|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: №17 ЖББМ |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: Бопылова Ш.М |
||
|
СЫНЫП: 8 «Б» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ер есімі-ел есінде. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқылым материалдары бойынша негізгі ойды анықтау, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай мақал және нақыл сөз құрастырып жазу, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Кейбір оқушылар: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мақал және нақыл сөз құрастырып жазу, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Батыр). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады.
(оқушылардың жауабы тыңдалады).
Мәтінді оқып, негізгі ойды
анықтаңдар. 1. Мәтіндегі кейіпкерлер туралы не білесіңдер? 2. Батырларды от пен суға теңегенін қалай түсіндіресіңдер? 3. Батыр Бауыржан ақын Жамбылдан неге бата алуға келді деп ойлайсыңдар? (оқушылардың пікірі тыңдалады). Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Мақалдар мен нақыл сөздерді дұрыс құрастырып, жазыңдар. Оларды оқып, ой түйіндеріңді айтыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Табу сөздерді қатыстырып, шағын мәтін не 5–6 сөйлем жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрағына жауап береді. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысыңдар. Мәтінді оқып, ондағы негізгі ойды анықтаңдар. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мақалдар мен нақыл сөздерді дұрыс құрастырып, жазады. Оларды оқып, ой түйіндерін айтады. Табу сөздерді қатыстырып, шағын мәтін не 5–6 сөйлем жазады; Тақырып бойынша ой қорытындылайды. |
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
|
8 сынып «Қазақстан тарихы» оқулығы (Әзілхан Нұршайықов 8 сынып «Қазақстан тарихы» оқулығы |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ер есімі ел есінде
Ер есімі ел есінде
|
Бөлім: Тарихи тұлғалар |
МЕКТЕП: №17 ЖББМ |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: Бопылова Ш.М |
||
|
СЫНЫП: 8 «Б» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ер есімі-ел есінде. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, өмірбаян құрастырып жазу; Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқылым материалдары бойынша негізгі ойды анықтау, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай мақал және нақыл сөз құрастырып жазу, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Кейбір оқушылар: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мақал және нақыл сөз құрастырып жазу, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. «Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Батыр). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады.
(оқушылардың жауабы тыңдалады).
Мәтінді оқып, негізгі ойды
анықтаңдар. 1. Мәтіндегі кейіпкерлер туралы не білесіңдер? 2. Батырларды от пен суға теңегенін қалай түсіндіресіңдер? 3. Батыр Бауыржан ақын Жамбылдан неге бата алуға келді деп ойлайсыңдар? (оқушылардың пікірі тыңдалады). Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Мақалдар мен нақыл сөздерді дұрыс құрастырып, жазыңдар. Оларды оқып, ой түйіндеріңді айтыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Табу сөздерді қатыстырып, шағын мәтін не 5–6 сөйлем жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрағына жауап береді. Оқушылар тұлға туралы мәліметтерін ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысыңдар. Мәтінді оқып, ондағы негізгі ойды анықтаңдар. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мақалдар мен нақыл сөздерді дұрыс құрастырып, жазады. Оларды оқып, ой түйіндерін айтады. Табу сөздерді қатыстырып, шағын мәтін не 5–6 сөйлем жазады; Тақырып бойынша ой қорытындылайды. |
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
|
8 сынып «Қазақстан тарихы» оқулығы (Әзілхан Нұршайықов 8 сынып «Қазақстан тарихы» оқулығы |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















