Эндокринді бездердің бұзылуынан туындаған аурулар

Тақырып бойынша 14 материал табылды

Эндокринді бездердің бұзылуынан туындаған аурулар

Материал туралы қысқаша түсінік
Биология пәнінен 8сыныпқа арналған қмж.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

8.3D Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Кудиярова Анар Бакытбековна

Күні:

6.03.2025

Сыныбы: 8 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Эндокринді безінің қызметі және оларға байланысты аурулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.7.6 эндкриндік бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атау.

Сабақтың мақсаты:

эндкриндік бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атайды;

Құндылыққа баулу

жеке мүдделерді, қажеттіліктерді ескере отырып, білім мен өмірлік жоспарлардың жеке траекториясын саналы түрде таңдауға және құруға дайын болу

Тәуелсіздік және патриотизм (наурыз)

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І Ұйымдастыру кезеңі

1.Амандасу, түгендеу, психологиялық ахуал орнату

1.Амандасады, жоқ оқушыларды белгілетеді

«Сиқырлы қоржын» ішіндегі асықтарға арнайы жазылған тілектерді оқиды

Ауызша «Жақсы!». «Бәрекелді»




Қоржын, әр оқушыға арнайы тілек жазылған асықтар


Ал, балалар біз сендермен өткен тақырыпты еске түсірмес бұрын наурыз айының құндылығы мен осы аптаның дәйексөзін еске түсірсек.

-Наурыз айының құндылығын кім айтады?

-Ал, осы аптаның дәйексөзі қандай?

-Бүгінгі сабақта біз сендермен ата-бабамыздан келе жатқан құндылықтарымыздың бірі – киіз үй арқылы бағалайтын боламыз. 2.Бағалау парағымен таныстыру Әрқайсыңның алдында бағалау парақшасы жатыр. Сол жердегі дескрипторларға сай өз жауаптарыңды бағалап отырасыңдар.

3.Алдыңғы білім : «Миға шабуыл» әдісі арқылы өтілген сабақтан пысықтау тест сұрақтарын қоямын.






Дескриптор:дұрыс жауапты анықтау





















































Бағалау критерийлері:

Өткен тақырыпты еске түсіреді, уақытты тиімді пайдаланады

ҚБ 2 балл















































Бағалау парағы

https://wordwall.net/resource/85363966



Сабақтың ортасы


ІІ Жаңа сабақ

1) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу мақсатында бейнематериал көрсету;

Жаңа тақырыпты түсіндіру.


1) Бейнематериалды қарайды;

Жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтайды

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Ауызша «Жақсы!». «Бәрекелді»


ЖИ видеосы

Слайд

Бағалау парағы


1-тапсырма: «Кинолента» әдісі арқылы жаңа сабақты түсіндіру.Топтық жұмыс.


Дескриптор:

-гипофиз,қалқанша без,қалқаншамаңы без,айырша без,ұйқы бездерінің атқаратын қызметін анықтау;










Бағалау критерийлері:

-тақырыпқа қатысты терминдер мен анықтамаларды дұрыс пайдаланады;

-уақыт регламенті мен топ ережелерін ұстанады

ҚБ 3 балл


Оқулық

Постер

Маркерлер

Суреттер



Бағалау парағы

2-тапсырма: Жеке жұмыс

«Дойбы» ойыны арқылы тапсырма орындату

Ойынның мақсаты

Жұптасып отырға әр оқушыға жеке сұрақтар беріледі,сол сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы, дойбыны тиісті орынға қояды.

Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді

Жұптасып отырған оқушылар бір-бірінің жауаптарын тексереді


Бағалау критерийлері:

-тақырыпқа байланысты сұрақтар қамтылады.

ҚБ 2 балл


Қосымша



Слайд



3-тапсырма: Жұптық жұмыс

Дескриптор:

-сәйкестікті анықтайды.

Бағалау критерийлері:

-тақырыпқа байланысты бездердің қызметі анықталады.

ҚБ 2 балл

Қосымша

Слайд

https://learningapps.org/view26294963

Сабақтың соңы


Бекіту

«Додокаэдр» әдісі арқылы

















Бағалау

Бағалау парақтарын толтырту, қорытындысын шығару



Үй тапсырмасын беру



Кері байланыс

«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс алу

Дескриптор:

  • оқушы өзіне сәйкес кеген тұстағы сұраққа жауап береді.












Бағалау парағын толтырып, қорытынды ұпайларын анықтайды







Үй тапсырмасын жазып алады



Білім қоржыны толы болса «жасыл» асықты таңдайды, білім қоржыны орташа болса «сары» асықты , білім қоржыны бос болса «қызыл» түсті таңдап рефлексия береді

Бағалау критерийлері:

-тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беру арқылы оқушы кері байланыс жасайды.

ҚБ 1 балл



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.03.2025
170
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі