Жетісу облысы, Талдықорған қаласы «№27 орта мектеп-гимназия» КММ
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Сабақтың тақырыбы: Есіл жағасындағы арман
қала
|
Пәні: |
қазақ тілі |
|
Тоқсан: |
ІІ |
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джадирова Жанар Джамбуловна |
|
Күні: |
21.11.2024 |
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есіл жағасындағы арман қала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі; оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Бүгінгі сабаққа деген көңіл-күйіміз қандай? Сыныпта бүгін кім жоқ? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбымен, мақсатын таныстырамын. Сұрақ-жауап ұйымдастыру.
Суреттер арқылы болжау» әдісі Сурет арқылы негізгі ойға болжам жасайды. Тақырыпты анықтайды.Сабақ тақырыбы анықталғаннан кейін оқушылардың ойларын білу мақсатында «Ой шақыру» сұрақтары қойылады: 1.Суретте не бейнеленген?
2. Астана қаласы туралы не
білеміз? 4.Астана қаласының географиялық ерекшеліктері қандай? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбымен, мақсатын таныстырамын. |
Оқушылар сәлемдеседі. Оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға нақты жауап береді. Оқушылар сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады және сабақ мақсатымен танысады. |
Дескриптор: - сұрақтарға нақты жауап берген оқушыға 1 ұпай беріледі. |
Б.Қапалбек, С.Жантасова, Т.Мадиева Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық. -Алматы, Мектеп, 2017ж. жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1-тапсырма. «Зерттеп оқу» стратегиясы. Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, көзделген аудиториясын, көтерілген мәселесін, тілдік қолданыстарын анықтаңдар.
ЕББҚ: 1-тапсырма. Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, анықтайды.
|
Оқушылар Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, көзделген аудиториясын, көтерілген мәселесін, тілдік қолданыстарын анықтаңдар.
ЕБҚ: Берілген мәтіннің тақырыбын, идеясын мұғалім көмегімен табады.
|
ЕББҚ: ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып отырамын. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
|||||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңыз. Автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы мәтінді ықшамдаңыз.
|
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы мәтінді ықшамдайды.
|
Дескриптор: 5 балл негізгі ақпараттарды табады; 1 балл - қосымша ақпараттарды сызып тастайды; 1 балл - бірнеше жай сөйлемді бір құрмалас сөйлемге немесе құрмалас сөйлемдерді жай сөйлемдерге айналдырады; 1 балл - сөздерді синонимдермен алмастырады; 1 балл - мәтіндегі негізгі ойды ықшамдайды. 1 балл
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Рефлексия. «Ашық микрофон» әдісін сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын. Үйге тапсырма: 72-бет, 4-тапсырма
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есіл жағасындағы арман қала
Есіл жағасындағы арман қала
Жетісу облысы, Талдықорған қаласы «№27 орта мектеп-гимназия» КММ
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Сабақтың тақырыбы: Есіл жағасындағы арман
қала
|
Пәні: |
қазақ тілі |
|
Тоқсан: |
ІІ |
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джадирова Жанар Джамбуловна |
|
Күні: |
21.11.2024 |
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есіл жағасындағы арман қала |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі; оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін жазады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Бүгінгі сабаққа деген көңіл-күйіміз қандай? Сыныпта бүгін кім жоқ? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбымен, мақсатын таныстырамын. Сұрақ-жауап ұйымдастыру.
Суреттер арқылы болжау» әдісі Сурет арқылы негізгі ойға болжам жасайды. Тақырыпты анықтайды.Сабақ тақырыбы анықталғаннан кейін оқушылардың ойларын білу мақсатында «Ой шақыру» сұрақтары қойылады: 1.Суретте не бейнеленген?
2. Астана қаласы туралы не
білеміз? 4.Астана қаласының географиялық ерекшеліктері қандай? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбымен, мақсатын таныстырамын. |
Оқушылар сәлемдеседі. Оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға нақты жауап береді. Оқушылар сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады және сабақ мақсатымен танысады. |
Дескриптор: - сұрақтарға нақты жауап берген оқушыға 1 ұпай беріледі. |
Б.Қапалбек, С.Жантасова, Т.Мадиева Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық. -Алматы, Мектеп, 2017ж. жұмыс дәптерлері. |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1-тапсырма. «Зерттеп оқу» стратегиясы. Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, көзделген аудиториясын, көтерілген мәселесін, тілдік қолданыстарын анықтаңдар.
ЕББҚ: 1-тапсырма. Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, анықтайды.
|
Оқушылар Оқылым мәтінінің тақырыбын, идеясын, көзделген аудиториясын, көтерілген мәселесін, тілдік қолданыстарын анықтаңдар.
ЕБҚ: Берілген мәтіннің тақырыбын, идеясын мұғалім көмегімен табады.
|
ЕББҚ: ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып отырамын. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
|||||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңыз. Автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы мәтінді ықшамдаңыз.
|
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы мәтінді ықшамдайды.
|
Дескриптор: 5 балл негізгі ақпараттарды табады; 1 балл - қосымша ақпараттарды сызып тастайды; 1 балл - бірнеше жай сөйлемді бір құрмалас сөйлемге немесе құрмалас сөйлемдерді жай сөйлемдерге айналдырады; 1 балл - сөздерді синонимдермен алмастырады; 1 балл - мәтіндегі негізгі ойды ықшамдайды. 1 балл
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Рефлексия. «Ашық микрофон» әдісін сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын. Үйге тапсырма: 72-бет, 4-тапсырма
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз













