|
Сабақ: (1 ) |
Қазақ әдебиеті |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс “ Менің атым- Тәуелсіздік “өлеңі |
|||
|
Күні: |
|
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Балпыкова Динара Камаловна |
||
|
Мектеп: |
Алматы облысы, Райымбек ауданы, І. Жұмағұлов атындағы орта мектебі |
||
|
Бөлім атауы: |
Тәуелсіздік- қасиет тұнған ұлы ұғым |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Түсіну және жауап беру. 6.1.4.1. Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; Анализ және интерпретация. 6.2.1.1. Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің- атым Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқып, сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің атым-Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқиды, жатқа айта алады, талдау жасай алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің атым -Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқиды, жатқа айта алады, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай отырып, шығармашылық жұмыстарды орындай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Өлеңді мәнерлеп оқу, жатқа айту ,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||
|
Оқушылар орындай алады |
Өлеңді мәнерлеп оқиды, сұрақтарға жауап береді,өлеңді жатқа айтады, талдау жасайды,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды, шығармашылық жұмыстарды орындайды. |
||
|
Тілдік мақсат |
Диалог құруға/шығарма жазуға пайдалы тіркестер: Сипаттауға байланысты тіркестер: Алып тұлғалар жылағанын көрдім, Бастарын сүйеп ғасырға, алты жасар бала, тәуелсіздік, Жаралған Күннен Ұл жайлы. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Бодандық-отаршылдық, жонарқаммен-қасқайып қарсы тұру, жебеден-садақтың оғынан, құрыштардың шіруі-темірдің шіруі, темір бұғау-отаршылдық сөзінің баламасы. Талқылауға арналған сұрақтар: Ақын неліктен алты жасар бала, алты жасымда деген сөздерді қайталап қолданады? Автордың алты жасында Қазақстан өмірінде қандай тарихи оқиғалар болуы мүмкін? Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!-деген жыр жолдарын қалай түсінеміз? Ишара :мадақтау, қол соғу, қолдау. |
||
|
Алдыңғы оқу |
Қалқаман Әбдіқадыров “Қажымұқан” повесін оқу, мазмұндау. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Мәңгілік ел- ұлттық идеясы. Өмір бойы білім алу Отанға деген құрмет. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
||
|
Сабақтың жоспары |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу ( 1 минут) Психологиялық жағымды атмосфера орнату. “Майшам” әдісі. Оқушылар шеңбер бойында тұрып,жағылып тұрған майшамды кезекпен біріне –бірі бере отырып, жағымды қасиеттерін айту (1минут) Шаттық шеңберін құрып, оқушыларды топқа бөлу Үш түрлі конфеттерді үлестіру арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу І топ.Тәуелсіздік тобы ІІ топ. Егемен Қазақстан тобы ІІІ топ. Туған жер тобы( 1 минут). «Тізбектелген моншақ» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. (2 мин) Шеңбер бойында тұрады.Бір оқушы бастайды,әрі қарай кез келген тоқтатып келесі оқушының жалғастыруымен үй тапсырмасын сұрап шығамын. |
Интербелсенді тақта,оқулық, жұмыс дәптерлері, көрнекіліктер
|
|
|
