Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
Білім беру ұйымы |
«Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні |
Пралиева Н.Н. |
|
Күні |
21.11.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есіл жағасындағы арман қала. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу |
|
Сабақтың мақсаты: |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айту. |
Оқулар сәлемдесіп, сабаққа дайындалады, назар аударады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15минут 15 минут |
1-тапсырма. Тыңдалым тапсырмасы. Марат Омаровтың «Арман қала - Астана» әнін тыңдау. 2-тапсырма. ЖЖ. «Астын сыза отырып оқу» стратегиясы арқылы мәтіндегі негізгі ойдың, салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаластың астын сыза отырып оқу.
3-тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі арқылы перифразаның мағынасын ашады. Жан азығы –кітап Ақ халатты абзал жан – дәрігер Халық қалаулысы – депутат Аң патшасы – арыстан Түз тағысы - қасқыр 4-тапсырма. «Бір минуттық эссе» әдісі арқылы Мәтіндерден алынған негізгі ой мен перифразаны қолдана отырып, жинақы мәтін жазу.
|
Оқушылар тыңдалым тапсырмасын тыңдайды. Мәтінді оқып, негізгі ойдың, салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаластың астын сызады. Мағынаны ашады Жинақы мәтін жазады. . |
Дескриптор Мәтінді тыңдайды. Дескриптор.
5балл
Дескриптор:
2балл Дескриптор.
3балл |
https://www.youtube.com/watch?v=OxOwZg6q3WQ үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут Үй тапсырмасы: |
«3Қ» әдісі арқылы Қиын... Қызық... Құнды...
|
Кері байланыс береді |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есіл жағасындағы арман қала 9-сынып
Есіл жағасындағы арман қала 9-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
Білім беру ұйымы |
«Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні |
Пралиева Н.Н. |
|
Күні |
21.11.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есіл жағасындағы арман қала. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу |
|
Сабақтың мақсаты: |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазады құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айту. |
Оқулар сәлемдесіп, сабаққа дайындалады, назар аударады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15минут 15 минут |
1-тапсырма. Тыңдалым тапсырмасы. Марат Омаровтың «Арман қала - Астана» әнін тыңдау. 2-тапсырма. ЖЖ. «Астын сыза отырып оқу» стратегиясы арқылы мәтіндегі негізгі ойдың, салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаластың астын сыза отырып оқу.
3-тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі арқылы перифразаның мағынасын ашады. Жан азығы –кітап Ақ халатты абзал жан – дәрігер Халық қалаулысы – депутат Аң патшасы – арыстан Түз тағысы - қасқыр 4-тапсырма. «Бір минуттық эссе» әдісі арқылы Мәтіндерден алынған негізгі ой мен перифразаны қолдана отырып, жинақы мәтін жазу.
|
Оқушылар тыңдалым тапсырмасын тыңдайды. Мәтінді оқып, негізгі ойдың, салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаластың астын сызады. Мағынаны ашады Жинақы мәтін жазады. . |
Дескриптор Мәтінді тыңдайды. Дескриптор.
5балл
Дескриптор:
2балл Дескриптор.
3балл |
https://www.youtube.com/watch?v=OxOwZg6q3WQ үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут Үй тапсырмасы: |
«3Қ» әдісі арқылы Қиын... Қызық... Құнды...
|
Кері байланыс береді |
|
шағым қалдыра аласыз













