«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
БЕКІТЕМІН__________ Суюбаева Р.Д.
Оқу сабағының жоспары
«Экологиялық із» және тұрақты даму
(сабақтың тақырыбы)
|
Модуль/пән атауы |
ЖБП 11: «География» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амантұрлы Жазира Орахбайқызы |
|||||
|
Күні: 12.11.2024ж. |
|
|||||
|
Курс/Топ: 1ШТ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
Жеке тұлғаның табиғатты пайдаланудағы рөлін анықтап, «экология-лық ізін» есептеуді үйренеді. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Табиғатты қорғау шараларының тиімділігіне баға береді. |
|||||
|
Қажетті ресурстар: |
Интербелсенді тақта, Gamma презентация бағдарламасы, |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
І. Сабақтың басы (20 мин.) |
(3 мин.) Топпен амандасу, топты түгендеу. Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыппен байла-ныстыру мақсатында үйге берілген тапсыр-маларды сұрау. 2. Үй тапсырмасы (10–15 мин.) https://wordwall.net/resource/64393692 платформасы арқылы студенттерге ұяшықты таңдау тапсырмалары беріледі. 1. Эксперттік бағалау дегеніміз не? 2. Эксперттік бағалау қай кезде жүргізіледі? 3. Талдамалық әдіс дегеніміз? 4. Сценарийлік әдіс? 5. Интервью әдісі? 6. Эксперттік топтар-дың түрлерін ата? 7. Аса ірі эксперттік топтарда эксперттер саны? 8. 30-100 эксперттер саны қандай эксперт-тік топтарда кездесе-ді? 9. Миға шабуыл әдісін түсіндіріңіз? 10. 635 әдісін түсіндіріңіз? 11. Дельфи әдісі? 12. 2005 жылы өткізілген жапония-лық дельфиде қанша сарапшы пікір алмасты? 3. Жаңа сабаққа кіріспе (2 мин.) Ұяшықты таңдау тап-сырмалары бойынша қорытынды шығарып, қатемен жұмыс жасап, жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Flippity платформасы арқылы студенттер 3-топқа бөлінеді: Жаңа сабақ бойынша тірек сөздермен танысады:
|
Мұғаліммен амандасады. Үй тапсырмаларына дайындалады. Ұяшықты таңдау арқылы берілген сұрақтарға жауап береді. Дәптерлерін ашып, күннің жадын жазып, тақырыпты жазады. |
Сабаққа қалыптасу үшін бір – бірімізге жылы лебіздер білдіру. ҚБ: Қошемет сөздермен мадақтаймын. |
https://wordwall.net/resource/64393692
|
||
|
ІІ. Сабақтың ортасы (50 мин.) |
(10 мин.) Тақтадан презентация көрсетіледі. 2. Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары (20–25 мин.) 1. Қ.Ж.Мұстафаевтың «Экологиялық із, Қазақстанның техно-гендік жүйесі – тұрақты даму индикаторы» мақала-сымен танысыңдар. Мақаланы талқылап, қорытынды шығарыңдар. 3. Өз бетінше жұмыс (10-15 мин.) https://learningapps.org/view21051066 берілген елдерді атаулары бойынша Еуропа мен Азия дүние бөліктеріне сәйкестендіреді. |
Жаңа сабақ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды. |
Критерий: Қ.Ж.Мұстафаевтың мақаласымен танысады; Мақала бойынша талдап, қорытынды шығарады. Дескриптор: Қ.Ж.Мұстафаевтың мақаласын меңгеру; Мақала бойынща талдау. Ұпайлар: ҚБ: 30 ұпай ҚБ: 30 ұпай |
Үлестірмелі қағаздар
|
||
|
ІІІ. Сабақтың аяғы (20 мин.) |
(3 мин.) Classtime арқылы сұрақтарға жауап беру. 2. Кері байланыс (10–15 мин.) Virvo бағдарламасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беру. 3. Үйге тапсырма (2 мин.) Тақырыпты оқып, дайындалып келу. |
Ұялы телефон арқылы кері байланысқа шығады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экологиялық із және тұрақты даму
Экологиялық із және тұрақты даму
«Каспий» жоғары педагогика және салалық технологиялар колледжі ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
БЕКІТЕМІН__________ Суюбаева Р.Д.
Оқу сабағының жоспары
«Экологиялық із» және тұрақты даму
(сабақтың тақырыбы)
|
Модуль/пән атауы |
ЖБП 11: «География» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амантұрлы Жазира Орахбайқызы |
|||||
|
Күні: 12.11.2024ж. |
|
|||||
|
Курс/Топ: 1ШТ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
Жеке тұлғаның табиғатты пайдаланудағы рөлін анықтап, «экология-лық ізін» есептеуді үйренеді. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Табиғатты қорғау шараларының тиімділігіне баға береді. |
|||||
|
Қажетті ресурстар: |
Интербелсенді тақта, Gamma презентация бағдарламасы, |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
І. Сабақтың басы (20 мин.) |
(3 мин.) Топпен амандасу, топты түгендеу. Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыппен байла-ныстыру мақсатында үйге берілген тапсыр-маларды сұрау. 2. Үй тапсырмасы (10–15 мин.) https://wordwall.net/resource/64393692 платформасы арқылы студенттерге ұяшықты таңдау тапсырмалары беріледі. 1. Эксперттік бағалау дегеніміз не? 2. Эксперттік бағалау қай кезде жүргізіледі? 3. Талдамалық әдіс дегеніміз? 4. Сценарийлік әдіс? 5. Интервью әдісі? 6. Эксперттік топтар-дың түрлерін ата? 7. Аса ірі эксперттік топтарда эксперттер саны? 8. 30-100 эксперттер саны қандай эксперт-тік топтарда кездесе-ді? 9. Миға шабуыл әдісін түсіндіріңіз? 10. 635 әдісін түсіндіріңіз? 11. Дельфи әдісі? 12. 2005 жылы өткізілген жапония-лық дельфиде қанша сарапшы пікір алмасты? 3. Жаңа сабаққа кіріспе (2 мин.) Ұяшықты таңдау тап-сырмалары бойынша қорытынды шығарып, қатемен жұмыс жасап, жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Flippity платформасы арқылы студенттер 3-топқа бөлінеді: Жаңа сабақ бойынша тірек сөздермен танысады:
|
Мұғаліммен амандасады. Үй тапсырмаларына дайындалады. Ұяшықты таңдау арқылы берілген сұрақтарға жауап береді. Дәптерлерін ашып, күннің жадын жазып, тақырыпты жазады. |
Сабаққа қалыптасу үшін бір – бірімізге жылы лебіздер білдіру. ҚБ: Қошемет сөздермен мадақтаймын. |
https://wordwall.net/resource/64393692
|
||
|
ІІ. Сабақтың ортасы (50 мин.) |
(10 мин.) Тақтадан презентация көрсетіледі. 2. Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары (20–25 мин.) 1. Қ.Ж.Мұстафаевтың «Экологиялық із, Қазақстанның техно-гендік жүйесі – тұрақты даму индикаторы» мақала-сымен танысыңдар. Мақаланы талқылап, қорытынды шығарыңдар. 3. Өз бетінше жұмыс (10-15 мин.) https://learningapps.org/view21051066 берілген елдерді атаулары бойынша Еуропа мен Азия дүние бөліктеріне сәйкестендіреді. |
Жаңа сабақ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды. |
Критерий: Қ.Ж.Мұстафаевтың мақаласымен танысады; Мақала бойынша талдап, қорытынды шығарады. Дескриптор: Қ.Ж.Мұстафаевтың мақаласын меңгеру; Мақала бойынща талдау. Ұпайлар: ҚБ: 30 ұпай ҚБ: 30 ұпай |
Үлестірмелі қағаздар
|
||
|
ІІІ. Сабақтың аяғы (20 мин.) |
(3 мин.) Classtime арқылы сұрақтарға жауап беру. 2. Кері байланыс (10–15 мин.) Virvo бағдарламасы арқылы берілген сұрақтарға жауап беру. 3. Үйге тапсырма (2 мин.) Тақырыпты оқып, дайындалып келу. |
Ұялы телефон арқылы кері байланысқа шығады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















