Материалдар / Электрондықкестедедеректербазасынқұру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Электрондықкестедедеректербазасынқұру

Материал туралы қысқаша түсінік
электрон туралы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қаңтар 2023
261
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

9- сынып

      Сабақтың тақырыбы: Мәліметтер пішімі

Бөлім:

Деректер базасы

Педагогтің

аты-жөні

Магаметжан Динара

Күні:

21.10.2022ж

Сынып:

Қатысушылар саны:12

Қатыспағандар саны:2

Сабақтың тақырыбы

Электрондықкестедедеректербазасынқұру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау;

Сабақ мақсаты

электронды кестеде мәліметтер қорын құру


Бағалау критерийлері


Ассеss ортасында кесте құрастыра аладыҚұрастырған кесте қадамдарын түсіндіріп бере алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

  • Мәліметтер қоры кестелерінде өрістер мен жазбалардың мақсатын сипаттай алады;

Диалог және жазу үшін қолдануға болатын пайдалы сөздер:

  • өріс пен жазба;

  • мәліметтер типі мен форматы;

  • сұрыптау;

  • сүзгілеу;

  • мәліметтерді іздеу;

  • МҚБЖ;

Мәліметтер қоры.

Үлкен көлемдегу мәліметтермен жұмыс істеу үшін…

Кестедегі мәліметтерді жылдам табу үшін ...

Кестедегі мәліметтерді ретке келтіру үшін…

Құндылықтарға баулу

Академиялық шындық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Кезеңі

Қызығушылықты ояту

8 мин


Ұйымдастыру кезеңі:

1. MS Access дегеніміз не? Ж: Бұл мәліметтер базасы бағдарламасы.

2. Мәліметтер қоры (МҚ) деген не? Ж: Бұл ақпаратты жинақтайтын және

сақтайтын құрылым.

3. МҚ-да кестелер деген не? Ж: МҚ – да жазулар жиынтығын кесте деп

атайды.

4. МҚ- да өрістер деген не? Ж: МҚ – да кестедегі тік бағандар өрістер деп

аталады.

5. МҚ- да жазулар дегеніміз не? Ж: МҚ – да кестедегі жолдарды жазулар

деп атайды.

6. МҚ-ын құрудың қандай және неше қадамы бар?

Ж: а. Кестенің құрылымын құру

б. Кестені ақпаратпен толтыру

7. МҚ-ын құрудың әдістері қандай?

Ж: а. Бос МҚ – ын құру

б. Шебер көмегімен МҚ –ын құру

Өткен сабақта өтілген зерттеу тапсырмасын қарастыру.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Оқулық

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

30 мин

(Ө, Қ) Бірнеше пәндік облыстардан дайындалған тақырыптар тізімін ұсыныңыз, оқушылар солардың арасынан таңдап, сол негізде МҚБЖ-де мәліметтер қорын құрады.

Оқушылар жұмыстарын тек компьютерде ғана емес, басқа да жинақтауыштарда сақтауын қадағалаңыз. Бұл келесі сабақтарда жұмысты жеңілдетеді, яғни МҚ кестесін қайта құрмау үшін керек.



Ұсынылатын тақырыптар:

Қалалық телефон анықтамасы;

Кітапхана;

Дүкен;

Қойма;

Емхана;

Қонақүй.

Оқушылардың кестелерді өрістер мен жазбаларға сай дұрыс толтыруын қадағалаңыз. Алғашқы кілттің жазбалары қайталанбайтынына көз жеткізіңіз.

(Д) «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі арқылы практикалық жұмыс орындап, бітірген кезде қалай жасағаны жайлы түсінік береді

















Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, оны бағалауын қадағалайды


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады











ҚБ «Алақан-жұлдыз»









ҚБ «Ең үздік жауап»











ҚБ «Өзін-өзі бағалау»






Ақпараттық мәтін



Үлестірмелі қағаздар













Суреттер









Тірек-сызбалар

Кесте



Карта







ҚБ парағы

Сабақтың соңы

Қорытынды

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


Кері байланыс

Жалғастырыңыз:

Маған ... қызықты болды

Бұл ... қиындық туғызды

Осы ... мені ойландырды

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!