Тексерілді Сериков А.
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№1 кешкі мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы»
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Енсегенова Кундыз Серикбаевна |
|
|
Күні: |
22.02.2023ж. |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 10 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.7.2 дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу және есту гигиенасының ережелерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есту мүшесінің құрылысын түсіндіреді.. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезеді. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажыратады. Есту гигиенасының ережелерін сипаттайды. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
Есту мүшесінің құрылысын түсіндіре алады. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезе алады. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажырата алады. Есту гигиенасының ережелерін сипаттай алады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Жоғары (білу,түсіну,жинақтау) |
|
|
Алдыңғы білім: |
Адам организмінің маңызды мүшесі есту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 5-10 минут (5 минут) |
Сәлемдесу, түгендеу. Топқа бөлу интернет жүйесі арқылы топқа бөлеміз. Үй тапсырмасына шолу
|
Оқушылар амандасып, үйге берілген тапсырмаға сәйкес сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
Биология 8-сынып |
|
Сабақтың басы 10-25 минут (15 минут) |
Жаңа сабақ Адам есту мүшесі арқылы коршаған ортадан әр түрлі дыбыстарды қабылдап талдайды. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажыратуға көмектеседі. Адамдармен сөз арқылы қарым-қатынас жасайды. Еңбек майданында да есту мүшесінің алатын орны ерекше. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезеді. есту мүшесі - құлақ. |
Оқушылар жаңа сабақты түсініп, өздерінің ойларын айтады. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
8-сынып Презентация https://youtu.be/Wme53BorE04 |
|
Сабақтың ортасы 25-28 минут (3 минут) |
Постер қорғау Топтық жұмыс 1-ші топқа Сыртқы құлақтың құрылысы беріледі 2-ші топқа Ортаңғы құлақтың құрылысы беріледі |
Оқушылар берілген суреттен белгіленген жердің атауларын атап өтеді. |
Дискриптор Жауап (5-10 балл) аралығында бағаланады |
Биология 8-сынып Презентация |
|
28-33 минут (5 минут) |
Кім жылдам? 1-ші топ
2-ші топ
|
Бұл ойын арқылы екі топтың оқушыларына бес сұрақтан сұрақтар оқылады сұрақтарға иә, жоқ деп жылдам жауап береді. |
Дискриптор Әр дұрыс жауапқа (1 балл) Қорытынды бағасын шығару |
|
|
33-36 минут (3 минут) |
Қорытынды Бағалау Бүгінгі сабақтан не түнгендігі туралы жеке оқушыларға сұрақ бере отырып қорытынды жасаймын. Сонымен қатар 2 топқа берілген тапсырмалардың бағаларын ескеру. |
Оқушылар берілген сұраққа жауап беру арқылы бүгінгі өткен сабақты қорытындылайды. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
Презентация |
|
36-38 минут (2 минут) |
Кері байланыс Бағдаршам арқылы кері байланыс орнату |
Оқушыларға түрлі түсті қағаздар беріледі солар арқылы бүгінгі сабақтың қалай өткендігі туралы кері байланыс жасайды. |
|
Презентация Түрлі түсті қағаздар |
|
38-40 минут (2 минут) |
Үйге тапсырма. Оқулықтағы 160-163 беттегі §39. 160-161 беттегі 91,92,93-суреттерді дәптерге түсіру. |
|
|
|
Ортаңғы құлақ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы
Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы
Тексерілді Сериков А.
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№1 кешкі мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы»
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Енсегенова Кундыз Серикбаевна |
|
|
Күні: |
22.02.2023ж. |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 10 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Есту мүшесінің құрылысы мен гигиенасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.7.2 дыбысты қабылдау ерекшеліктерін зерттеу және есту гигиенасының ережелерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есту мүшесінің құрылысын түсіндіреді.. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезеді. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажыратады. Есту гигиенасының ережелерін сипаттайды. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
Есту мүшесінің құрылысын түсіндіре алады. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезе алады. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажырата алады. Есту гигиенасының ережелерін сипаттай алады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Жоғары (білу,түсіну,жинақтау) |
|
|
Алдыңғы білім: |
Адам организмінің маңызды мүшесі есту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 5-10 минут (5 минут) |
Сәлемдесу, түгендеу. Топқа бөлу интернет жүйесі арқылы топқа бөлеміз. Үй тапсырмасына шолу
|
Оқушылар амандасып, үйге берілген тапсырмаға сәйкес сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
Биология 8-сынып |
|
Сабақтың басы 10-25 минут (15 минут) |
Жаңа сабақ Адам есту мүшесі арқылы коршаған ортадан әр түрлі дыбыстарды қабылдап талдайды. Есту мүшесі дыбыстарды анықтап ажыратуға көмектеседі. Адамдармен сөз арқылы қарым-қатынас жасайды. Еңбек майданында да есту мүшесінің алатын орны ерекше. Есту мүшесі дыбыс пен тепе-теңдікті сезеді. есту мүшесі - құлақ. |
Оқушылар жаңа сабақты түсініп, өздерінің ойларын айтады. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
8-сынып Презентация https://youtu.be/Wme53BorE04 |
|
Сабақтың ортасы 25-28 минут (3 минут) |
Постер қорғау Топтық жұмыс 1-ші топқа Сыртқы құлақтың құрылысы беріледі 2-ші топқа Ортаңғы құлақтың құрылысы беріледі |
Оқушылар берілген суреттен белгіленген жердің атауларын атап өтеді. |
Дискриптор Жауап (5-10 балл) аралығында бағаланады |
Биология 8-сынып Презентация |
|
28-33 минут (5 минут) |
Кім жылдам? 1-ші топ
2-ші топ
|
Бұл ойын арқылы екі топтың оқушыларына бес сұрақтан сұрақтар оқылады сұрақтарға иә, жоқ деп жылдам жауап береді. |
Дискриптор Әр дұрыс жауапқа (1 балл) Қорытынды бағасын шығару |
|
|
33-36 минут (3 минут) |
Қорытынды Бағалау Бүгінгі сабақтан не түнгендігі туралы жеке оқушыларға сұрақ бере отырып қорытынды жасаймын. Сонымен қатар 2 топқа берілген тапсырмалардың бағаларын ескеру. |
Оқушылар берілген сұраққа жауап беру арқылы бүгінгі өткен сабақты қорытындылайды. |
Ауызша бағалау Мадақтау
арқылы |
Презентация |
|
36-38 минут (2 минут) |
Кері байланыс Бағдаршам арқылы кері байланыс орнату |
Оқушыларға түрлі түсті қағаздар беріледі солар арқылы бүгінгі сабақтың қалай өткендігі туралы кері байланыс жасайды. |
|
Презентация Түрлі түсті қағаздар |
|
38-40 минут (2 минут) |
Үйге тапсырма. Оқулықтағы 160-163 беттегі §39. 160-161 беттегі 91,92,93-суреттерді дәптерге түсіру. |
|
|
|
Ортаңғы құлақ
шағым қалдыра аласыз














