№ 4 сабақ
|
Бөлімі: |
ГеоГебраның геометриядағы қолданыстары |
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигураларды вектор арқылы көшіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
2.3.1. Геогебра бағдарламасымен фигураларды вектор арқылы көшіруді орындау; 2.3.2. Қозғалытың түрлерін, анықтамаларын білу; |
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қозғалыстың түрлерін, композициясын және олардың қасиеттерін білу; |
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторалар бойынша оқушыларға тапсырмалар беріледі |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Баға лау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы
5 мин.
Өткен сабақ ты тексе ру
Сабақтың орта сы
Сабақтың соңы. Баға лау |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, ұлттық құндылықтарды дәріптеуге тәрбиелеу. Геогебра бағдарламасымен көпбұрыштар мен дұрыс көпбұрыштарды салуды орындаудың ережелерін еске түсіру.
Вектор ұғымына тоқталу, кез-келген фигураны вектор арқылы көшіруге болатынын түсіндіру.
Геогебра бағдарламасымен фигураларды вектор арқылы көшіруді орындауды төмендегі ережеден көруге болады.Сонымен салуларға көшейік.
2.Құралдар тақтасынан екі нүкте арасындағы вектор құралын таңдаймыз.
3.Вектордың басы мен аяғы болатын екі нүктені белгілеңіз.Басы координаталар осьтерінің басы болатын , ал аяғы (1;1) болғаны дұрыс.
4.Көпбұрыш құралын таңдаңыз.
5. Графикалық алаңда үшбұрыштың үш төбесі болатын үш нүкте белгілеңіз. Ескерту:үшінші нүктені салғаннан кейін бірінші нүктені қайтадан шертіңіз.
6. Құралдар тақтасынан Вектор бойынша көшіру құралын таңдаңыз.
7. Алдымен үшбұрышты, содан кейін векторды шертіңіз.СД'Е' үшбұрышы пайда болады.
8.Жылжыту құралымен вектордың В нүктесін жылжытып көріңіз, Алгебра терезесінен үшбұрыштың координаталары бейнеленеді. Жоғарыда көрсетілген іс-әрекеттерді орындау арқылы GeoGebra алаңында төмендегідей кескінді аламыз :
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар өздеріне бүгінгі сабаққа баға береді.
Үй тапсырмасы: Үйренген ереже бойынша төртбұрышты вектор арқылы көшіруді орындау.
|
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, өзара тексереді
Әртүрлі сызбалар, геометриялық фигураларды вектор арқылы көшірген де шығатын фигураларды салады.
Оқушылар «Бас бармақ» бағалау түрі арқылы әрбір сұраққа жауап берген нен кейін өздеріне баға қойып отырады |
Тақырыпты оқиды, топта талқылайды
|
Қағаз қиынды лары
Үлестірме
ДК
Геометрия оқулығы |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фигураларды вектор арқылы көшіру
Фигураларды вектор арқылы көшіру
№ 4 сабақ
|
Бөлімі: |
ГеоГебраның геометриядағы қолданыстары |
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигураларды вектор арқылы көшіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
2.3.1. Геогебра бағдарламасымен фигураларды вектор арқылы көшіруді орындау; 2.3.2. Қозғалытың түрлерін, анықтамаларын білу; |
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қозғалыстың түрлерін, композициясын және олардың қасиеттерін білу; |
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторалар бойынша оқушыларға тапсырмалар беріледі |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Баға лау |
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы
5 мин.
Өткен сабақ ты тексе ру
Сабақтың орта сы
Сабақтың соңы. Баға лау |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, ұлттық құндылықтарды дәріптеуге тәрбиелеу. Геогебра бағдарламасымен көпбұрыштар мен дұрыс көпбұрыштарды салуды орындаудың ережелерін еске түсіру.
Вектор ұғымына тоқталу, кез-келген фигураны вектор арқылы көшіруге болатынын түсіндіру.
Геогебра бағдарламасымен фигураларды вектор арқылы көшіруді орындауды төмендегі ережеден көруге болады.Сонымен салуларға көшейік.
2.Құралдар тақтасынан екі нүкте арасындағы вектор құралын таңдаймыз.
3.Вектордың басы мен аяғы болатын екі нүктені белгілеңіз.Басы координаталар осьтерінің басы болатын , ал аяғы (1;1) болғаны дұрыс.
4.Көпбұрыш құралын таңдаңыз.
5. Графикалық алаңда үшбұрыштың үш төбесі болатын үш нүкте белгілеңіз. Ескерту:үшінші нүктені салғаннан кейін бірінші нүктені қайтадан шертіңіз.
6. Құралдар тақтасынан Вектор бойынша көшіру құралын таңдаңыз.
7. Алдымен үшбұрышты, содан кейін векторды шертіңіз.СД'Е' үшбұрышы пайда болады.
8.Жылжыту құралымен вектордың В нүктесін жылжытып көріңіз, Алгебра терезесінен үшбұрыштың координаталары бейнеленеді. Жоғарыда көрсетілген іс-әрекеттерді орындау арқылы GeoGebra алаңында төмендегідей кескінді аламыз :
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар өздеріне бүгінгі сабаққа баға береді.
Үй тапсырмасы: Үйренген ереже бойынша төртбұрышты вектор арқылы көшіруді орындау.
|
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, өзара тексереді
Әртүрлі сызбалар, геометриялық фигураларды вектор арқылы көшірген де шығатын фигураларды салады.
Оқушылар «Бас бармақ» бағалау түрі арқылы әрбір сұраққа жауап берген нен кейін өздеріне баға қойып отырады |
Тақырыпты оқиды, топта талқылайды
|
Қағаз қиынды лары
Үлестірме
ДК
Геометрия оқулығы |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||
шағым қалдыра аласыз


















