Тақырыбы: Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу
Сыныбы: 7 «А»
Пән мұғалімі: Толебаева Жайна Жоламановна
Атырау қаласы
2024 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Толебаева Жайна Жоламановна |
|
|
Күні: |
19.11.2024 ж. |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеуді үйрену, соның ішінде ұяшықтардың ішіндегі мәтін, сандарды түрлендіру және стильдерді қолдану арқылы деректерді тиімді көрсету. |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылар ұяшықтардың өлшемін, шрифт түсін, стилін және өлшемін өзгерте алады. Оқушылар сандық мәндердің форматын өзгерте алады (валюта, пайыз, күн, уақыт). Оқушылар ұяшықтардың шекарасын және фон түсін өзгерте алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұқыптылықты дамыту, топтық жұмыс арқылы қарым-қатынас дағдыларын жетілдіру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру 7 мин |
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу Үй тапсырмасын learningapps арқылы сұрау Qr code-ты сканерлеу немесе сілтеме арқылы орындайды
|
Амандасады. Топқа бөлінеді Qr code ты сканерлеу немесе сілтеме арқылы тапсырманы орындайды
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады 1 балл |
https://learningapps.org/19309373 Компьютер
|
|||||||||||||||
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Теориялық және практикалық жұмыс 25 мин |
Оқушыларға жаңа сабақ түсіндіріліп, практика жүзінде көрсетіледі. Топтық жұмыс. Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс орындайды. Жеке жұмыс практикалық тапсырма (оқулықтағы тапсырма)
Жұптық жұмыс
|
Мұғалімді тыңдайды.
Топта дұрыс жауапты сәйкестендіреді
Компьютерде жеке тапсырма орындайды
Жұптасып берілген сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: Әр топтарға берілген тарсия карточкалерін дұрыс жауабын табады 2 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады
Дескриптор:
4 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор:
2 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады
|
Excel бағдарламасы
Тарсия карточкалары
Оқулық компьютер
Қима қағаздар
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты бекіту. Ойлануға берілген сұрақтар
Рефлекция Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен ....түсіндім, ... білдім, .... көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.... .үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. Үйге тапсырма: 3,3-тақырып. Ойлануға берілген сұрақтар 64бет
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін аяқталмаған сөйлем арқылы орындайды.
Үй тапсырмасын жазып алады |
Дескриптор: Бекіту сұрақтарына жауап береді 1 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды.
|
Интерактивті тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу 7 сынып
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу 7 сынып
Тақырыбы: Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу
Сыныбы: 7 «А»
Пән мұғалімі: Толебаева Жайна Жоламановна
Атырау қаласы
2024 жыл
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Толебаева Жайна Жоламановна |
|
|
Күні: |
19.11.2024 ж. |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелер элементтерін пішімдеуді үйрену, соның ішінде ұяшықтардың ішіндегі мәтін, сандарды түрлендіру және стильдерді қолдану арқылы деректерді тиімді көрсету. |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылар ұяшықтардың өлшемін, шрифт түсін, стилін және өлшемін өзгерте алады. Оқушылар сандық мәндердің форматын өзгерте алады (валюта, пайыз, күн, уақыт). Оқушылар ұяшықтардың шекарасын және фон түсін өзгерте алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұқыптылықты дамыту, топтық жұмыс арқылы қарым-қатынас дағдыларын жетілдіру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру бөлімі. Үй тапсырмасын тексеру 7 мин |
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу Үй тапсырмасын learningapps арқылы сұрау Qr code-ты сканерлеу немесе сілтеме арқылы орындайды
|
Амандасады. Топқа бөлінеді Qr code ты сканерлеу немесе сілтеме арқылы тапсырманы орындайды
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады 1 балл |
https://learningapps.org/19309373 Компьютер
|
|||||||||||||||
|
Жаңа сабақты түсіндіру. Теориялық және практикалық жұмыс 25 мин |
Оқушыларға жаңа сабақ түсіндіріліп, практика жүзінде көрсетіледі. Топтық жұмыс. Тарсия әдісі арқылы топтық жұмыс орындайды. Жеке жұмыс практикалық тапсырма (оқулықтағы тапсырма)
Жұптық жұмыс
|
Мұғалімді тыңдайды.
Топта дұрыс жауапты сәйкестендіреді
Компьютерде жеке тапсырма орындайды
Жұптасып берілген сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: Әр топтарға берілген тарсия карточкалерін дұрыс жауабын табады 2 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады
Дескриптор:
4 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор:
2 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағаланады
|
Excel бағдарламасы
Тарсия карточкалары
Оқулық компьютер
Қима қағаздар
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Сабақты бекіту. Ойлануға берілген сұрақтар
Рефлекция Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен ....түсіндім, ... білдім, .... көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.... .үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. Үйге тапсырма: 3,3-тақырып. Ойлануға берілген сұрақтар 64бет
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін аяқталмаған сөйлем арқылы орындайды.
Үй тапсырмасын жазып алады |
Дескриптор: Бекіту сұрақтарына жауап береді 1 балл «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды.
|
Интерактивті тақта
|
шағым қалдыра аласыз
















