|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Деректерді ұсыну Күні: Курс: 1 |
Колледж: №16 Колледж көпсалалы колледжі Мұғалімнің аты-жөні: Садыкова Д.А. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу жүйелері |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері аудару. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған: Позициялық емес және позициялық санау жүйелерін ажыратады. Оқушылардың көпшілігі істеуге қабілетті: Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік, сегіздік, он алтылық санау жүйесіне және кері аударады. Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Санау жүйесінің тәжірибедегі маңыздылығы туралы тұжырым жасай алады. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар істей алады: Санау жүйелеріне байланысты терминдерді есте сақтайды. Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Санау жүйесі ..., түрлері ... Позициялық және позициялық емес СЖ айырмашылықтары .. Екілік, сегіздік, ондық, он алтылық СЖ ережелері ... |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» құндылықтарын іске асыру. Тәуелсіздіктің 30 жылдығындағы жетістіктерді қарастыру. Оқушылар бір – бірінің ойын тыңдайды, өзара сыйластықты қалыптастырады. топпен жұмыс істей білу. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады Математика – есептеулер жүргізу барысында, тарих – ғасырларды жазғанда позициялық емес сандарды қолданады. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Виртуалдық машиналар |
||||||||||||||||
Сабақ барысы
|
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Амандасу, түгендеу «Шаттық шеңбері» тренингін өткізу. Мақсаты: топта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру, оқушылардың ойын жинақтап, пікірін айта білуге дағдыландыру. Нұсқау: Білім алушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады «Асық лақтыру» әдісі арқылы топқа бөлу Мақсаты: Ұлттық құндылықтарды дәріптеу, ұлттық ойындарды насихаттау, студенттердің топта жұмыс жасай білу, қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру Нұсқау: Оқушылар асықты лақтырып, бүк, шік, әлше, тәй түсуіне байланысты топқа бөлінеді. Видео ролик көрсету Ссылкасын жазып қою керек Мақсаты: Санау жүйелері, сандар ұғымы жайлы мәлімет беріледі. Сыни ойлау, ойын жеткізе білу, пікірін айта білу дағдыларын қалыптастыру. Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау, мақсатын ашу. Нұсқау. Видеоролик қарап не көргендері туралы пікірлерін білдіреді. БББ әдісін қолдану Білемін Санау жүйесі бойынша білетін ақпаратты ауызша айту. Білгім келеді. Не білігісі келетіндіктерін анықтау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Джигсо» әдісі Мақсаты:оқушылардың білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу, проблемаларды шешу қабілеттерін дамыту, сыни ойлау, ғылыми-зерттеу дағдыларын қалыптастыру, жаңа білімді меңгерту. Нұсқау: Оқушылар топқа бөлініп кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Кластер қорғайды.
1-топ Екілік санау жүйесі 2-топ Сегіздік санау жүйесі 3-топ Ондық санау жүйесі 4-топ Он алтылық санау жүйесі
"Миға шабуыл" әдісі Мақсаты: оқушылардың шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау дағдыларын қалыптастыру. Нұсқау: Логикалық есепті шешеді, жауабын түсіндіреді. Бір бала: — Менің 100 бауырым бар. Кішісі 1000 жаста, ал үлкені 1111 жаста. Үлкені 1001 сыныпта оқиды, — деді. Солай болуы мүмкін бе? (Мүмкін. Баланың 4 бауыры бар, кішісі 8 жаста, үлкені 15 жаста, үлкені 9 сыныпта оқиды.)
Практикалық жұмыс «Сандар сөйлейді» Топтық жұмыс Мақсаты: Студенттердің сандарды санау жүйлеріне ауыстыру дағдысын, сын тұрғысынан ойлау, білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеттерін қалыптастыру Нұсқау: Есептеуден шыққан сандарды Қазақстан Республикасымен байланысын айту керек. (ҚР тәуелсіздігіне 30жылдығымен байланыстыру) 1-топ 1. Сандарды ондық санау жүйесіне аудару: а) 0111110001112; ә) 000100002; б) 000111102; в) 37168; д) 7Е316.
2-топ 1. Сандарды ондық санау жүйесіне аудару: а) 010100002; ә) 011001002; б) 10102; в) 37418; д) 7316.
3-топ 1. Сандарды ондық санау жүйесіне аудару: а) 000110102; ә) 10112; б) 011000002; в) 1058; г) 7ДВ16.
4-топ 1. Сандарды ондық санау жүйесіне аудару: а) 010101112; ә) 01012; б) 10012; в) 1008; д) Е16. Дескриптор:
Саралау тапсырмалары: Мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін анықтау, барлық студенттердің жұмыс жасауына ықпал жасау А деңгейі 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі. Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін салыстырыңыздар. Дескриптор. Санау жүйелерін ажырата алады. В деңгейі 2 тапсырма Берілген сандарды санау жүйелеріне ауыстырыңыздар.
3 тапсырма. Екілік сандарды ондық, сегіздік санау жүйелеріне ауыстыр 11011012 1000110112
11100000102
Дескриптор
С деңгейі 4 тапсырма Санау жүйесінің теміржолда қолданылуын зерттеу (мамандықпен байланыстыру мақсатында)
Дескриптор Санау жүйесінің өндірісте қолданылуын зерттейді, бағалайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Темирхан Жасұлан БақытжанұлыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Есептеу жүйелері
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Есептеу жүйелеріМатериал туралы қысқаша түсінік
Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері аудару.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақ барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













