Фастфудтың зияны

Тақырып бойынша 14 материал табылды

Фастфудтың зияны

Материал туралы қысқаша түсінік
«Кластер» әдісі арқылы «Фастфудтың зияны», «Фастфудтың пайдасы» тақырыптарға тұжырымды сөздерді байланыстырады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тұран Лицейі мектебі

Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

7-тақырып Денсаулық-зор байлық.

Мұғалімнің аты-жөні

Исаханова А.Б.

Күні:

24.01.2023

Сынып: 5 «Б»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақ тақырыбы

Фастфудтың зияны

Оқу бағдарламасымен сәйкес оқу мақсаттары

5.3.1.1 Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау;

5.5.1.6 Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқылым мәтінінің мазмұнын түсінеді. Нақты ақпараттарды анықтайды. Жазба жұмысын жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Мекен және мезгіл үстеулерді ажырата алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.Өз ойын жазба жұмысында толық жеткізе алады. Жаңа сөздер мен сөз тіркестерін ауызша жұмыстарда қолдана алады.

Жаңа сөздер

Тез бұзылады, жиі, зиян, артық салмақ, сапа

Оқыту әдістері

«Жүректен жүрекке», «Ой қозғау», «Сәйкестендіру», «Кластер», «Нейрожаттығулар», «Бағдаршам»

      Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау критерийі

Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут

«Жүректен жүрекке» әдісі. Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.

Оқушылар бір-біріне қарап тұрып, жақсы лебіз білдіреді.

Қайырлы күн, достым! Бүгінгі күнің сәттілікке толсын.




Сабақтың ортасы

мин

Үй тапсырмасын тексереді.

18 бет, 9-тапсырма.

Тақтаға дұрыс жауаптар көрсетіледі.


«Ой қозғау» әдісі

Оқушылардың жаңа сабақты болжауы үшін тақтаға суреттер көрсетіледі.

Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.

- Суреттегі тағамдар қалай аталады?

- Фастфуд деген не?

- Қандай фастфуд тағамдарын білесіңдер?

- Фастфуд тағамдарын жиі жейміз бе?



Жаңа сөздермен жұмыс.

Тез бұзылады – быстро портиться

Зиян- вред

Жиі- часто

Сапа- качество

Артық салмақ- лишний вес



Оқылым. Мәтінмен жұмыс.

Тақтаға мәтін көрстіледі.

Жазылым. «Сәйкестендіру» әдісі. Мәтіндегі негізгі ақпараттарды сәйкестендіреді.









Жазылым. Айтылым. Топтық жұмыс. «Кластер» әдісі арқылы «Фастфудтың зияны», «Фастфудтың пайдасы» тақырыптарға тұжырымды сөздерді байланыстырады.













Сергіту сәті. «Нейрожаттығулар» әдісі






Жазылым. Жеке жұмыс. Иллюстрациялар арқылы мекен және мезгіл үстеулерін қолдана отырып, сөйлемдерді пысықтайды.


Мен ...........гамбургер жедім.




.......қабатта дәмді дөнер сатады.



......... фастфуд жеуге болмайды.





Тамақты .... ішуге болмайды. «Пікірді жалғастыр» әдісі

Фастфуд маған ұнайды, себебі, ___________________________Фастфуд маған ұнамайды, себебі,______________________


Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.



Жаңа сабаққа қандай қатысы барын түсіндіреді.












Оқушылар жаңа сөздерді дәптерге жазып, сөз тіркесін құрайды.








Мәтінді оқиды. Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Негізгі ақпараттарды анықтайды.










Әр топ берілген плакатқа маркермен өз түсінігін жазады, кластер толтырады.















Оқушылар тақтада ілінген суреттердегі жаттығуларды қайталайды.




Сұрақтар арқылы қажетті үстеулерді пайдаланып, сөйлемді толықтырады.

Қажетті сөздер: бүгін, кеш, таңертең, жоғары.


































Дескриптор:

«Жарайсың!», «Өте жақсы!»

«Тамаша» мадақтау сөздері















Дескриптор:

Әр сөз тіркесіне- 1 ұпай.








Дескриптор:

- әр дұрыс жауапқа -0,5 ұпай;

Барлығы – 3 ұпай








Дескриптор:

- Кемінде 2 мысалдан келтіре алады – 2 ұпай,

Топтық құрамның барлығы ат салысады – 1 ұпай;

тақырып бойынша түсініктерін жеткізеді, қорғайды- 1 ұпай.










Дескриптор:

- Әр жауапқа -0,5 ұпай.

Барлық дұрыс жауапқа – 2 ұпай.






























WordWall платформасы

















Слайд, дәптер.









Үлестірмелі қағаздар












Плакат, маркер
























Слайд, үлестірме

лі қағаздар

Сабақтың аяғы

42-45 мин

Қорытынды. Рефлексия.

«Бағдаршам» әдісі.

Оқушылар берілген стикерге бүгінгі сабақтан алған білімдерін жазып, тақтаға жабыстырады.


Қызыл түс-ештеңе түсінбедім.

Сары түс – жартылай түсіндім.

Жасыл түс-толық түсіндім.

Стикерлер

Үй жұмысы:

19 бет, 2-тапсырма.


Тағамдар алғаш қай жерде шығарылғандығын кесте арқылы анықтайды.



     

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
19.05.2023
400
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі