|
Сабақ: Биология |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 24.02.21ж. |
Мұғалімің аты-жөні: Әбдісалық Қ.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Ми. Ми бөлімдерінің құрылысы мен қызметі” |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Мидың құрылысы мен қызметін білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Ми, аралық ми, сопақша ми, ортаңғы ми, артқы ми,мишық, ми қыртысы, жүлгелер, варолиев көпірі, адреналин, гормон, гипофиз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқу тапсырмасын орындау кезінде белсенділік таныту. Жазбаша жұмыстарда нақтылық, өзін-өзі реттей білу. Топпен жұмыс жасау барысында оқушыларды ауызбіршілікке тәрбиелеу. Жасалған жұмыстарды талдау барысында сыныптастарының пікіріне құрметпен қарау қасиеттерін бойына сіңіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланысты дамыту |
Математика, Физика (жүйке импульстері), медицина |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер |
Бейнеролик, презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
7.1.7.4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Сабақта орындалуы тиіс іс – әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин
7 мин
Сабақтың ортасы. 1 мин
5 мин
5 мин
3 мин
4 мин
3 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Психологиялық ахуал «Мен қандаймын?» әдісі бойынша оқушылар әр түрлі түстерді таңдау арқылы, өз мінездерін біліп, жақсы көңіл-күй орнайды.
1-тапсырма. «Ғажайып ұяшықтар» өткен тақырыпты қайталау ретінде сұрақтар қойылады. 1. Диффузиялық жүйке жүйесі қандай ағзаға тән? 2. 2 номерлі затты анықта 3. Нейрондардың қысқа тармақталған өсінділері? 4. Бұл ағзаға қандай жүйке жүйесі тән? 5. Орналасуы бойынша жүйке жүйесінің бөлімдері қандай? 6. Орталық жүйке жүйесіне жатады? 7. Вегетативті жүйке жүйесінің қызметі? 8. Жұлынның сұр затын анықта Смайликтер арқылы оқушыларды бағалау.
Жаңа сабақ. Сабақ мақсатымен таныстыру. «Суреттер сөйлейді» әдісі суреттерді көру арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. Ұсынылған бейнебаяннан не түсінгендері сұралады. Оқулықпен жұмыс. Дәптермен жұмыс. Оқушылар тақырыпта кездескен жаңа терминдерді анықтамасымен жазып алады. Жеке жұмыс. Суреттен ми бөлімдерін көрсету және кестеге ми бөлімдері мен қызметін толтыру. Соңында мұғалім оқушыларды қорытындылайды. 2-тапсырма. Суреттен ми бөлімдерін көрсетіңіз.
3-тапсырма. Кестені толтырыңыз.
Сергіту сәті. Берілген ми бөлімдерінің қызметіне орай, берілген жаттығуларды орындау.
4-тапсырма. «Таңдаулы тест» әдісі. Оқушыларға А,В,С арқылы белгіленген әр түрлі түсті стикерлер көрсетіледі. Бүгінгі сабақ бойынша мұғалім қойған тест сұрақтарына дұрыс жауапты таңдау арқылы жауап береді. Кері байланыс: «Сөздік бағалау» әдісі (мұғалімнің ауызша бағалауы)
Рефлексия «Плюс, минус, қызықты» әдісі (П/М/Қ) «П» - сабақта ұнағаны: ақпарат, жұмыс түрлері. «М» - сабақтың ұнамаған немесе түсініксіз сәттері. «Қ» - қызықты мәліметтер, білгісі келетін мәселелер бойынша сұрақтар.
Бағалау. Үй тапсырмасын беру. 1. §39 «Ми бөлімдері». 2. Термин сөздермен жұмыс |
С
Презентация
Презентация Бейнежазба
Оқулық 140-142 бет
Суретпен және кестемен жұмыс.
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Деңгейлік оқыту – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 деңгейдегі оқушыларға сабақты меңгеруге, оқу мақсатына жеткуге бағытталған әр текті тапсырмалар беру. 2 деңгейдегі оқушыларға күрделілігі орташа, өз бетімен ізденуге, шығармашылыққа, дәстүрлі емес жағдайларда білімін қолдануға бағытталған тапсырмалар беру.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Әбдісалық Құралай АлдабергенқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Экологиялық мәселелер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Экологиялық мәселелерМатериал туралы қысқаша түсінік
Мектеп оқушыларына
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


лайд