Сабақтың ортасы (29 минут)
Сергіту сәті |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы түрткі сұрақтарды ұсынамын. Мысалы: Тәуелсіздік туралы қандай өлеңдер білесіңдер? Біздің еліміз тәуелсіз мемлекет пе?(иә) Қазақстан Республикасы қай жылы тәуелсіздік алды?( 1991ж) Қазақстан Республикасы қай күні тәуелсіздік күнін атап өтеді? (16-желтоқсан) (2 минут) Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ : жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Оқулықпен жұмыс (5 мин) Ақынның өмірімен, шығармашылығымен тың мәліметтер бере отырып, қысқаша таныстыру. Ерлан Жүніс 1984 жылы 7 қарашада Алматы облысы Жамбыл ауданында дүниеге келген. М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік Университетінің”Әлем тілдері “Факультетін тамамдаған. Қазақстан жазушылар одағының мүшесі. “ Жыр- президент“,” Киелі түндердің дұғасы“,”Хауас“, “ Ғаусар” жыр жинақтарының авторы; Халықаралық” Шабыт“ шығармашыл жастар фестивалінде Гран-при және Президент кубогінің иегері; 2012-2013 жылғы Мемлекеттік стипендия иегері. 1 тапсырма. Оқылым. Өлеңді мәнерлеп оқу. (2 минут ) Оқылымнан кейінгі тапсырма Ашық сұрақтар: 1.Ақын неліктен алты жасар бала, алты жасымда деген сөздерді қайталап қолданады? 2.Автордың алты жасында Қазақстан өмірінде қандай тарихи оқиғалар болуы мүмкін? 3 Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!- деген өлең жолдарын қалай түсінеміз ? ( 3 минут ) Дескриптор:. Өлеңнің аудионұсқасын тыңдады. Сұрақтарға жауап берді. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. 2 тапсырма. Топтық жұмыс. (3 мин) Графикалық органайзерлердің көмегімен талдау. І топ. Тәуелсіздік тобы Топтық жұмыс Төмендегі сызбаны өлеңдегі “Алып “сөзімен байланысты сөздермен толықтыру. Дара диаграмма (3минут)
Алып
Дескриптор: Топтық жұмыста дара диаграмма құрастырып, мағынасын ашты. ҚБ:жұлдызшалар арқылы бағалаймын
ІІ топ. Егеменді Қазақстан тобы “Венн диаграммасы” Ерлан Жүністің” Менің атым-Тәуелсіздік”өлеңінен: ... Алып мүсіндер қирағанын көрдім, Сұлаған жаудай жебеден, Алып саналар жиналарын көрдім, Тұрғызу үшін жаңа әлем! Құрыштардың да шірігенін көрдім, Сен боса, болат, тас егіл! Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!- деген шумағын ақын Қалқаман Сариннің”16-желтоқсан Тәуелсіздік күні”өлеңінен: Еркіндігім,
Қасиеттім, Өзің барда өзегімде жоқ шер-мұң! Кеше сенің келбетіңді арман ғып, Боданына бұғауландық басқа елдің. Бабалардың басын тігіп бәйгеге, Аналардың жанарына жас бердің! Уа, Еркіндік ,қош келдің!- деген жыр жолдарымен салыстырыңдар. Ақындарда ортақ ой бар ма? (3 минут )
Дескриптор: Венн диаграммасын құрастыра алды. Диаграмманы қорғай алды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. ІІІ топ. Туған жер тобы Өлеңді сатылай кешенді талдау(СКТ)
( Дискрептор: Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, өлеңді талдай алды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын Сергіту сәті “Көршінің суреті”әдісі. Оқушылар екі оқушыдан қарама-қарсы тұрып, парақты бір-бірінің бастарына қойып, көршісінің суретін салу. Салынған суретті көршісіне сыйлау ( 1минут) 3 тапсырма. (4 минут) Жұптық жұмыс. Төмендегі сөз тіркестерін қолданып, “Тәуелсіздік “ тақырыбына диалог құру.
