Сабақтың тақырыбы: Ел бірлігі
Сабақтың мақсаты:
1. Әңгіменің мазмұнын түсініп, өз сөздерімен айта білуге жаттықтыру.
2.Оқушылардың білімін, танымдық қабілетін, сауаттылығын, сөздік
қорын дамыту. Ауызекі сөйлеу дағдысын, ой-өрісін кеңейту.
3.Татулыққа, ынтымақтыққа, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: әңгімелесу, жазу, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: интерактив тақта: электрондық оқулық
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.1.1. Сәлемдесу
1.2. Кезекшімен сұхбат, оқушыларды түгендеу.
1.3. Сабаққа дайындық
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.І.Есенберлиннің «Алмас қылыш» повесіндегі үзіндіні оқып, мазмұнын түсіну.
2. Мәтінді оқу.
3. Мәтінге сұрақтар қойып, мазмұнын өз сөздеріңмен айтыңдар..
1) Жәнібек жігіттеріне нені кестіріп алды?
2) Ол жігіттерге қандай тапсырмалар берді?
3) Жәнібек қандай шешім, қағида айтты?
...ІY. Бекіту.
1.2-тапсырма. Мәтіндегі диалог сөздерге қойылған тыны белгілерін түсіндіріңдер.
2.3-тапсырма. Берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастыру.
3. 4-тапсырма. Мәтінде «Қызыл жыңғыл» деген сөз тіркесі неліктен тырнақшаға алынғанын түсіндіріңдер.
1.Етістіктің шақтарын қайталау.
Етістіктің 3 шағы бар.
_
________________________________________________________________
|
Өткен шақ |
Осы шақ |
Келер шақ |
|
|
|
|||
|
Жедел өткен шақ |
Нақ осы шақ |
Ауыспалы осы шақ |
Ауыспалы келер шақ |
|
-ды, ді, -ты, -ті жұрнақ келді, айтты, қойды |
Отыр,тұр жатыр,жүр көріп отыр, |
-а, -е, -й жұрнақ шығарады,көреді, билейді |
-а, -е, -й жұрнағы барамын, келемін, ойнаймын |
2.Шақтар бойынша мысалдар келтіру, сөйлемдер құрастыру.
3.8-тапсырма. . Сөйлемдердің етістігіе үш шаққа қойып жазыңдар.
Y. Қорытынды. Жаңа сабақ бойынша сұрақтар қойып, білімін бекіту.
YІ. Бағалау.
YІІ. Үйге тапсырма: 80-бет, 6-тапсырма
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ел бірлігі
Ел бірлігі
Сабақтың тақырыбы: Ел бірлігі
Сабақтың мақсаты:
1. Әңгіменің мазмұнын түсініп, өз сөздерімен айта білуге жаттықтыру.
2.Оқушылардың білімін, танымдық қабілетін, сауаттылығын, сөздік
қорын дамыту. Ауызекі сөйлеу дағдысын, ой-өрісін кеңейту.
3.Татулыққа, ынтымақтыққа, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: әңгімелесу, жазу, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: интерактив тақта: электрондық оқулық
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.1.1. Сәлемдесу
1.2. Кезекшімен сұхбат, оқушыларды түгендеу.
1.3. Сабаққа дайындық
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.І.Есенберлиннің «Алмас қылыш» повесіндегі үзіндіні оқып, мазмұнын түсіну.
2. Мәтінді оқу.
3. Мәтінге сұрақтар қойып, мазмұнын өз сөздеріңмен айтыңдар..
1) Жәнібек жігіттеріне нені кестіріп алды?
2) Ол жігіттерге қандай тапсырмалар берді?
3) Жәнібек қандай шешім, қағида айтты?
...ІY. Бекіту.
1.2-тапсырма. Мәтіндегі диалог сөздерге қойылған тыны белгілерін түсіндіріңдер.
2.3-тапсырма. Берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастыру.
3. 4-тапсырма. Мәтінде «Қызыл жыңғыл» деген сөз тіркесі неліктен тырнақшаға алынғанын түсіндіріңдер.
1.Етістіктің шақтарын қайталау.
Етістіктің 3 шағы бар.
_
________________________________________________________________
|
Өткен шақ |
Осы шақ |
Келер шақ |
|
|
|
|||
|
Жедел өткен шақ |
Нақ осы шақ |
Ауыспалы осы шақ |
Ауыспалы келер шақ |
|
-ды, ді, -ты, -ті жұрнақ келді, айтты, қойды |
Отыр,тұр жатыр,жүр көріп отыр, |
-а, -е, -й жұрнақ шығарады,көреді, билейді |
-а, -е, -й жұрнағы барамын, келемін, ойнаймын |
2.Шақтар бойынша мысалдар келтіру, сөйлемдер құрастыру.
3.8-тапсырма. . Сөйлемдердің етістігіе үш шаққа қойып жазыңдар.
Y. Қорытынды. Жаңа сабақ бойынша сұрақтар қойып, білімін бекіту.
YІ. Бағалау.
YІІ. Үйге тапсырма: 80-бет, 6-тапсырма
шағым қалдыра аласыз













