|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
|
||||||
|
Күні: |
12.01.24ж |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Серикбаева П |
||||||
|
Сынып: 5 «А» сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ер Төстік» ертегісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі; Көптеген оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолданады; Кейбір оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал - Мен мақсатыма жетемін! - Мен қиялдай аламын! - Менің қиялым ұшқыр! Оқушыларды жебелер арқылы топқа бөлу. Бағалау парақшаларын таратамын. Қиял -ғажайып Арман Шындық. Үй тапсырмасын сұрау. «Көгершіннен хат «әдісі Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді.
Үй тапсырмасын орындау -1 балл Көгершін сұрақтарына жауап беру-1 балл Суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Шапалақ»
|
Жебелер Көгершіннен хат Бағалау парақшалары
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.Ертегіні оқыңдар.
1. Суреттер ертегінің қай сәті бейнеленген? 2. Қиял-ғажайып ертегісіне тән қандай белгілерді байқадыңдар? ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. «Ер Төстік» ертегісінен (http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. 25:27 минутынан 32:00 минутына дейін) үзінді тыңдаңдар. Сендердің ойларыңша, қай кейіпкерлер өмірде болмайды? «6 НЕЛІКТЕН?»әдісі. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазыңдар. Ақыл, іс-шара, баспасөз, көлшік, кітапхана, балабақша, кәсіпорын, орындық, жұмысшы, қиял-ғажайып, ержүрек, батыр, мекен.
Дескриптор:
Сабақты бекіту: « Ер Төстіктің сұрағы» әдісі Дескриптор: Дара және күрделі зат есімдерді ажыратады; Сұрақтарға жауап береді; |
Оқушылар ертегі үзіндісін оқып, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Мәтінді тыңдайды;-1балл Проблемалық сұрақтар құрастырады;-1балл Қойылған сұрақтарға жауап береді1-балл Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырманы орындайды. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазады; -1балл ертегі үзінділерінен дара зат есімдер мен күрделі зат есімдерді теріп жазады;-1балл Дара зат есімдерді тұлғасына қарай ажыратады;-1балл Нейросеть арқылы Төстік өткен сабақты бекіту мақсатында сұрақ қояды Дара және күрделі зат есімдерді ажыратады;-1балл Сұрақтарға жауап береді;-1 балл |
ҚБ «Асық»
ҚБ «Асық»
ҚБ «Асық » |
5-сынып қазақ тілі оқулығы. Асықтар
http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. Кесте «6 Неліктен?»
Слайд
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||
6 неліктен?
-
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ер Төстік
Ер Төстік
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
|
||||||
|
Күні: |
12.01.24ж |
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Серикбаева П |
||||||
|
Сынып: 5 «А» сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ер Төстік» ертегісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі; Көптеген оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолданады; Кейбір оқушылар:тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал - Мен мақсатыма жетемін! - Мен қиялдай аламын! - Менің қиялым ұшқыр! Оқушыларды жебелер арқылы топқа бөлу. Бағалау парақшаларын таратамын. Қиял -ғажайып Арман Шындық. Үй тапсырмасын сұрау. «Көгершіннен хат «әдісі Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді.
Үй тапсырмасын орындау -1 балл Көгершін сұрақтарына жауап беру-1 балл Суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Шапалақ»
|
Жебелер Көгершіннен хат Бағалау парақшалары
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.Ертегіні оқыңдар.
1. Суреттер ертегінің қай сәті бейнеленген? 2. Қиял-ғажайып ертегісіне тән қандай белгілерді байқадыңдар? ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. «Ер Төстік» ертегісінен (http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. 25:27 минутынан 32:00 минутына дейін) үзінді тыңдаңдар. Сендердің ойларыңша, қай кейіпкерлер өмірде болмайды? «6 НЕЛІКТЕН?»әдісі. Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Сұрақтар құрастырып, сағат тілімен топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазыңдар. Ақыл, іс-шара, баспасөз, көлшік, кітапхана, балабақша, кәсіпорын, орындық, жұмысшы, қиял-ғажайып, ержүрек, батыр, мекен.
Дескриптор:
Сабақты бекіту: « Ер Төстіктің сұрағы» әдісі Дескриптор: Дара және күрделі зат есімдерді ажыратады; Сұрақтарға жауап береді; |
Оқушылар ертегі үзіндісін оқып, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар тыңдалған мәтін мазмұны негізінде топ болып «6 Неліктен?» әдісімен сұрақтар құрастырады. Мәтінді тыңдайды;-1балл Проблемалық сұрақтар құрастырады;-1балл Қойылған сұрақтарға жауап береді1-балл Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырманы орындайды. Дара және күрделі зат есімдерді екі бағанға бөліп жазады; -1балл ертегі үзінділерінен дара зат есімдер мен күрделі зат есімдерді теріп жазады;-1балл Дара зат есімдерді тұлғасына қарай ажыратады;-1балл Нейросеть арқылы Төстік өткен сабақты бекіту мақсатында сұрақ қояды Дара және күрделі зат есімдерді ажыратады;-1балл Сұрақтарға жауап береді;-1 балл |
ҚБ «Асық»
ҚБ «Асық»
ҚБ «Асық » |
5-сынып қазақ тілі оқулығы. Асықтар
http://kitap.kz/audiobook/5179-er_tostik/5179-er_tostik. Кесте «6 Неліктен?»
Слайд
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл күйім Үйге тапсырма: 6-тапсырма. |
|
|
||||
6 неліктен?
-
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
Неліктен?
шағым қалдыра аласыз

















