|
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Б.Молдагалиева |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
04.04.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «а» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сабақ тақырыбы: Еліміздің жер бедері қандай? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Еліміздің жер бедерінің ерекшеліктерімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Жер бедерінің ерекшеліктерімен танысады Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар таулар мен жазықтардың ерекшелігін біледі Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар Жер бетінің ірі элементтерін атай алады және сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- жер бедерінің не екенін түсінеді, оларды картадан таба алады; - жер бедерінің орындарын картадан анықтайды,таулар мен жазықтар туралы тереңірек түсінік алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10минут Сабақ тың ортасы 15 минут 15 минут Сабақтың соңы Кері байланыс |
1.Ұйымдастыру А)Көңіл –күй Ә)Топқа бөлу Ә) Бүгінгі сабақта білімімен ең биік шыңға шыққан оқушыны анықтау 2.Өтілгенді пысықтау... А) «5қадам» әдісі Қойылған сұрақтарға жауап береді. Ә)Сөзжұмбақ шешу Сұраққа жауап беру арқылы суреттер шығару ,одан жана сабақтың тақырыбын шығарып алу 3. Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Қызығушылықты ояту Еліміздегі таулар мен жазықтар,Шарын шаткалы туралы бейнероликпен таныстыру 4.Оқулықпен жұмыс Есіңе сақта
5.Топпен жұмыс
Таулар тобы: Таулар және аласа тауларды орналастыр. Картадан көрсет
Жазықтар тобы: Жазықтар мен үстірт қыраттарды орналастыр, картадан көрсет
6. «Мен
зерттеушімін» А- картадан таулар мен жазықтарды көрсет; В-олар қандай түспен боялады және боя; С- білетін таулар мен жазықтар қыратар мен үстірттердің атауын тап.
«Бір ауыз сөз» әдісі
Бағалау Үйге тапсырма 26-27 бет түсініп оқу
|
Оқушылар таулар мен жазықтар бойынша 2топқа бөлінеді
Сұраққа жауап беру арқылы сөзжұмбақ шешеді Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Еліміздегі таулар мен жазықтар,Шарын шаткалы туралы бейнеролик пен танысады.
Еліміздегі таулар мен жазықтар,қыраттарды картадан көреді.
Әр топ топтық жұмыс орындайды және бір-бірін бағалайды.
«Бір ауыз сөз» әдісі арқылы бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі
|
Өзін-өзі бағалауды ұсынамын
Дескриптор: Әр сұраққа жауап береді -1балл
Дескриптор: Сұраққа жауап беру арқылы сөзжұмбақ шешеді-1ұпай
Дескриптор: Еліміздің жер бедерінің ерекшелігімен танысады; Картадан жер бедерінің ерекшеліктерін анықтап, таулар мен жазықтарды көрсете біледі;
Дескриптор: Таулар және аласа таулардың атауларын біледі оларды орналастырады. Картадан көрсете алады (2б)
Дескриптор: Жазықтар мен үстірт қыраттарды картадан таба алады және орналастырады(2б)
Дескриптор: Берілген тапсырмаларына жауап береді-2ұпай
Жинаған ұпайларын санау арқылы сабақта үздік деп танылған оқушыны бағалау |
«Таулар» тобы «Жазықтар» тобы
Өзін-өзі бағалау бетшесі
«5қадам» әдісі
Сөзжұмбақ «Жер бедері»
Интерактивті тақта
Еліміздің физикалық картасы
https://www.youtube.com/watch?v=LRoZyavQms
Оқулық
Үлестірмелер таулар мен жазықтардың атаулары жазылған үлестірмелер
А,В,С тобындағы оқушыларға үлестірмелер
Медаль бейнесі |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еліміздің жер бедері қандай?
|
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Б.Молдагалиева |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
04.04.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «а» |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сабақ тақырыбы: Еліміздің жер бедері қандай? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Еліміздің жер бедерінің ерекшеліктерімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Жер бедерінің ерекшеліктерімен танысады Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар таулар мен жазықтардың ерекшелігін біледі Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар Жер бетінің ірі элементтерін атай алады және сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- жер бедерінің не екенін түсінеді, оларды картадан таба алады; - жер бедерінің орындарын картадан анықтайды,таулар мен жазықтар туралы тереңірек түсінік алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10минут Сабақ тың ортасы 15 минут 15 минут Сабақтың соңы Кері байланыс |
1.Ұйымдастыру А)Көңіл –күй Ә)Топқа бөлу Ә) Бүгінгі сабақта білімімен ең биік шыңға шыққан оқушыны анықтау 2.Өтілгенді пысықтау... А) «5қадам» әдісі Қойылған сұрақтарға жауап береді. Ә)Сөзжұмбақ шешу Сұраққа жауап беру арқылы суреттер шығару ,одан жана сабақтың тақырыбын шығарып алу 3. Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Қызығушылықты ояту Еліміздегі таулар мен жазықтар,Шарын шаткалы туралы бейнероликпен таныстыру 4.Оқулықпен жұмыс Есіңе сақта
5.Топпен жұмыс
Таулар тобы: Таулар және аласа тауларды орналастыр. Картадан көрсет
Жазықтар тобы: Жазықтар мен үстірт қыраттарды орналастыр, картадан көрсет
6. «Мен
зерттеушімін» А- картадан таулар мен жазықтарды көрсет; В-олар қандай түспен боялады және боя; С- білетін таулар мен жазықтар қыратар мен үстірттердің атауын тап.
«Бір ауыз сөз» әдісі
Бағалау Үйге тапсырма 26-27 бет түсініп оқу
|
Оқушылар таулар мен жазықтар бойынша 2топқа бөлінеді
Сұраққа жауап беру арқылы сөзжұмбақ шешеді Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Еліміздегі таулар мен жазықтар,Шарын шаткалы туралы бейнеролик пен танысады.
Еліміздегі таулар мен жазықтар,қыраттарды картадан көреді.
Әр топ топтық жұмыс орындайды және бір-бірін бағалайды.
«Бір ауыз сөз» әдісі арқылы бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі
|
Өзін-өзі бағалауды ұсынамын
Дескриптор: Әр сұраққа жауап береді -1балл
Дескриптор: Сұраққа жауап беру арқылы сөзжұмбақ шешеді-1ұпай
Дескриптор: Еліміздің жер бедерінің ерекшелігімен танысады; Картадан жер бедерінің ерекшеліктерін анықтап, таулар мен жазықтарды көрсете біледі;
Дескриптор: Таулар және аласа таулардың атауларын біледі оларды орналастырады. Картадан көрсете алады (2б)
Дескриптор: Жазықтар мен үстірт қыраттарды картадан таба алады және орналастырады(2б)
Дескриптор: Берілген тапсырмаларына жауап береді-2ұпай
Жинаған ұпайларын санау арқылы сабақта үздік деп танылған оқушыны бағалау |
«Таулар» тобы «Жазықтар» тобы
Өзін-өзі бағалау бетшесі
«5қадам» әдісі
Сөзжұмбақ «Жер бедері»
Интерактивті тақта
Еліміздің физикалық картасы
https://www.youtube.com/watch?v=LRoZyavQms
Оқулық
Үлестірмелер таулар мен жазықтардың атаулары жазылған үлестірмелер
А,В,С тобындағы оқушыларға үлестірмелер
Медаль бейнесі |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