А Дескриптор: Тәуелсіздік тақырыбына диалог құрды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Сабақты қорытындылау. (3минут) “Даналық ағашы” әдісімен сұрақтарға жауап алу арқылы қорытындылаймын
Дескриптор: қорытындылау сұрақтарға жауап берді. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын |
Қазақ әдебиеті, “Мектеп“ баспасы, 127- бет
Сұрақтарды интербелсенді тақтадан көрсету
Ақынның суретін интербелсенді тақтадан көрсету Интербелсенді тақтаға сұрақтарды жазып қоямын
Интербелсенді тақтадан өлең жолдарын көрсетемін
|
|
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
Кері байланыс “Құпия жәшік” Сабақтағы түсінбеген сұрақтарын, ұсыныстарын жазып құпия жәшікке салу(1 минут) Үйге тапсырма: “Менің атым-Тәуелсіздік “ өлеңін жаттап келу Рефлексия “ Б Б Б“ әдісі арқылы аламын(1минут) Б-бүгін не білдім Б- білемін Б-білгім келеді.Тақтаға іліп қоямын. Оқушылар стикерлерге өз ойларын жазып жабыстырады. |
Құпия жәшік Б- бүгін не білдім Б-білемін Б-білгім келеді А4 форматына жазып тақтаға іліп қоямын |
|
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пәнаралық байланыс. 2.Денсаулық және қауіпсіздік 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтармен байланыс( тәрбие элементі) |
|
|
Сабақ барысында оқушыларды топқа бөлу, “Тізбектелген моншақ “әдісі, “Миға шабуыл“әдісі, “Дара диаграмма”, ” Венн диаграммасы“ сатылай кешенді талдау (СКТ), ”Даналық ағашы “ әдістері арқылы Блум таксономиясының жоғарғы сатысына сай тапсырмалар ұсынылды |
Сабақ барысында оқушылар берілген тапсырмаларды орындады. Олардың білімі келесі әрекеттер негізінде бағаланды: оқушылар өлеңді мәнерлеп оқыды, сұрақтарға жауап берді,өлеңді жатқа айтты, талдау жасады,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасады, шығармашылық жұмыстарды орындады.Қалыптастырушы бағалау сабақтың барысында жүргізілді. |
1.Сабақта Қазақстан тарихы пәнімен пәнаралық байланыс жүзеге асырылды. 2. Денсаулық сақтау және қауіпсіздік шаралары сабақ барысында сақталды. 3. АКТ-мен байланыс жүргізілді, нәтижесінде тыңдалым дағдылары және интербелсенді тақтамен жұмыс жүргізілді. 4. «Мәңгілік ел» ұлттық идеясы аясында Отанға деген құрмет, өмір бойы білім алу бағдары сабақтың тәрбиелік мәні ретінде басшылыққа алынды |
|
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар нені білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен уақытты тиімді пайдалана алдым ба?
Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Сабақтың оқу мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Себебі, оқушылар әр түрлі әдіс-тәсілдерді қолданудың арқасында жаңа сабақты жақсы түсінді. Бүгін оқушылар Ерлан Жүністің “Менің атым-Тәуелсіздік “ өлеңімен танысты.Мағынасы түсініксіз сөздердің мағынасын білді. Сыныптағы ахуал жағымды болды. Себебі, сабақ барысында орындалған тапсырмалардан соң оқушыларды жұлдызшалар арқылы бағалап отырдым
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды. Топпен, жұптық, жеке жұмыстары,талдау тапсырмалары орындалды Уақытымды тиімді пайдалана алдым. Себебі, берілген тапсырмаларды белгіленген уақытта орындалуын қадағаладым Жоспарыма ешқандай өзгерістер енгізген жоқпын. Себебі , жоспар бойынша өтілген сабақ түсінікті болды |
|
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (Оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)
1.Уақытты тиімді пайдаланғаным табысты болды, себебі ,тапсырмалар толық қамтылды.
2. Әдіс-тәсілдерді қолданғаным табысты болды, себебі , сабақ қызықты өтті.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
-
Курста өтілген ықшам сабақтар,тренер мен әріптестерімнің ұсынған кері байланыстарының маған сабақ жоспарлауда көп көмегі болды деп тұжырымдадым.
