Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Эстафеталық ойындар 6 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар №10
Сабақ: Эстафеталық ойындар |
Мектеп:№152 |
|||||
Күні: 16.06.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзабаев Қанат |
|||||
Сынып: 6-сынып |
Қатысқаны: 20 |
Қатыспағаны:0 |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.1.1.1. Аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын дамыту. Бірқатар дене жаттығуларын орындалу кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді анықтау. |
|||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
|
Бірқатардағы саптық жаттығуларын орындайды. |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады. |
|||||
|
Эстафеталық жаттығулардың түрін біледі. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады. |
|||||
|
Эстафеталық жаттығулар орындау барысында үздік нәтиже көрсетеді. |
|||||
Тілдік мақсат |
Эстафеталық жаттығуларын орындау барысында дағдылар пайдаланады. |
|||||
|
Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: |
|||||
|
Сәлеметсізбе-здравствуйте-hello;сау болыңдар-досвидания-good-bye;ысқырық-свисток-whistle;уақыт өлшегіш-секундомер-timewach;өлшегіш-метровка-metering;жалауша-флажок-flag. |
|||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||
|
Эстафеталық ойындар барысында оқушылар бір-бірінен сұрайды , жауап береді, қарым-қатынасып бір-бірімен араласады |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
Жүгіру кезінде күш дене мүшесінің қайсысына көбірек түседі? |
|||||
|
Не себепті.....деп ойлайсыз? Аяққа және даяқ бұлшық еттеріне көптеу күш түседі. Денедегі бұлшықеттерді шынықтыру үшін ептілікке, иілгіштікке үйрету. |
|||||
Жоспарланған уақыт |
40 минут |
|||||
|
|
|||||
|
Ишара мақтау, марапаттау ,бас бармақпен бағалау |
|||||
Алдыңғы оқу |
Әртүрлі снарядтарды лақтыру |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
||||
Басы: 13-15 мин |
–Қол жоғары аяқтың ұшымен жүру -Қол белде тізені көтеріп жүру -Қол белде өкшемен жүру -Қол белде ,жартылай отырып жүру -Қол тізеде толық отырып жүру -Қол тізеде оңға , солға секіру Спорттық жүріске ауысу
|
|
||||
Ортасы: 23-20 мин |
Эстафеталық ойындардың тарихы. Оқушыларды бір қатар сапқа тұрғызу , эстафеталық ойындардың әдіс –тәсілдерін түсіндіру және оның орындалу барысын көрсету. Оқушыларды екі топқа бөлу -Сөре сызығына тұру, аяқты орналастыру : (егер де сызықты басып кетсе , оның есепке алынбайтынын оқушыға ескерту) - Жүгіру эстафета. -Допты кедергі арасымен алып барып сол жерге допты қойып бір есептен шығарып қайтарында жүгіріп қайтады,келесі оқушы жүгіріп барып бір есепті шығарып допты кедергі арасымен алып келу. -Кедергіден сүрінбей өтіп барып сұраққа жауап айтып, орнына жылдам бірінші болып келу. -Секіртпемен секіріп барып,қайтадан орнына жылдам бірінші болып келу. -Әр оқушы орнында тұрып допты басынан асырып келесі оқушыға беру, соңғы оқушы алдына келіп допты келесі оқушыға береді. -Әр оқушы допты екі аяқтың ортасына қойып секіріп барып, секіріп қайту. -Әр оқушы серітпемен секіріп барып, сандарды ретімен алып, жылдам бірінші болып келу. |
АКТ бейнетаспа
Бор, өлшеуіш, ысқырық, жалау
|
||||
Соңы: 3-5 мин |
Сапқа тұрғызу , жәй жүру арқылы тыныс алу жаттығуларын орындау -Қолды жоғары көтеріп , аяқ ұшына тұрып, ішке демалу Демді толық сыртқа шығарып ,қолды түсіру . Сабақты қорытындылау, бағалау, мадақтау. Оқушылар шеңбер құру арқылы өткен сабақтан ненің сәтті өткендігі туралы бір –біріне жақсы жақтарын айтып өту Үйге тапсырма : секіртпемен жаттығуларын орындау |
Ысқырық, бас бармақ, смайлик |
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз |
Пәнаралық байланыс- денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||
Оқушыларға жаттығуларды күрделендірдім,оындауына қарай тапсырма бердім. |
Бас бармақпен және смайлик арқылы бағалау әдісін қолдандым
|
Математика ,тәнтану , тарих, физика, өзін-өзі тану, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, биология АКТ, АӘД |
||||
Рефлексия Сабақтыңмақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ мақсат міндеттері орындалды. Оқушылар эстафеталық ойындардың жаттығуларын үйренді Сабақ жақсы деңгейде өтті, жоспарланған саралау іске асты, себебі тапсырмалар тақырыпқа сәйкес келді.. Уақытты тиімді пайдаландым. АКТ енгіздім, бейнетаспа көрсетуге тиімді. |
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. Оқушылардың қызығушылығы артады. 2.Эстафеталық ойын жаттығуларының әдіс –тәсілдерін жақсы меңгерді Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты). 1. Кедергіден сүрінбей өту жаттығулары ықпал етті. 2.Секіртпе арқылы орындалатын жаттығулар жақсы әсер етті Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. Сабақтың соңында жекелеген оқушылардың көңіл-күйінен ойын шартының кейбір оқушыларға оңайға түскенін байқадым. 2. Алдағы уақытта ойын шарттарын күрделендіру керектігін байқадым. |