Материалдар / Есеп шығару кері есептер 1 сынып

Есеп шығару кері есептер 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
кері есептер платформалық жұмыстармен
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Ақпан 2025
88
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Есептер шығару

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару

Сабақтың мақсаты

Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды;

Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару


Құндылықтар және оның мақсаттары

Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут
















































































Сергіту сәті

2 минут








































Сабақты қорыту




































Кері байланыс

5 минут



Амандасады


Психологиялық ахуаулды жақсыртуға қатысады



Үлкен де «Сіз»

Кішіге де «Сіз»

Сізге сәлем береміз.

Құрметпенен біз

Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету


Балалар, бүгін біз ауылда тұратын ата – әжемізге саяхатқа аттанамыз;

Балалар, айтыңдаршы, бізді атамыз бен апамыз қалай еркелетеді;


1 – топ «Ақылдылар»

2 – топ «Таланттылар»

3 – топ «Жеңімпаздар»

4 – топ «Дарындылар»


Алдымен, біз поездға үлгеріміз керек, ол үшін есептерді дұрыс шығарайық;


Үй тапсырмасын пысықтау:

https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141215



Сабақтың мақсаты:

Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды;

Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару






Жарайсыңдар, балалар!

Есепті дұрыс шығару арқылы біз атамыз бен апамызға жеттік:

1 – тапсырма (дәптермен тақтамен жұмыс)


Балалар, атамызға қой санауға көмектсейік;


Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын тап; Оларды шығар;


А) Бірінші қорада 20 қой, екіншісінде 50 қой бар. Екінші қоршауда біріншігі қарағанда неше қой артық?


Ә) Атамның 70 қойы бар. Оның 20 -сы бірінші қоршауда,ал қалғаны екінші қоршауда. Екінші қоршауда неше қой бар?


А) 1 қоршауда – 20 қой

2 қоршауда – 50 қой бар

Екінші қоршауда бірінші қоршауға қарағанда неше қой артық?


Шешуі: 50 қой – 30 қой = 20 қой

Жауабы: 20 қой


Ә) Барлығы – 70 қой

1 қоршауда – 20 қой

Екінші қоршау - ?

Шешуі: 70 қой – 20 қой = 50 қой


Ал, енді балалар, енді біз әжемізге көмектесеміз:


  • Суретке қара

  • Күркеде неше тауық бар?

  • Аулада неше тауық жүр?

  • Сурет және сұлба бойынша есеп құрастыр және шығар;


Жарайсыңдар!


Балалар, біздің саяхатымыз жалғасуда:


2 -тапсырма (жұптық жұмыс)







СЕРГІТУ СӘТІ


3 – тапсырма

ФС тапсырмасы

«Әжеммен ойын» әдісі

Берілген есептерді дұрыс шығарып, әжеден сыйлық алыңдар:

1. Асанның 24 маркасы бар еді. Ол 12 марканы досына берді. Асанның қанша маркасы қалды?

Шешімі: 24 - 12 = 12

Жауабы: 12 марка қалды.


2. Мектепте 35 орындық бар еді. Жөндеуге 20 орындық апарылды. Мектепте қанша орындық қалды?

Шешімі: 35 - 20 = 15

Жауабы: 15 орындық қалды.


3. Асханадан 42 бәліш пісірілді. Оның 18-ін сатып алды. Қанша бәліш қалды?

Шешімі: 42 - 18 = 24

Жауабы: 24 бәліш қалды.


4. Гүлжан дүкеннен 56 кәмпит сатып алды. Оның 30-ын бауырларына берді. Қанша кәмпит қалды?

Шешімі: 56 - 30 = 26

Жауабы: 26 кәмпит қалды.


5. Бір санға 25-ті қосқанда 47 шықты. Бастапқы сан қандай?

Шешімі: ? + 25 = 47

47 - 25 = 22

Жауабы: Бастапқы сан 22.


6. 60 ағаштың 27-сі жеміс ағашы, ал қалғаны көлеңкелі ағаштар. Көлеңкелі ағаштар саны қанша?

Шешімі: 60 - 27 = 33

Жауабы: 33 көлеңкелі ағаш бар.



4 – тапсырма (топтық жұмыс)

ФС тапсырмасы

Саралау - диалог

«Атам мен әжемнен базарлық»

Әр топқа 5 есеп беріледі.


1-Топ

1. 15 - 5 = 10

2. 20 + 30 = 50

3. 40 - 10 = 30

4. 25 + 15 = 40

5. 50 - 20 = 30


2-Топ

1. 18 + 12 = 30

2. 35 - 5 = 30

3. 60 - 40 = 20

4. 22 + 18 = 40

5. 55 - 25 = 30


3-Топ

1. 17 + 13 = 30

2. 45 - 15 = 30

3. 50 + 20 = 70

4. 30 - 10 = 20

5. 65 - 35 = 30


4-Топ

1. 12 + 28 = 40

2. 90 - 50 = 40

3. 33 + 22 = 55

4. 80 - 40 = 40

5. 100 - 60 = 40




«Асықтар» әдсі арқылы кері байланыс береді

Амандасады







Психологиялық ахуалды жақсартуға қатысады











Топ аттарымен танысады








Үй тапсырмасын пысықтайды




Сабақ мақсатымен танысады














Берілген есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады























Аулада жүрген тауықтарды санайды
























Берілген есептерде жұпта орындайды












Сергіту сәтіне қатысады










Берілген есептерді дұрыс әрі қатесіз шығарады































Қосу және алу есептерін қатесіз орындайды































Кері байланыс береді

Оқушылар дұрыс жауаптары үшін асық арқылы ұпай алады













Дескриптор:

Есептерді дұрыс шығарады;
ҚБ: Тамаша!































Дескриптор:

Берілген есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табады;

ҚБ: Керемет!

















Дескриптор:

Күркедегі тауықтарды дұрыс санайды;

Сұлба есептер құрастырады және шығарады:

ҚБ: Өте жақсы!













Дескриптор:кері есептерді дұрыс шығарып, мәнін табады:

ҚБ: Өте жақсы!

























Дескриптор:

Есептерді ойша шығарып, жауаптарын жазады;
ҚБ: Жарайсың!






































Дескриптор:

ЕСептерді дұрыс шығарып, жауаптарын салыстырады;

ҚБ: Өте жақсы!

Слайд






















Топ аттары

ЖИ





https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141215





















Оқулық























Тауық және оның ұясы























Үлестірмелі материалдар























Презентациялық ойын


































Рисунок 1

















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!