-
Сабақ барысында топтық және жұптық жұмыстар сабақты жақсарта алды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ерлан Жүніс. Менің атым-Тәуелсіздік
Ерлан Жүніс. Менің атым-Тәуелсіздік
|
Сабақ: (1 ) |
Қазақ әдебиеті |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс “ Менің атым- Тәуелсіздік “өлеңі |
|||
|
Күні: |
|
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Балпыкова Динара Камаловна |
||
|
Мектеп: |
Алматы облысы, Райымбек ауданы, І. Жұмағұлов атындағы орта мектебі |
||
|
Бөлім атауы: |
Тәуелсіздік- қасиет тұнған ұлы ұғым |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Түсіну және жауап беру. 6.1.4.1. Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; Анализ және интерпретация. 6.2.1.1. Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің- атым Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқып, сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің атым-Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқиды, жатқа айта алады, талдау жасай алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Ерлан Жүністің “ Менің атым -Тәуелсіздік “өлеңін мәнерлеп оқиды, жатқа айта алады, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай отырып, шығармашылық жұмыстарды орындай алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Өлеңді мәнерлеп оқу, жатқа айту ,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||
|
Оқушылар орындай алады |
Өлеңді мәнерлеп оқиды, сұрақтарға жауап береді,өлеңді жатқа айтады, талдау жасайды,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды, шығармашылық жұмыстарды орындайды. |
||
|
Тілдік мақсат |
Диалог құруға/шығарма жазуға пайдалы тіркестер: Сипаттауға байланысты тіркестер: Алып тұлғалар жылағанын көрдім, Бастарын сүйеп ғасырға, алты жасар бала, тәуелсіздік, Жаралған Күннен Ұл жайлы. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Бодандық-отаршылдық, жонарқаммен-қасқайып қарсы тұру, жебеден-садақтың оғынан, құрыштардың шіруі-темірдің шіруі, темір бұғау-отаршылдық сөзінің баламасы. Талқылауға арналған сұрақтар: Ақын неліктен алты жасар бала, алты жасымда деген сөздерді қайталап қолданады? Автордың алты жасында Қазақстан өмірінде қандай тарихи оқиғалар болуы мүмкін? Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!-деген жыр жолдарын қалай түсінеміз? Ишара :мадақтау, қол соғу, қолдау. |
||
|
Алдыңғы оқу |
Қалқаман Әбдіқадыров “Қажымұқан” повесін оқу, мазмұндау. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Мәңгілік ел- ұлттық идеясы. Өмір бойы білім алу Отанға деген құрмет. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
||
|
Сабақтың жоспары |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу ( 1 минут) Психологиялық жағымды атмосфера орнату. “Майшам” әдісі. Оқушылар шеңбер бойында тұрып,жағылып тұрған майшамды кезекпен біріне –бірі бере отырып, жағымды қасиеттерін айту (1минут) Шаттық шеңберін құрып, оқушыларды топқа бөлу Үш түрлі конфеттерді үлестіру арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу І топ.Тәуелсіздік тобы ІІ топ. Егемен Қазақстан тобы ІІІ топ. Туған жер тобы( 1 минут). «Тізбектелген моншақ» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. (2 мин) Шеңбер бойында тұрады.Бір оқушы бастайды,әрі қарай кез келген тоқтатып келесі оқушының жалғастыруымен үй тапсырмасын сұрап шығамын. |
