|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: «Энергия» Күні Сынып: 7 |
Мектеп: І.Жұмағұлов атындағы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергия. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Механикалық энергияның екі түрін ажырату. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Энергия түрлерін ажырату арқылы формулаларын, өлшем бірліктерін, есептер шығаруда қолдануды үйрену. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар кинетикалық және потенциалдық энергияны мысалдар арқылы ауызша айта алады. Терминдер: «Энергия», «Кинетикалық энергия», «Потенциалдық энергия» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Энергия» ұғымының өнеркәсіпте, ауыл шаруашылығында, энергетика және т.б. салалардағы маңызын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика – есептеу барысындағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жұмыс және қуат туралы мақал-мәтелдер дайындап келу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Сыныпты ұйымдастыру. «Еңбек», «жұмыс» сөздері бар мақал мәтелдерді құрастыру арқылы топқа бөлу. 1-топ: «Еңбек түбі береке, Көптің түбі -мереке» 2-топ: «Еңбек қылсаң ерінбей, Тояды қарның тіленбей» 3-топ: «Жүйесін тауып, жұмыс қыл, Жерін тауып тыныс қыл» Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Серіппелі сауал» Ширату сұрақтарын беру: Яғни, оқушылар тек сұраққа жауап бермей, өзгенің жауабын да толықтыра алады немесе сыныптас орнына жауап береді.
|
Сөз және сөз тіркестері қиындылары Доп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 12 мин 5 мин 2 мин |
Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Түртіп алу» /І/. Тапсырма: §32-§33 тақырыптарды өздігінен оқиды.
Тақырыптық
бейнекөрсетілімдер: /G/. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі бойынша тақырыптағы маңызды бес сөйлемді теріп жазады да, топтық талдауда оқиды. /кері байланыс «бутерброды» / Білім дағдысы: Түсіну Белсенді оқыту: «Сәйкестендір» /I/. Тапсырма:Кестедегі берілгендерді сәйкестендір. Оқушының аты-жөні.......................................
Тексеру: дұрыс жауабын флипчарт арқылы анықтайды. /сандық мәнін жазады/ |
Оқулықпен жұмыс
Бейнекөрсетілім
Нұсқау беру А4 парағы
А4 парағы
Флипчарт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин
5 мин
7 мин
1 мин |
Білім дағдысы: Қолдану Белсенді оқыту: «Ассосация» /G/. Тапсырма: Төменде берілгендерді кестеге ережеге сай орналастыр:
N=
«Карусель» әдісімен тексеріледі. 1-2; 2-3; 3-1
/W/. №3 есеп Биіктігі 7 м үйдің төбесінен массасы 500 г сүңгі мұз үзіліп түсті. Мұз құлағанда ауырлық күші қандай жұмыс атқарды?
Сабаққа кері байланыс: «Бағдаршам» Үйге тапсырма;§32-33 оқу. Интернет сайттарынан «Энергия» туралы қосымша материалдар қарастыру. |
А4 парағы
Дәптермен жеке жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сәйкестендіру кестесі, кесте және есеп арқылы сараланған тапсырмалар ұсынылады. |
«Кері байланыс бутерброды» «Карусель», «Бағдаршам» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері /қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарды не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергия." тақырыбына сабақ жоспары
"Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергия." тақырыбына сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: «Энергия» Күні Сынып: 7 |
Мектеп: І.Жұмағұлов атындағы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергия. Кинетикалық және потенциалдық энергия. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Механикалық энергияның екі түрін ажырату. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Энергия түрлерін ажырату арқылы формулаларын, өлшем бірліктерін, есептер шығаруда қолдануды үйрену. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар кинетикалық және потенциалдық энергияны мысалдар арқылы ауызша айта алады. Терминдер: «Энергия», «Кинетикалық энергия», «Потенциалдық энергия» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Энергия» ұғымының өнеркәсіпте, ауыл шаруашылығында, энергетика және т.б. салалардағы маңызын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика – есептеу барысындағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жұмыс және қуат туралы мақал-мәтелдер дайындап келу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Сыныпты ұйымдастыру. «Еңбек», «жұмыс» сөздері бар мақал мәтелдерді құрастыру арқылы топқа бөлу. 1-топ: «Еңбек түбі береке, Көптің түбі -мереке» 2-топ: «Еңбек қылсаң ерінбей, Тояды қарның тіленбей» 3-топ: «Жүйесін тауып, жұмыс қыл, Жерін тауып тыныс қыл» Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Серіппелі сауал» Ширату сұрақтарын беру: Яғни, оқушылар тек сұраққа жауап бермей, өзгенің жауабын да толықтыра алады немесе сыныптас орнына жауап береді.
|
Сөз және сөз тіркестері қиындылары Доп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 12 мин 5 мин 2 мин |
Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Түртіп алу» /І/. Тапсырма: §32-§33 тақырыптарды өздігінен оқиды.
Тақырыптық
бейнекөрсетілімдер: /G/. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі бойынша тақырыптағы маңызды бес сөйлемді теріп жазады да, топтық талдауда оқиды. /кері байланыс «бутерброды» / Білім дағдысы: Түсіну Белсенді оқыту: «Сәйкестендір» /I/. Тапсырма:Кестедегі берілгендерді сәйкестендір. Оқушының аты-жөні.......................................
Тексеру: дұрыс жауабын флипчарт арқылы анықтайды. /сандық мәнін жазады/ |
Оқулықпен жұмыс
Бейнекөрсетілім
Нұсқау беру А4 парағы
А4 парағы
Флипчарт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин
5 мин
7 мин
1 мин |
Білім дағдысы: Қолдану Белсенді оқыту: «Ассосация» /G/. Тапсырма: Төменде берілгендерді кестеге ережеге сай орналастыр:
N=
«Карусель» әдісімен тексеріледі. 1-2; 2-3; 3-1
/W/. №3 есеп Биіктігі 7 м үйдің төбесінен массасы 500 г сүңгі мұз үзіліп түсті. Мұз құлағанда ауырлық күші қандай жұмыс атқарды?
Сабаққа кері байланыс: «Бағдаршам» Үйге тапсырма;§32-33 оқу. Интернет сайттарынан «Энергия» туралы қосымша материалдар қарастыру. |
А4 парағы
Дәптермен жеке жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сәйкестендіру кестесі, кесте және есеп арқылы сараланған тапсырмалар ұсынылады. |
«Кері байланыс бутерброды» «Карусель», «Бағдаршам» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері /қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарды не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















