|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ұзын-ата» ЖББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
ІІІ. Электронды кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қуатбаева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестенің элементтерін пішімдеу(форматтау) . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.2 электрондықкестеніңэлементтерінпішімдеу;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кесте элементтерін түсіндіру. Электрондық кесте элементтерін пішімдеуді үйрету. Оқушылардың басым
бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Әлеуметтік белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлға қалыптастыру. Оқушыларды практикалық жұмыста қарым-қатынас жасауға, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлауға, өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Бағалау Кері байланыс Үйге тапсырма |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Жағымды ахуал орнату Оқушыларды «жапырақтар» әдісі арқылы топқа бөлу. 1 –Баған 2 –Жол ІІ. Үй жұмысы Сaбақты пысықтау мақсатында «Алма теру» əдiсiн қoлдaну. Umapalataплатформасы
Экранға презентация қосылады. Жаңа сабақтың тақырыбы шығады. Кестеде үнемі бір ұяшық белсенді болады, ал белсенді ұяшық жиектері басқалардан ерекшеленіп тұрады:
Ұяшықтарды пішімдеу (Формат ячеек) терезесін екі әдіспен ашуға болады: 1-әдіс. Басты (Главная) мәзірінен Сан (Число) бөлімінің төменгі оң жақ бұрышындағы бағыттаушы сызықты таңдау 2-әдіс. Ерекшеленген ұяшықтың жанама мәзірінен Ұяшықты пішімдеу командасын таңдау. Ашылған Ұяшықты пішімдеу терезесі 6 бөлімнен тұрады: Сан (Число), Түзету (Выравнивание), Қаріп (Шрифт), Шекара (Граница), Құйып бояу (Заливка), Қорғау (Защита). «Кодтау» әдісі. Өнер - білім бар
жұрттар
B2,A2, C3, A3, C2; A1, C1, B3; D2, B1, E1; D3, D1, D4,C4; E4, A4, E3. Практикалық тапсырмалар.
Топтық жұмыс
Оқушылардың жинаған лайктарын санау.
«Алма ағашы» Жасыл алма – мен бәрін түсіндім, көңіл-күйім тамаша. Сары алма– мен көпнәрсенітүсіндім, үйрендім, көңіл-күйімжақсы. Қызылалма– мен түсінбедім, көңіл-күйімжоқ.
64 беттегі үй тапсырмасын орындау
|
Ұсынылған суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді.
сұраққа жауап береді.
Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады.
Оқушылар берілген кілттік сөздер арқылы өлеңді кодтайды.
Оқушылар кестеде мәліметтерді дұрыс енгізіп, пішімдейді
Оқушылар кесте элементтерімен жұмыс жасайды.
Сілтемемен өтіп, берілген сұрақтарға жауап беру.
Оқушыларбүгінгісабаққабайлыныстыалмалардыағашқаіледі.
|
Лайк арқылы
Лайк жинау әдісі
Лайк жинау әдісі
Лайк әдісі
«Алма ағашы» әдісі
|
Информатика 7 сынып оқулығы.Алматы баспасы - 2021 ж.
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=129354
презентация
Кілттік сөз
https://www.educaplay.com/learning-resources/21473421-learning_resource.html
\
https://www.educaplay.com/learning-resources/21473375-learning_resource.html
Қима қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
-
-
A
B
C
D
E
1
Тастан
алыс
сарай
ашып
жерлерден,
2
-
Өнер
жұрттар
Айшылық
3
бар
салғызды;
білім
Көзіңді
алғызды.
4
хабар
жұмғанша,
-
Жылдам
-
Тақырып, мәзір, құрал-саймандар, формулалар, жұмыс парағы, қалып-күй қатары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кестенің элементтерін пішімдеу(форматтау) .7 сынып
Электрондық кестенің элементтерін пішімдеу(форматтау) .7 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ұзын-ата» ЖББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
ІІІ. Электронды кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қуатбаева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестенің элементтерін пішімдеу(форматтау) . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.2 электрондықкестеніңэлементтерінпішімдеу;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға кесте элементтерін түсіндіру. Электрондық кесте элементтерін пішімдеуді үйрету. Оқушылардың басым
бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Әлеуметтік белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлға қалыптастыру. Оқушыларды практикалық жұмыста қарым-қатынас жасауға, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлауға, өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Бағалау Кері байланыс Үйге тапсырма |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Жағымды ахуал орнату Оқушыларды «жапырақтар» әдісі арқылы топқа бөлу. 1 –Баған 2 –Жол ІІ. Үй жұмысы Сaбақты пысықтау мақсатында «Алма теру» əдiсiн қoлдaну. Umapalataплатформасы
Экранға презентация қосылады. Жаңа сабақтың тақырыбы шығады. Кестеде үнемі бір ұяшық белсенді болады, ал белсенді ұяшық жиектері басқалардан ерекшеленіп тұрады:
Ұяшықтарды пішімдеу (Формат ячеек) терезесін екі әдіспен ашуға болады: 1-әдіс. Басты (Главная) мәзірінен Сан (Число) бөлімінің төменгі оң жақ бұрышындағы бағыттаушы сызықты таңдау 2-әдіс. Ерекшеленген ұяшықтың жанама мәзірінен Ұяшықты пішімдеу командасын таңдау. Ашылған Ұяшықты пішімдеу терезесі 6 бөлімнен тұрады: Сан (Число), Түзету (Выравнивание), Қаріп (Шрифт), Шекара (Граница), Құйып бояу (Заливка), Қорғау (Защита). «Кодтау» әдісі. Өнер - білім бар
жұрттар
B2,A2, C3, A3, C2; A1, C1, B3; D2, B1, E1; D3, D1, D4,C4; E4, A4, E3. Практикалық тапсырмалар.
Топтық жұмыс
Оқушылардың жинаған лайктарын санау.
«Алма ағашы» Жасыл алма – мен бәрін түсіндім, көңіл-күйім тамаша. Сары алма– мен көпнәрсенітүсіндім, үйрендім, көңіл-күйімжақсы. Қызылалма– мен түсінбедім, көңіл-күйімжоқ.
64 беттегі үй тапсырмасын орындау
|
Ұсынылған суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді.
сұраққа жауап береді.
Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады.
Оқушылар берілген кілттік сөздер арқылы өлеңді кодтайды.
Оқушылар кестеде мәліметтерді дұрыс енгізіп, пішімдейді
Оқушылар кесте элементтерімен жұмыс жасайды.
Сілтемемен өтіп, берілген сұрақтарға жауап беру.
Оқушыларбүгінгісабаққабайлыныстыалмалардыағашқаіледі.
|
Лайк арқылы
Лайк жинау әдісі
Лайк жинау әдісі
Лайк әдісі
«Алма ағашы» әдісі
|
Информатика 7 сынып оқулығы.Алматы баспасы - 2021 ж.
https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=129354
презентация
Кілттік сөз
https://www.educaplay.com/learning-resources/21473421-learning_resource.html
\
https://www.educaplay.com/learning-resources/21473375-learning_resource.html
Қима қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
-
-
A
B
C
D
E
1
Тастан
алыс
сарай
ашып
жерлерден,
2
-
Өнер
жұрттар
Айшылық
3
бар
салғызды;
білім
Көзіңді
алғызды.
4
хабар
жұмғанша,
-
Жылдам
-
Тақырып, мәзір, құрал-саймандар, формулалар, жұмыс парағы, қалып-күй қатары
шағым қалдыра аласыз
