Интербелсенді тақта,оқулық, жұмыс дәптерлері, көрнекіліктер
|
|
|
Сабақтың ортасы (29 минут)
Сергіту сәті |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы түрткі сұрақтарды ұсынамын. Мысалы: Тәуелсіздік туралы қандай өлеңдер білесіңдер? Біздің еліміз тәуелсіз мемлекет пе?(иә) Қазақстан Республикасы қай жылы тәуелсіздік алды?( 1991ж) Қазақстан Республикасы қай күні тәуелсіздік күнін атап өтеді? (16-желтоқсан) (2 минут) Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ : жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Оқулықпен жұмыс (5 мин) Ақынның өмірімен, шығармашылығымен тың мәліметтер бере отырып, қысқаша таныстыру. Ерлан Жүніс 1984 жылы 7 қарашада Алматы облысы Жамбыл ауданында дүниеге келген. М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік Университетінің”Әлем тілдері “Факультетін тамамдаған. Қазақстан жазушылар одағының мүшесі. “ Жыр- президент“,” Киелі түндердің дұғасы“,”Хауас“, “ Ғаусар” жыр жинақтарының авторы; Халықаралық” Шабыт“ шығармашыл жастар фестивалінде Гран-при және Президент кубогінің иегері; 2012-2013 жылғы Мемлекеттік стипендия иегері. 1 тапсырма. Оқылым. Өлеңді мәнерлеп оқу. (2 минут ) Оқылымнан кейінгі тапсырма Ашық сұрақтар: 1.Ақын неліктен алты жасар бала, алты жасымда деген сөздерді қайталап қолданады? 2.Автордың алты жасында Қазақстан өмірінде қандай тарихи оқиғалар болуы мүмкін? 3 Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!- деген өлең жолдарын қалай түсінеміз ? ( 3 минут ) Дескриптор:. Өлеңнің аудионұсқасын тыңдады. Сұрақтарға жауап берді. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. 2 тапсырма. Топтық жұмыс. (3 мин) Графикалық органайзерлердің көмегімен талдау. І топ. Тәуелсіздік тобы Топтық жұмыс Төмендегі сызбаны өлеңдегі “Алып “сөзімен байланысты сөздермен толықтыру. Дара диаграмма (3минут)
Алып
Дескриптор: Топтық жұмыста дара диаграмма құрастырып, мағынасын ашты. ҚБ:жұлдызшалар арқылы бағалаймын
ІІ топ. Егеменді Қазақстан тобы “Венн диаграммасы” Ерлан Жүністің” Менің атым-Тәуелсіздік”өлеңінен: ... Алып мүсіндер қирағанын көрдім, Сұлаған жаудай жебеден, Алып саналар жиналарын көрдім, Тұрғызу үшін жаңа әлем! Құрыштардың да шірігенін көрдім, Сен боса, болат, тас егіл! Темір шымылдық түрлерін көрдім, Сахнаға шықты жас өмір!- деген шумағын ақын Қалқаман Сариннің”16-желтоқсан Тәуелсіздік күні”өлеңінен: Еркіндігім,
Қасиеттім, Өзің барда өзегімде жоқ шер-мұң! Кеше сенің келбетіңді арман ғып, Боданына бұғауландық басқа елдің. Бабалардың басын тігіп бәйгеге, Аналардың жанарына жас бердің! Уа, Еркіндік ,қош келдің!- деген жыр жолдарымен салыстырыңдар. Ақындарда ортақ ой бар ма? (3 минут )
Дескриптор: Венн диаграммасын құрастыра алды. Диаграмманы қорғай алды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. ІІІ топ. Туған жер тобы Өлеңді сатылай кешенді талдау(СКТ)
( Дискрептор: Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, өлеңді талдай алды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын Сергіту сәті “Көршінің суреті”әдісі. Оқушылар екі оқушыдан қарама-қарсы тұрып, парақты бір-бірінің бастарына қойып, көршісінің суретін салу. Салынған суретті көршісіне сыйлау ( 1минут) 3 тапсырма. (4 минут) Жұптық жұмыс. Төмендегі сөз тіркестерін қолданып, “Тәуелсіздік “ тақырыбына диалог құру.
