|
Бөлімнің атауы: 6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: №5 орта мектеп |
|||||||||||||||||
|
Күні: 28.01.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұралиева А.Е. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Пәні: Қазақ тілі |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл және технология |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/А1. Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау. 7.4.4.1. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай, түрлерін тілдесім барысындақолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік,шақ,рай түрлерін меңгереді, ажырата алады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мысал келтіре алады, сөйлем құрайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік,шақ,рай түрлерін қатыстыра отырып, шығармашылық жұмыстар орындай алады. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
* Сурет бойынша жүйелі, жинақы, тілдің көркемдік құралдарын пайдаланып, әңгіме құрайды. *Сурет бойынша құраған мәтіндеріне интерпретация (талдайды,салыстырады,бағалайды) жасайды. *Ережені меңгереді. *Мысал келтіреді. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Етістік, рай, |
|||||||||||||||||
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Біз мынадай дәлелдер келтіреміз... Оның себебін... деп түсіндіреміз. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы айтылым жүргізу арқылы жазылым алды дайындық жұмыстарын жүргізеді. Жазылым алды сұрақтары: * Етістік дегеніміз не ? * Есімше мен көсемшеге мысал келтір. * Етістіктің шақтары қалай жасалады? Мысал келтір. |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, музыка |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Әлеуметтік желіні пайдаланамын |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Жоспарланған Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері» тренингі
|
А4 қағазы, фломастер |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Топтық – 7 минут |
Сұрақтар:
Етістіктің райлары қимылдың,іс-әрекеттің орындалу мүмкіндігіне қарай 4 түрге бөлінеді:
IV. Сабақты бекіту Бағалау. Жұлдызшалар арқылы бағалау.
|
6 сынып оқулығы
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Бес саусақ» тәсілі арқылы сұраққа жауап жаз. Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек – бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Қандай көмек бердім?. Ортан терек – Ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім? Үйге тапсырма: 11-тапсырма |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Етістіктің райлары
Етістіктің райлары
|
Бөлімнің атауы: 6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер |
Мектеп: №5 орта мектеп |
|||||||||||||||||
|
Күні: 28.01.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұралиева А.Е. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Пәні: Қазақ тілі |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл және технология |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/А1. Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау. 7.4.4.1. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай, түрлерін тілдесім барысындақолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік,шақ,рай түрлерін меңгереді, ажырата алады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мысал келтіре алады, сөйлем құрайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік,шақ,рай түрлерін қатыстыра отырып, шығармашылық жұмыстар орындай алады. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
* Сурет бойынша жүйелі, жинақы, тілдің көркемдік құралдарын пайдаланып, әңгіме құрайды. *Сурет бойынша құраған мәтіндеріне интерпретация (талдайды,салыстырады,бағалайды) жасайды. *Ережені меңгереді. *Мысал келтіреді. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Етістік, рай, |
|||||||||||||||||
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Біз мынадай дәлелдер келтіреміз... Оның себебін... деп түсіндіреміз. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы айтылым жүргізу арқылы жазылым алды дайындық жұмыстарын жүргізеді. Жазылым алды сұрақтары: * Етістік дегеніміз не ? * Есімше мен көсемшеге мысал келтір. * Етістіктің шақтары қалай жасалады? Мысал келтір. |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, музыка |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Әлеуметтік желіні пайдаланамын |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Жоспарланған Уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері» тренингі
|
А4 қағазы, фломастер |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Топтық – 7 минут |
Сұрақтар:
Етістіктің райлары қимылдың,іс-әрекеттің орындалу мүмкіндігіне қарай 4 түрге бөлінеді:
IV. Сабақты бекіту Бағалау. Жұлдызшалар арқылы бағалау.
|
6 сынып оқулығы
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Бес саусақ» тәсілі арқылы сұраққа жауап жаз. Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек – бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Қандай көмек бердім?. Ортан терек – Ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім? Үйге тапсырма: 11-тапсырма |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
Оқушылар шеңберге тұрады, бәрінің арқасына А4
форматты қағаз жапсырылады. Бәрі оңға бұрылады, арқасын беріп
тұрған оқушының парағына өзінің тілегін сурет арқылы
білдіреді.














