
Педагогтің аты-жөні Айдарбаева Зауре
Күні:
Сынып: 2 «в»
Сабақтың тақырыбы Есентай Ерботин. Даңғой. (Мысал)
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне)
сүйеніп, оқиғаның соңын болжау.
Сабақтың барысы.
Сабақтың кезең
уақыт
Педагогтің әрекеті Ресурстар
Басы Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,
тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы бағааламыз!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
«Елестету» әдісі арқылы жаңа тақырыпты шығару.
Алдыңғы
білімді еске
түсіру
тапсырмалары
Сабақтың
ортасы
Ширату тапсырмасы.
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
Мысалды түсініп оқы.
Даңғой
(Мысал)
Көрінбей көзге бір қияр,
Қалтарыста қалыпты.
Көңілінде зор қиял,
Маңайға жар салыпты:
«Қарамай суық, жауынға,
Қар түскенше мен өсем.
Қарбыз бенен Қауынға
Қайтсем-дағы теңесем!
Үстемелеп салмағым,
Алып болам, нән болам!
Топырақтың бар нәрін
Тататын тек мен болам», –
Деді байғұс күрсініп,
Даңғойланды, мақтанды.
Желөкпелік қырсығы
Барлық сырын ақтарды.
Бірақ болмай дегені,
Жетті уақыт мөлшері.
Тамырының қорегі
Таусылды да, ол семді.
Жарамады жеуге де,
Оқылым,
жазылым
тапсырмалар
ы.
https://kk.wiki
pedia.org/wiki
/%D0%86%D
0%BB%

Адам қолға алмады.
Жарамады жемге де,
Мал маңына бармады.
Жарамаса кәдеге,
Құр жатқаннан не пайда?
Өндірмесе дәнеме,
Мақтанғаннан не пайда?
Есентай Ерботин
3. Мәтін неліктен мысалға жатады? Белгілерін ата
(кейіпкері, қорытынды ойы).
Дескриптор:
⚫ мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.
⚫ шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.
⚫ берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау
Соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
«Галлерияда ой шарлау»
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес»
Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма
берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған
интербелсенді тәсіл. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын
3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа
өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады.
Кері байланыс «Алма ағашы» кері байланыс.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есентай Ерботин. Даңғой

Педагогтің аты-жөні Айдарбаева Зауре
Күні:
Сынып: 2 «в»
Сабақтың тақырыбы Есентай Ерботин. Даңғой. (Мысал)
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне)
сүйеніп, оқиғаның соңын болжау.
Сабақтың барысы.
Сабақтың кезең
уақыт
Педагогтің әрекеті Ресурстар
Басы Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды,
тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы бағааламыз!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
«Елестету» әдісі арқылы жаңа тақырыпты шығару.
Алдыңғы
білімді еске
түсіру
тапсырмалары
Сабақтың
ортасы
Ширату тапсырмасы.
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
Мысалды түсініп оқы.
Даңғой
(Мысал)
Көрінбей көзге бір қияр,
Қалтарыста қалыпты.
Көңілінде зор қиял,
Маңайға жар салыпты:
«Қарамай суық, жауынға,
Қар түскенше мен өсем.
Қарбыз бенен Қауынға
Қайтсем-дағы теңесем!
Үстемелеп салмағым,
Алып болам, нән болам!
Топырақтың бар нәрін
Тататын тек мен болам», –
Деді байғұс күрсініп,
Даңғойланды, мақтанды.
Желөкпелік қырсығы
Барлық сырын ақтарды.
Бірақ болмай дегені,
Жетті уақыт мөлшері.
Тамырының қорегі
Таусылды да, ол семді.
Жарамады жеуге де,
Оқылым,
жазылым
тапсырмалар
ы.
https://kk.wiki
pedia.org/wiki
/%D0%86%D
0%BB%

Адам қолға алмады.
Жарамады жемге де,
Мал маңына бармады.
Жарамаса кәдеге,
Құр жатқаннан не пайда?
Өндірмесе дәнеме,
Мақтанғаннан не пайда?
Есентай Ерботин
3. Мәтін неліктен мысалға жатады? Белгілерін ата
(кейіпкері, қорытынды ойы).
Дескриптор:
⚫ мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.
⚫ шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.
⚫ берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау
Соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
«Галлерияда ой шарлау»
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес»
Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма
берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған
интербелсенді тәсіл. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын
3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа
өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады.
Кері байланыс «Алма ағашы» кері байланыс.
шағым қалдыра аласыз