А Дескриптор: Тәуелсіздік тақырыбына диалог құрды. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын. Сабақты қорытындылау. (3минут) “Даналық ағашы” әдісімен сұрақтарға жауап алу арқылы қорытындылаймын
Дескриптор: қорытындылау сұрақтарға жауап берді. ҚБ: жұлдызшалар арқылы бағалаймын |
Қазақ әдебиеті, “Мектеп“ баспасы, 127- бет
Сұрақтарды интербелсенді тақтадан көрсету
Ақынның суретін интербелсенді тақтадан көрсету Интербелсенді тақтаға сұрақтарды жазып қоямын
Интербелсенді тақтадан өлең жолдарын көрсетемін
|
|
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
Кері байланыс “Құпия жәшік” Сабақтағы түсінбеген сұрақтарын, ұсыныстарын жазып құпия жәшікке салу(1 минут) Үйге тапсырма: “Менің атым-Тәуелсіздік “ өлеңін жаттап келу Рефлексия “ Б Б Б“ әдісі арқылы аламын(1минут) Б-бүгін не білдім Б- білемін Б-білгім келеді.Тақтаға іліп қоямын. Оқушылар стикерлерге өз ойларын жазып жабыстырады. |
Құпия жәшік Б- бүгін не білдім Б-білемін Б-білгім келеді А4 форматына жазып тақтаға іліп қоямын |
|
|
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пәнаралық байланыс. 2.Денсаулық және қауіпсіздік 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтармен байланыс( тәрбие элементі) |
|
|
Сабақ барысында оқушыларды топқа бөлу, “Тізбектелген моншақ “әдісі, “Миға шабуыл“әдісі, “Дара диаграмма”, ” Венн диаграммасы“ сатылай кешенді талдау (СКТ), ”Даналық ағашы “ әдістері арқылы Блум таксономиясының жоғарғы сатысына сай тапсырмалар ұсынылды |
Сабақ барысында оқушылар берілген тапсырмаларды орындады. Олардың білімі келесі әрекеттер негізінде бағаланды: оқушылар өлеңді мәнерлеп оқыды, сұрақтарға жауап берді,өлеңді жатқа айтты, талдау жасады,өлең композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасады, шығармашылық жұмыстарды орындады.Қалыптастырушы бағалау сабақтың барысында жүргізілді. |
1.Сабақта Қазақстан тарихы пәнімен пәнаралық байланыс жүзеге асырылды. 2. Денсаулық сақтау және қауіпсіздік шаралары сабақ барысында сақталды. 3. АКТ-мен байланыс жүргізілді, нәтижесінде тыңдалым дағдылары және интербелсенді тақтамен жұмыс жүргізілді. 4. «Мәңгілік ел» ұлттық идеясы аясында Отанға деген құрмет, өмір бойы білім алу бағдары сабақтың тәрбиелік мәні ретінде басшылыққа алынды |
|
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар нені білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен уақытты тиімді пайдалана алдым ба?
Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Сабақтың оқу мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Себебі, оқушылар әр түрлі әдіс-тәсілдерді қолданудың арқасында жаңа сабақты жақсы түсінді. Бүгін оқушылар Ерлан Жүністің “Менің атым-Тәуелсіздік “ өлеңімен танысты.Мағынасы түсініксіз сөздердің мағынасын білді. Сыныптағы ахуал жағымды болды. Себебі, сабақ барысында орындалған тапсырмалардан соң оқушыларды жұлдызшалар арқылы бағалап отырдым
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды. Топпен, жұптық, жеке жұмыстары,талдау тапсырмалары орындалды Уақытымды тиімді пайдалана алдым. Себебі, берілген тапсырмаларды белгіленген уақытта орындалуын қадағаладым Жоспарыма ешқандай өзгерістер енгізген жоқпын. Себебі , жоспар бойынша өтілген сабақ түсінікті болды |
|
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (Оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)
1.Уақытты тиімді пайдаланғаным табысты болды, себебі ,тапсырмалар толық қамтылды.
2. Әдіс-тәсілдерді қолданғаным табысты болды, себебі , сабақ қызықты өтті.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
-
Курста өтілген ықшам сабақтар,тренер мен әріптестерімнің ұсынған кері байланыстарының маған сабақ жоспарлауда көп көмегі болды деп тұжырымдадым.
-
Сабақ барысында топтық және жұптық жұмыстар сабақты жақсарта алды.
шағым қалдыра аласыз




5минут)
лып
тұлғалар жылағанын көрдім, Бастарын сүйеп ғасырға, алты жасар
бала,тәуелсіздік, Жаралған Күннен Ұл
жайлы”
лімізде
тұңғыш президент күнін қай күні атап
өтеді?
















