Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.3D Кеңістіктегі фигуралар |
||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
|
||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 Б сынып |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигуралардың кеңістікте орналасуы. Кеңістік фигураларын кескіндеу, «көрінбейтін» сызықтар. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.4кескіні бойынша фигураны ажырату, жазық және кеңістік фигураларын кескіндеу; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын тексеру. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу мақсатында көңілді сергіту. «Додекаэдр» әдісі. Додекаэдрді бір-біріне беру арқылы әртүрлі сәлемдесу амалдарын жасайды.
2. Сыныпты топқа бөлу. «Шашу» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу 1-топ: 2-топ: 3-топ:
3. «Қоржын» әдісі арқылы бағалау. Оқушылар орындаған тапсырмаларына сәйкес теңге алып, қоржынды теңгеге толтырады.. Әр стикер 1 балл болып есептеледі. Сабақ соңында жинаған баллдарын есептейді.
4. «Ой қозғау» С-1: Жазық фигураларға мысал келтіре аласыз ба? С-2: Кеңістіктегі фигураларға мысал келтіре аласыз ба? С-3: Геометриялық денелердің көрінбейтін бөлігін қалай саламыз?
. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар кубикті лақтырады. Додекаэдрдегі сурет бойынша оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі.
2. «Шашу» әдісі арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
3. Таратып берген ресурс бойынша оқушылар баллдарын есептеп отырады.
4. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақ материалдарын еске түсіреді. Сұрақтарға жауап берген оқушыға 1 балл беріледі. |
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
1 балл |
Интербелсенді тақта Презентация
Презентация Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 12 мин 10 мин 10 минут |
1.Жеке жұмыс. Асық тақтасы Әр топқа асық ойыны тақтасы беріледі. Оқушылар жеке тапсырмаларды алып, сәйкесінше бағаланады.
2. Жұптық жұмыс. Оқулықтан № 1153, 1159 есеп «Бешбармақ» әдісі арқылы тапсырмаларды орындау.
3. Топтық жұмыс. «Бәйге» әдісі Фигураның атауын айтыңыз:
Фигураның атауын айтыңыз:
Кубтың көрінетін қырларының және көрінбейтін қырларының санын есептеңіз
Пирамиданы көрінетін жақтарының және көрінбейтін жақтарының санын есептеңіз:
|
Әр оқушы асық тақтасына шаршыны лақтырып онда жазылған тапсырмаларды орындайды
Оқушылар «Бешбармақ» әдісі арқылы тілімдерді алып, тапсырмаларды орындайды.
Әр топ оқушылары біртіндеп шығып берілген тапсырманы орындайды.
|
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
|
Интербелсенді тақта, Презентация
Интербелсенді тақта, Презентация
Интербелсенді тақта, Презентация
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Оқушылар «Кері байланыс» әдісі бойынша стикерге «Сабақ саған ұнады ма?», қанша балл алғанын кері байланыс парағына аты жөнін жазып өткізеді.
Бағалау Жеке бағалау. Әр оқушының жинаған теңгелерін санау арқылы бағалау Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
Үйге тапсырма № 1161, 1162 есеп
|
Оқушылар «Кері байланыс» әдісі бойынша стикерге «Сабақ саған ұнады ма?», қанша балл алғанын кері байланыс парағына аты жөнін жазып өткізеді. .
Оқушылар жинаған теңгелерін санайды.
Дәптерге жазып келеді |
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
|
плакат, стикер
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Фигуралардың кеңістікте орналасуы. Кеңістік фигураларын кескіндеу, «көрінбейтін» сызықтар
Фигуралардың кеңістікте орналасуы. Кеңістік фигураларын кескіндеу, «көрінбейтін» сызықтар
Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.3D Кеңістіктегі фигуралар |
||||||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
|
||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 Б сынып |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фигуралардың кеңістікте орналасуы. Кеңістік фигураларын кескіндеу, «көрінбейтін» сызықтар. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.4кескіні бойынша фигураны ажырату, жазық және кеңістік фигураларын кескіндеу; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын тексеру. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу мақсатында көңілді сергіту. «Додекаэдр» әдісі. Додекаэдрді бір-біріне беру арқылы әртүрлі сәлемдесу амалдарын жасайды.
2. Сыныпты топқа бөлу. «Шашу» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу 1-топ: 2-топ: 3-топ:
3. «Қоржын» әдісі арқылы бағалау. Оқушылар орындаған тапсырмаларына сәйкес теңге алып, қоржынды теңгеге толтырады.. Әр стикер 1 балл болып есептеледі. Сабақ соңында жинаған баллдарын есептейді.
4. «Ой қозғау» С-1: Жазық фигураларға мысал келтіре аласыз ба? С-2: Кеңістіктегі фигураларға мысал келтіре аласыз ба? С-3: Геометриялық денелердің көрінбейтін бөлігін қалай саламыз?
. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар кубикті лақтырады. Додекаэдрдегі сурет бойынша оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі.
2. «Шашу» әдісі арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
3. Таратып берген ресурс бойынша оқушылар баллдарын есептеп отырады.
4. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өткен сабақ материалдарын еске түсіреді. Сұрақтарға жауап берген оқушыға 1 балл беріледі. |
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
1 балл |
Интербелсенді тақта Презентация
Презентация Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 12 мин 10 мин 10 минут |
1.Жеке жұмыс. Асық тақтасы Әр топқа асық ойыны тақтасы беріледі. Оқушылар жеке тапсырмаларды алып, сәйкесінше бағаланады.
2. Жұптық жұмыс. Оқулықтан № 1153, 1159 есеп «Бешбармақ» әдісі арқылы тапсырмаларды орындау.
3. Топтық жұмыс. «Бәйге» әдісі Фигураның атауын айтыңыз:
Фигураның атауын айтыңыз:
Кубтың көрінетін қырларының және көрінбейтін қырларының санын есептеңіз
Пирамиданы көрінетін жақтарының және көрінбейтін жақтарының санын есептеңіз:
|
Әр оқушы асық тақтасына шаршыны лақтырып онда жазылған тапсырмаларды орындайды
Оқушылар «Бешбармақ» әдісі арқылы тілімдерді алып, тапсырмаларды орындайды.
Әр топ оқушылары біртіндеп шығып берілген тапсырманы орындайды.
|
«Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
3 балл
|
Интербелсенді тақта, Презентация
Интербелсенді тақта, Презентация
Интербелсенді тақта, Презентация
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Оқушылар «Кері байланыс» әдісі бойынша стикерге «Сабақ саған ұнады ма?», қанша балл алғанын кері байланыс парағына аты жөнін жазып өткізеді.
Бағалау Жеке бағалау. Әр оқушының жинаған теңгелерін санау арқылы бағалау Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
Үйге тапсырма № 1161, 1162 есеп
|
Оқушылар «Кері байланыс» әдісі бойынша стикерге «Сабақ саған ұнады ма?», қанша балл алғанын кері байланыс парағына аты жөнін жазып өткізеді. .
Оқушылар жинаған теңгелерін санайды.
Дәптерге жазып келеді |
Қоржын» әдісі арқылы бағалау.
|
плакат, стикер
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


























