|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер. Д. Дефо «Робинзон Крузо» үзінді |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.4.5.1 -тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (күрделі сөздер) |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтінді тыңдайды, мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады |
||||||
|
Оқу дағдылары |
Қолдану, талдау, жинақтау |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Комплимент» Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Екі топ арасында топ ережесі еске түсіріледі Өтілген сабақ бойынша «Уақыттың жаулары» туралы әр топ мүшелерінің пікірі тыңдалады Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжайды. «Миға шабуыл»
|
Қолпаштау Бір-бірін бағалайды. |
|
||||
|
мәСабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. Пассив сөздер: Даму, ықпалын тигізу, төмендеуде, өзгерістерге ұшырау, шөлейт, топырақ, бүліну, салғырт қарау Актив сөздер: жұлу, қоқыс тастамау, сенбілік, егу, от жақпау, құс үйі 2.Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқиды - Жанры, стилі қандай? -Қазіргі экологиялық жағдайы қандай?(мәтіннен теріп жазады) 3. Айтылым «Сұрақ – жауап» әдісі. -Еліміздің табиғатын сақтау үшін не істеуіміз керек? -Сен Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне қандай ұсыныс берер едің? Жазылым: 62 бет, 7 тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Тыңдалым. Жазылым. Жанры-хат, стилі-көркем-әдебиет Жер шарындағы экологиялық жағдай: 1...... 2....... 3......... 4....... Сұрақтарға жауап береді Жазылым: Қажетті сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырады |
«Бас бармақ»
Дескриптор:
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» Дескриптор: -Ойын жинақтайды -толық жауап береді Дескриптор: -мәтінді пайдаланады -сөйлемдерді толықтырады «Бас бармақ»
|
Оқулық 61 бет сөздік |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 63 бет 10,11 тап |
|
|||||
|
Кері байланыс
|
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экологиялық сауаттылық
Экологиялық сауаттылық
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер. Д. Дефо «Робинзон Крузо» үзінді |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.4.5.1 -тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (күрделі сөздер) |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтінді тыңдайды, мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазады |
||||||
|
Оқу дағдылары |
Қолдану, талдау, жинақтау |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Комплимент» Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Екі топ арасында топ ережесі еске түсіріледі Өтілген сабақ бойынша «Уақыттың жаулары» туралы әр топ мүшелерінің пікірі тыңдалады Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжайды. «Миға шабуыл»
|
Қолпаштау Бір-бірін бағалайды. |
|
||||
|
мәСабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. Пассив сөздер: Даму, ықпалын тигізу, төмендеуде, өзгерістерге ұшырау, шөлейт, топырақ, бүліну, салғырт қарау Актив сөздер: жұлу, қоқыс тастамау, сенбілік, егу, от жақпау, құс үйі 2.Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқиды - Жанры, стилі қандай? -Қазіргі экологиялық жағдайы қандай?(мәтіннен теріп жазады) 3. Айтылым «Сұрақ – жауап» әдісі. -Еліміздің табиғатын сақтау үшін не істеуіміз керек? -Сен Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне қандай ұсыныс берер едің? Жазылым: 62 бет, 7 тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Тыңдалым. Жазылым. Жанры-хат, стилі-көркем-әдебиет Жер шарындағы экологиялық жағдай: 1...... 2....... 3......... 4....... Сұрақтарға жауап береді Жазылым: Қажетті сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырады |
«Бас бармақ»
Дескриптор:
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» Дескриптор: -Ойын жинақтайды -толық жауап береді Дескриптор: -мәтінді пайдаланады -сөйлемдерді толықтырады «Бас бармақ»
|
Оқулық 61 бет сөздік |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 63 бет 10,11 тап |
|
|||||
|
Кері байланыс
|
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
шағым қалдыра аласыз














