге тапсырма (2 мин.) Қатерлі ісік ауруларының алдын алудың қандай жолдары саған белгілі жазып келу. |
Студенттер тақтада синонимдер бойынша жинақтайды. Кері байланыс кезеңінде тақырып бойынша ұнаған жерлерін, үйренгендерін, алда не үйренгісі келетінін айтады. Үй тапсырмасын дәптерлеріне белгілеп алады. |
Бағалау критерийлері: Синонимдерді жинақтайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экология және адам денсаулығы
Экология және адам денсаулығы
«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
БЕКІТЕМІН__________ Суюбаева Р.Д.
Оқу сабағының жоспары
Экология және адам денсаулығы
(сабақтың тақырыбы)
|
Модуль/пән атауы |
ЖБП 11: География |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амантұрлы Жазира Орахбайқызы |
|||||
|
Күні: |
03.12.2024ж. |
|||||
|
Курс/Топ: 1ШТ – 24 б/б |
Қатысушылар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: 5 |
||||
|
Сабақтың түрі: |
Ашық сабақ |
|||||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
|
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Білімділік нәтижелері:
Дамытушылық нәтижелері:
|
|||||
|
Қажетті ресурстар: |
Интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар, маркерлер, Virbo, lerning.apps, wordwoll, сабаққа қатысты әртүрлі талондар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
І. Сабақтың басы (20 мин.) |
Топпен амандасу, топты түгендеу. Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыппен байланыстыру мақсатында үйге берілген тапсырмаларды сұрау. 2. Үй тапсырмасы (10–15 мин.) VIRBO виртуалды аватар платформасын қолдану арқылы, үйге берілген тапсырмаларды сұрау. 1. Табиғатты пайдалану дегеніміз не? 2. Қоршаған ортаның бірінші антропогендік факторын ата? 3. Қоршаған ортаның өзгеруі дегеніміз не? 4. Қоршаған ортаның төртінші антропогендік өзгерісін ата? 5. Табиғатты пайдаланудың тарихи кезеңдерін ата? 6. Антропогендік өзгерістер дегеніміз не? 3. Жаңа сабаққа кіріспе (2 мин.) Үй тапсырмасы бойынша қорытынды шығарып, қатемен жұмыс жасап, тақтадан бейнесабақ көрсетіледі.. Бейнесабақта көрсетілген құбылыстарды атап, жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Жаңа сабақ бойынша тірек сөздермен танысады:
|
Мұғаліммен амандасады, үйге берілген тапсырманы қайталайды. Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Студенттер дәптерлерін ашып, күннің жадын, тақырыпты жазады. Жаңа тірек сөздермен танысады. |
ҚБ: Қошемет сөздермен мадақтаймын |
Virbo виртуал-ды аватар |
||
|
ІІ. Сабақтың ортасы (50 мин.) |
2. Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары (20–25 мин.) Топтық тапсырма: Картаға талдау жасаңыздар. Берілген облыстарды ауру деңгейі бойынша ранг әдісін пайдаланып үш топқа бөліңіздер:
3. Өз бетінше жұмыс (10-15 мин.) https://wordwall.net/ru/resource/83143680 Қазақстанның ірі қалалары мен өнеркәсіп орталықтарының атмосфералық ауасын ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіру. 1. Шаң – тозаң бойынша 2. Көміртек оксиді (СО) бойынша 3. Азот оксиді бойынша 4. Күкіртсутек бойынша 5. Зиянды жұмыс істейтіндердің көрсеткіші бойынша Қарағанды - 40 % Маңғыстау - 39 % Шығыс Қазақстан - 26 % Жамбыл облысы - 24 % Батыс Қазақстан - 5 % |
Студенттер жаңа сабақпен танысады, түсінбеген сұрақтары болса, сұрақтар қойылады. Студенттер топтасып картаға талдау жасайды. Жоғары, орта, төмен деңгей бойынша ауру түрлерін жіктейді. Интербелсенді тақтада ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіреді. |
Бағалау критерийлері: Жоғары деңгей (200-299) облыстарын жіктейді Орта деңгей (100-199) облыстарын жіктейді Төмен деңгей (0-99) облыстарын жіктейді Бағалау критерийлері: Қазақстанның ірі қалалары мен өнеркәсіп орталықтарының атмосфералық ауасын ластаушылар кестесі бойынша сәйкестендіру. |
Үлестірмелі қағаздар
|
||
|
ІІІ. Сабақтың аяғы (20 мин.) |
2. Кері байланыс (10–15 мин.) «Интервью» тәсілі Сабақ сізге ұнады ма? Өз пікіріңізді дәлелдеңіз... Бүгінгі тақырыптың Сіз үшін қандай маңызы бар деп ойлайсың? Бүгінгі үйренгеніңіз... Осы тақырып бойынша тағы не білгіңіз келеді? 3. Үйге тапсырма (2 мин.) Қатерлі ісік ауруларының алдын алудың қандай жолдары саған белгілі жазып келу. |
Студенттер тақтада синонимдер бойынша жинақтайды. Кері байланыс кезеңінде тақырып бойынша ұнаған жерлерін, үйренгендерін, алда не үйренгісі келетінін айтады. Үй тапсырмасын дәптерлеріне белгілеп алады. |
Бағалау критерийлері: Синонимдерді жинақтайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















