Бөлім:Болашақтың
компьютерлері
|
Мектеп:
Жайсаң ЖОББ
мектебі
|
Күні:
22.04.2022ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Төлеухан Г.
|
Сынып:
4
«А»
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Электронды поштамен файлдарды
қабылдау және жіберу.
|
Осы сабақ
арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
4.1.2.2 файлдар мен
қалталарды жасау, көшіру, көшіру және жою;
жұмысыңыздағы мәтінмәндік мәзірді
пайдаланыңыз;
4.1.2.3 өз жұмысында контекстік мәзірді
пайдалану;
4.3.2.1 электрондық пошта
хабарларын тіркемелермен бірге алуға және
жіберуге;
4.3.2.2 файлдарды қоса берілген
хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және
жіберу;
|
Сабақ мақсаттары
|
файлдар мен қалталарды жасау, көшіру,
көшіру және жою;
жұмысыңыздағы мәтінмәндік мәзірді
пайдаланыңыз;
өз жұмысында контекстік мәзірді
пайдалану;
электрондық пошта хабарларын тіркемелермен
бірге алуға және жіберуге
|
Бағалау критерийлері
|
электрондық поштаны қалай жіберуге
болатындығын біледі;
өз жұмысындағы контекст мәзірді қалай
пайдалану керектігін біледі:
файлдар мен қалталарды жасау, көшіру,
жылжыту және жою жолдарын біледі;
алынған электрондық хаттарды көре
алады;
электрондық пошта хабарларын тіркемелермен
жібере алады
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және
терминология:
жіберуші, алушы, алушы, дереккөз,
мекен-жайы,тіркелген файл, қолы, ресми, бейресми, кіріс жәшігі,
жіберілген, жоба, спам, себет.
Сабаққа қатысты пайдалы
фразалар үшін қарым-қатынас/хат:
•
Хатты кімнен келгенін қалай
білуге болады?
•
Неліктен екенін сіз
айталасызба...
•
Электрондық пошта неге
соншалықты тез келеді деп ойлайсыз?
•
Егер белгісіз жіберушінің хаты
/ сілтемелері / тіркемелері болса, абай болу керек, себебі
...
•
Хабарларлама қай жерде
сақталады?
Жазу бойынша кеңестер:
• Электрондық поштаны жазу туралы
...
• Электрондық поштаға жауап беру
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құзыреттілік (білім, дағды, зияткерлік
даму, сыни ойлау)
Мәндерді қалыптастыру жұмыс арқылы жүзеге
асырылады, жауаптарды өздігінен іздеуде
|
Пәнаралық байланыс
|
АКТ,Әлемді тану
|
Осыған дейін меңгерілген
білім
|
Ақпарат алмасу түрлерін біледі
Электрондық поштаның функциясын
біледі,
Ақпаратты ортақ пайдалану үшін Интернетті
қолдана алады.
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс
іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
Сабақтың ортасы
|
-
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен амандасуы.
Мәселелерді талқылау:
1. Слайдта не ұсынылады?
2.Оқушылар электрондық
пошта қызметтерінің түрлерін атайды.
3.Электрондық пошта мен
қарапайым пошта арасындағы айырмашылық қандай?
4. Сіз хабарламаларды
алмастыңыз ба? Оларды қалай жібердіңіз?
5. Хабарламаларда
суреттер, дыбыс, бейне (қоса тіркелген файлдар) болуы мүмкін
бе?
Бейнені көргеннен кейін
оқытушы келесі сұрақтарды талқылайды: «Электрондық пошта дегеніміз
не?»
• электрондық поштаны қалай жіберуге
болады?
• қандай қалтада хаттар
сақталады?
• жіберілген хат қай қалтада
сақталады;
• алынған хаттар қай жерде
сақталады;
• егер хат жойылса, онда ол қайда
сақталады.
Пошта жәшігі қалталарына назар
аударыңыз.
«Мұғалімге хат» рефлексиясы
Сабақ
туралы электрондық пошта жазыңыз (ұнаған сабақтың екі элементі және
қиындық туғызған бір элемент) және мұғалімге
жіберіңіз.
|
Слайд.
Бейнекөрсетілім
https://youtu.be/yxaAp3COISg
https://youtu.be/siTko0EgOuk
|
Сабақтың соңы
|
Тапсырма бойынша қорытынды
шығару, сабақ соңында қандай
мақсаттарға жету қажет болғаңын
сұрау? Қандай мақсаттарға
жетті?
Үйге тапсырма.Дәптермен
жұмыс.
§28.Электронды почтамен файлдарды
қабылдау және жіберу.119бет сұрақтарға жауап берейік тапсырмаларын
орындау.
|
Сабаққа белсене қатысқан
оқушыларды бағалау
|