|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі және әдебиеті |
Бөлімі: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. Маралтай Ыбыраев «Елбасыма» |
||||||||||||||||
|
Күні :25.11.24 ж |
Педагогтің аты-жөні: Бекбулатова Р.Ф,Сейткасымова К.С. |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Елбасы кітапханасы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді; - берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды; |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сайын,арна,алғышарт,қазақстандық |
||||||||||||||||
|
Оқулық |
Бәйтерек,1бөлім,Көкжиек-Горизонт 2019 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 28 минут Таспа материалы Тыңдалым Жазылым Жазылым Тілдік бағдар Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. «Жүректен жүрекке» әдісі.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру,тіл дамыту сұрақтарына жауап беру. Ойтүрткі
-Біздің мектепте кітапхана бар ма? -Кітапханаға жиі барасың ба? -Кітапханадан қандай кітаптар алуға болады? -Біздің қалада қандай кітапханалар бар? -Суреттегі қандай кітапхана? https://yandex.kz/video/preview/6144395398891770823 Тақырып бойынша жаңа сөздерді қайталау: арна-русло,направление алғышарт-предпосылка ғимарат-здание мекеме-учреждение өкілетті органы-уполномоченный орган сәулет-архитектура жеке мұрағат-личный архив құрылтайшысы-учредитель ресми өкілдер-официальные представители кешен-комплекс Мәтінмен жұмыс: 1.99-бет,3-тапсырма. Мәтінді оқу.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. -Тұңғыш Президенттің жеке мұрағаты қайда орналасқан? -Ол қандай құжаттардан тұрады? -Онда қанша құжат жинақталған? -Бұл кітапхананың ерекшелігі неде? Толық жауап беріңіз. -Кітапхананың екінші қабатында не бар? -Елбасының жеке кітапханасы қай қабатта орналасқан? 2.99-бет,5-тапсырма.Беріген сөздердің мағынасын ашу.
3.95-бет ,ережені қайталау. Мезгіл үстеу және оның түрлері
«Шығу парағы» *Сіз үшін тақырыптың құнды жақтары қандай болды? *Өзіңіздің және сыныптастарыңыздың білімін бағалаңыз *Осы тақырып бойынша тағы не білгіңіз келеді?
Үй тапсырмасын беру :101 -бет,11-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді қайталау,ережені білу. |
Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Жүректен жүрекке» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Тіл дамыту сұрақтарына жауап береді
Таспадағы мәліметтерді тыңдайды Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды,жаңа сөздермен сөз тіркестерін және сөйлем құрайды,жаңа сөздерді тапсырмалар орындауда қолданады.
Дескриптор:5 балл -мәтінді оқиды; - сұрақтарға толық жауап береді;
Дескриптор: 5 балл -сөздердің аудармасын біледі; - мағынасын ашады; Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді.
|
Ауызша мадақтау:
«Еркін микрофон» әдісі
Ауызша мадақтау «Бас бармақ» Қ/б
|
Жаңа сөздер мәтін слайд Тапсырмалар Сұрақтар Суреттер Бейнетаспа Слайд Слайд тапсырмалар Оқулық тапсырмасы5 |
|||||||||||||
Құжат- термині латынның documentum – айғақ, куә деген сөзінен шығады. Бұл сөзбен тиісті тәсілмен рәсімделген және сондықтан да заңдық күші бар кез-келген жазба деректерді атайды.
-Арна хабарлардың шығу көзі мен оны қабылдаушыны өзара байланыстыратын қатынас жүйесінің бөлігі.[1]
-Мұрағат немесе Архив (лат. archіvum) – тарихи маңызы бар құжаттар сақталатын мемлекет арнаулы мекеме.
- Атақты- танымал, белгілі, әйгілі дегенді білдіреді
-Алғышарт-мәселенің орындалуына байланысты қойылатын шарт.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Елбасы кітапханасы
Елбасы кітапханасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі және әдебиеті |
Бөлімі: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. Маралтай Ыбыраев «Елбасыма» |
||||||||||||||||
|
Күні :25.11.24 ж |
Педагогтің аты-жөні: Бекбулатова Р.Ф,Сейткасымова К.С. |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Елбасы кітапханасы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсінеді; - берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды; |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сайын,арна,алғышарт,қазақстандық |
||||||||||||||||
|
Оқулық |
Бәйтерек,1бөлім,Көкжиек-Горизонт 2019 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 28 минут Таспа материалы Тыңдалым Жазылым Жазылым Тілдік бағдар Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. «Жүректен жүрекке» әдісі.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру,тіл дамыту сұрақтарына жауап беру. Ойтүрткі
-Біздің мектепте кітапхана бар ма? -Кітапханаға жиі барасың ба? -Кітапханадан қандай кітаптар алуға болады? -Біздің қалада қандай кітапханалар бар? -Суреттегі қандай кітапхана? https://yandex.kz/video/preview/6144395398891770823 Тақырып бойынша жаңа сөздерді қайталау: арна-русло,направление алғышарт-предпосылка ғимарат-здание мекеме-учреждение өкілетті органы-уполномоченный орган сәулет-архитектура жеке мұрағат-личный архив құрылтайшысы-учредитель ресми өкілдер-официальные представители кешен-комплекс Мәтінмен жұмыс: 1.99-бет,3-тапсырма. Мәтінді оқу.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. -Тұңғыш Президенттің жеке мұрағаты қайда орналасқан? -Ол қандай құжаттардан тұрады? -Онда қанша құжат жинақталған? -Бұл кітапхананың ерекшелігі неде? Толық жауап беріңіз. -Кітапхананың екінші қабатында не бар? -Елбасының жеке кітапханасы қай қабатта орналасқан? 2.99-бет,5-тапсырма.Беріген сөздердің мағынасын ашу.
3.95-бет ,ережені қайталау. Мезгіл үстеу және оның түрлері
«Шығу парағы» *Сіз үшін тақырыптың құнды жақтары қандай болды? *Өзіңіздің және сыныптастарыңыздың білімін бағалаңыз *Осы тақырып бойынша тағы не білгіңіз келеді?
Үй тапсырмасын беру :101 -бет,11-тапсырма жазбаша орындау,жаңа сөздерді қайталау,ережені білу. |
Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Жүректен жүрекке» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Тіл дамыту сұрақтарына жауап береді
Таспадағы мәліметтерді тыңдайды Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды,жаңа сөздермен сөз тіркестерін және сөйлем құрайды,жаңа сөздерді тапсырмалар орындауда қолданады.
Дескриптор:5 балл -мәтінді оқиды; - сұрақтарға толық жауап береді;
Дескриптор: 5 балл -сөздердің аудармасын біледі; - мағынасын ашады; Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді.
|
Ауызша мадақтау:
«Еркін микрофон» әдісі
Ауызша мадақтау «Бас бармақ» Қ/б
|
Жаңа сөздер мәтін слайд Тапсырмалар Сұрақтар Суреттер Бейнетаспа Слайд Слайд тапсырмалар Оқулық тапсырмасы5 |
|||||||||||||
Құжат- термині латынның documentum – айғақ, куә деген сөзінен шығады. Бұл сөзбен тиісті тәсілмен рәсімделген және сондықтан да заңдық күші бар кез-келген жазба деректерді атайды.
-Арна хабарлардың шығу көзі мен оны қабылдаушыны өзара байланыстыратын қатынас жүйесінің бөлігі.[1]
-Мұрағат немесе Архив (лат. archіvum) – тарихи маңызы бар құжаттар сақталатын мемлекет арнаулы мекеме.
- Атақты- танымал, белгілі, әйгілі дегенді білдіреді
-Алғышарт-мәселенің орындалуына байланысты қойылатын шарт.
шағым қалдыра аласыз
























