|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ахметжанова Назым Алибековна |
|
|
Күні: 21.09.2023 |
|
|
|
Сынып: 5 «Г» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Еңбек түбі – береке» |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылардың еңбек түрлері туралы білімдерін кеңейту, ұғымдар қалыптастыру. Сөйлеу дағдыларын жетілдіру, ой өрісін дамыту. Оқушылардың еңбексүйгіштікке, шаруақорлыққа, іскерлікке үнемді болуға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
3 мин 2 мин 5 мин 3 мин 15 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
Тұсау кесер (Психологиялық тренинг «Мен күнді жақсы көремін — ол мені жақсы көреді». Оқушылармен амандасып, ортаға шеңбер жасап сағат тілі бойынша өз сөйлемдерін тізбектеліп айтуларын сұрайды.
Мұғалім: Атасы он жасар баласымен далада келе
жатып, баласынан сұрады: «Сиқырлы конверт» жағдаяттық ойыны. Бір конвертке сұрақтар жазылған кеспе қағаздар салынады. Топтар оларды бір-бір ден алып жауап береді.3. «Менің болашақ мамандығым» постер қорғау. (10-15 мин) Әр топ бақытты жанұя мәнін ашатын постер жасауға тапсырма береді. Оқушылар берілген уақытта тақырыпты ашатын постер дайындайды, қорғайды. Интерактивті тақтада аяқталмаған сөйлемдер беріледі. Топтарға оларды аяқтауға тапсырма береді. Рефлексия «Болашаққа хат» оқушыдан болашаққа хат жазуларын сұрайды. Онда тақырыпты қорытындып, өз-арман тілектерін жазуларын тапсырады. Оқушыларға жақсы тілек айтып, рахмет айтады |
Оқушылар тізбектеліп «Мен анамды жақсы көрем,ол мені жақсы көреді». «Мен әкемді жақсы көрем, ол мені жақсы көреді». сияқты сөйлемдер айтады.
Оқушылар мақал — мәтелдер құрап, 2 топқа бөлінеді. оқушылар мұғалім әңгімелеген көрініс туралы ойларымен бөліседі
Оқушыларды өлеңнің негізгі ойын айтуды сұрайды. Балалар, еңбек деген ұғымды қалай түсінесіңдер? Оқушылар өз ойларын айтады.
Оқушылар кезекпен өз жанұясындағы адамдардың мамандығы туралы әңгімелейді. Оқушылар әр түрлі үй жасайды.
Әсемжан: Майда
бол жігіт болсаң тал жібектей
Айдана: Еңбек –
өлім жан қанатын қиятын
Тамерлан
(автор): Дастарханға шашылып Оқушылар тақтада аяқталмаған сөйлемдерді аяқтайды. Оқуышылар хат жазады |
қиынды қағаздар Видео материал |
.
|
«Келісемін» Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім беру бөлімінің «Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп-лицейі» КММ тәрбие ісінің меңгерушісі _________А.Махмутова |
«Бекітемін» Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім беру бөлімінің «Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп-лицейі» КММ директоры _________К.Газизова |
«Еңбек түбі – береке»
Сынып: 5 «Г»
Сынып жетекшісі: Ахметжанова Н.А.
Ауысым: І ауысым
Кабинет: 320
2023-2024 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Еңбек түбі-береке"
"Еңбек түбі-береке"
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ахметжанова Назым Алибековна |
|
|
Күні: 21.09.2023 |
|
|
|
Сынып: 5 «Г» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Еңбек түбі – береке» |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылардың еңбек түрлері туралы білімдерін кеңейту, ұғымдар қалыптастыру. Сөйлеу дағдыларын жетілдіру, ой өрісін дамыту. Оқушылардың еңбексүйгіштікке, шаруақорлыққа, іскерлікке үнемді болуға тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
3 мин 2 мин 5 мин 3 мин 15 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
Тұсау кесер (Психологиялық тренинг «Мен күнді жақсы көремін — ол мені жақсы көреді». Оқушылармен амандасып, ортаға шеңбер жасап сағат тілі бойынша өз сөйлемдерін тізбектеліп айтуларын сұрайды.
Мұғалім: Атасы он жасар баласымен далада келе
жатып, баласынан сұрады: «Сиқырлы конверт» жағдаяттық ойыны. Бір конвертке сұрақтар жазылған кеспе қағаздар салынады. Топтар оларды бір-бір ден алып жауап береді.3. «Менің болашақ мамандығым» постер қорғау. (10-15 мин) Әр топ бақытты жанұя мәнін ашатын постер жасауға тапсырма береді. Оқушылар берілген уақытта тақырыпты ашатын постер дайындайды, қорғайды. Интерактивті тақтада аяқталмаған сөйлемдер беріледі. Топтарға оларды аяқтауға тапсырма береді. Рефлексия «Болашаққа хат» оқушыдан болашаққа хат жазуларын сұрайды. Онда тақырыпты қорытындып, өз-арман тілектерін жазуларын тапсырады. Оқушыларға жақсы тілек айтып, рахмет айтады |
Оқушылар тізбектеліп «Мен анамды жақсы көрем,ол мені жақсы көреді». «Мен әкемді жақсы көрем, ол мені жақсы көреді». сияқты сөйлемдер айтады.
Оқушылар мақал — мәтелдер құрап, 2 топқа бөлінеді. оқушылар мұғалім әңгімелеген көрініс туралы ойларымен бөліседі
Оқушыларды өлеңнің негізгі ойын айтуды сұрайды. Балалар, еңбек деген ұғымды қалай түсінесіңдер? Оқушылар өз ойларын айтады.
Оқушылар кезекпен өз жанұясындағы адамдардың мамандығы туралы әңгімелейді. Оқушылар әр түрлі үй жасайды.
Әсемжан: Майда
бол жігіт болсаң тал жібектей
Айдана: Еңбек –
өлім жан қанатын қиятын
Тамерлан
(автор): Дастарханға шашылып Оқушылар тақтада аяқталмаған сөйлемдерді аяқтайды. Оқуышылар хат жазады |
қиынды қағаздар Видео материал |
.
|
«Келісемін» Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім беру бөлімінің «Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп-лицейі» КММ тәрбие ісінің меңгерушісі _________А.Махмутова |
«Бекітемін» Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім беру бөлімінің «Шоқан Уәлиханов атындағы №3 мектеп-лицейі» КММ директоры _________К.Газизова |
«Еңбек түбі – береке»
Сынып: 5 «Г»
Сынып жетекшісі: Ахметжанова Н.А.
Ауысым: І ауысым
Кабинет: 320
2023-2024 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз













