|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Электрлік. Магниттілік |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Электр тізбегі дегеніміз не? |
|||||||||||||
|
Осысабақта қолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтемеу) |
3.5.5.1- электр энергиясы көздерін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау 3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау 3.1.2.3 - экспериментті жоспарлау және жүргізу 3.1.2.4 - жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға электр энергиясы көздері мен түрлері жайлы әңгімелеу. |
|||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
Электр энергиясы көздерін анықтайды |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Электр құралдары, электр көздері, қуатты, толқынды , т.б. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алу.Жауапкершілік. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,қазақ тілі, математика |
|||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Дыбыс, жарық. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне тілек тілейді. ІІ.Мотивациялық-қызығушылық кезеңі Мақсаты:Электр құралдары жайлы жұмбақтар жасыру арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау.Бағалау критерийлерін құрастыру. |
Слайд Үлестірмелі парақтар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-35 минут
|
(Ұ) Оқушылардан үйде қандай электр құралдары бар екенін сұрау (компьютер, қысқа толқынды пеш, фен, теледидар т.с.с.). Бұл құралдардың жұмыс істеуі үшін не қажет? (Электр тогы немесе батарея). (Ж) Өздері білетін электр құралдарын қуатты алатын көзіне байланысты жіктеп, кестеге толтыруды ұсыну.
(МК)Бейнематериал көру «Электр дегеніміз не?» Бейнематериал тамашалағаннан кейін топта талқылау жүргізу. (Ұ)Әңгімелесу. -Электр қуатын неден алуға болады? -Батареяда қуат қалай пайда болады? -Батареяның қандай түрлерін білесіңдер? Батареяның қуаты таусылғанда не істеуге болады? -Жарамсыз болған батареяны қайда тастау керек? -Үйдегі розеткаларға ток қуаты қайдан келеді? (Сымдар арқылы электр станцияларынан). (МК) Сурет немесе көрсетілім арқылы оқушыларға су электр станциялары туралы айту. Жергілікті жердің тұрғындарын энергиямен қамтамасыз ететін су электр станциялары туралы әңгімелесу. (Т) Оқушыларды топтарға бөлу. Жел, атом, күн энергиясын өндіретін құрылғылар бейнеленген суреттерді мұқият зерттеп, қандай қуат көзі жайлы екендігін болжауды ұсыну. Бұл тапсырманы кейбірі болжау арқылы, кейбірі нақты білетін біліміне сүйеніп орындауы мүмкін. (МК) Оқушыларға күн, жел, атом энергияларын қолдану туралы айту. Біздің елімізде, әсіресе, күн батареялары мен жел генераторларын қолданудың мүмкіндігі мол екенін түсіндіру, суреттер мен бейнежазба арқылы көрсету. (Ө,Қ)Карточкамен жұмыс Мақсаты:оқушылардың алған білімдерін бекіту.
|
https://www.youtube.com/watch?v=6ml6GgUuiDQ
|
||||||||||||
|
Сабақ соңы 35-40 минут |
Рефлексия: -Сабақта не маңызды болды? -Қандай жаңа ақпарат алдыңдар? -Қандай қиындықтар кездесті?
Бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі бойыншаоқушылар өз орындарын анықтап, өздерін бағалайды. |
«Жетістік баспалдағы» |
||||||||||||
|
Дифференциация: Әр топтқа деңгейлік сұрақтар қою арқылы. |
Топтық, зерттеу жұмыс барысындағы бақылау арқылы бағалау. «Жетістік баспалдағы » арқылы өзін-өзі бағалау
|
Қауіпсіздік ережелері
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электр тізбегі дегеніміз не? 3-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Электрлік. Магниттілік |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Электр тізбегі дегеніміз не? |
|||||||||||||
|
Осысабақта қолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтемеу) |
3.5.5.1- электр энергиясы көздерін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау 3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау 3.1.2.3 - экспериментті жоспарлау және жүргізу 3.1.2.4 - жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға электр энергиясы көздері мен түрлері жайлы әңгімелеу. |
|||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
Электр энергиясы көздерін анықтайды |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Электр құралдары, электр көздері, қуатты, толқынды , т.б. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алу.Жауапкершілік. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,қазақ тілі, математика |
|||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Дыбыс, жарық. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне тілек тілейді. ІІ.Мотивациялық-қызығушылық кезеңі Мақсаты:Электр құралдары жайлы жұмбақтар жасыру арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау.Бағалау критерийлерін құрастыру. |
Слайд Үлестірмелі парақтар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-35 минут
|
(Ұ) Оқушылардан үйде қандай электр құралдары бар екенін сұрау (компьютер, қысқа толқынды пеш, фен, теледидар т.с.с.). Бұл құралдардың жұмыс істеуі үшін не қажет? (Электр тогы немесе батарея). (Ж) Өздері білетін электр құралдарын қуатты алатын көзіне байланысты жіктеп, кестеге толтыруды ұсыну.
(МК)Бейнематериал көру «Электр дегеніміз не?» Бейнематериал тамашалағаннан кейін топта талқылау жүргізу. (Ұ)Әңгімелесу. -Электр қуатын неден алуға болады? -Батареяда қуат қалай пайда болады? -Батареяның қандай түрлерін білесіңдер? Батареяның қуаты таусылғанда не істеуге болады? -Жарамсыз болған батареяны қайда тастау керек? -Үйдегі розеткаларға ток қуаты қайдан келеді? (Сымдар арқылы электр станцияларынан). (МК) Сурет немесе көрсетілім арқылы оқушыларға су электр станциялары туралы айту. Жергілікті жердің тұрғындарын энергиямен қамтамасыз ететін су электр станциялары туралы әңгімелесу. (Т) Оқушыларды топтарға бөлу. Жел, атом, күн энергиясын өндіретін құрылғылар бейнеленген суреттерді мұқият зерттеп, қандай қуат көзі жайлы екендігін болжауды ұсыну. Бұл тапсырманы кейбірі болжау арқылы, кейбірі нақты білетін біліміне сүйеніп орындауы мүмкін. (МК) Оқушыларға күн, жел, атом энергияларын қолдану туралы айту. Біздің елімізде, әсіресе, күн батареялары мен жел генераторларын қолданудың мүмкіндігі мол екенін түсіндіру, суреттер мен бейнежазба арқылы көрсету. (Ө,Қ)Карточкамен жұмыс Мақсаты:оқушылардың алған білімдерін бекіту.
|
https://www.youtube.com/watch?v=6ml6GgUuiDQ
|
||||||||||||
|
Сабақ соңы 35-40 минут |
Рефлексия: -Сабақта не маңызды болды? -Қандай жаңа ақпарат алдыңдар? -Қандай қиындықтар кездесті?
Бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі бойыншаоқушылар өз орындарын анықтап, өздерін бағалайды. |
«Жетістік баспалдағы» |
||||||||||||
|
Дифференциация: Әр топтқа деңгейлік сұрақтар қою арқылы. |
Топтық, зерттеу жұмыс барысындағы бақылау арқылы бағалау. «Жетістік баспалдағы » арқылы өзін-өзі бағалау
|
Қауіпсіздік ережелері
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



