Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №2
Сабақтың тақырыбы: 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тлеулиева Айур Умирбековна |
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 10 Ә |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03\.09.2024 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау Тригонометрия элементтері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
Тригонометрия элементтерін қайталау арқылы өткенді еске түсіру, білімді шыңдау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; тиісті терминологияны қолданады бұрыштың градустық және радиандық мәні; тригонометриялық функция қасиеттері, негізгі тригонометриялық тепе-теңдік; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау. Бүгін, 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау. Тригонометрия элементтері тақырыбын қарастырамыз. |
Сәлемдеседі Сұрақтарға жауап береді Топқа болінеді Сабақта өзін-өзі бағалау парақтарын алады |
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Өткенді еске түсіру. |
|
Өткенді еске түсіреді. Есте қалган тригонометриялық формулаларды айтады. қайталайды Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы Екі жұлдыз бір ұсыныс»
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
Есептер шығару 25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Топтық жұмыс. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер көмегімен өрнектерді түрлендіру 1. 1.Өрнекті ықшамдаңыз: І топ
ІІ топ
|
Өзіңді тексер!(Жұптық жұмыс) А деңгейі: 1) tg α мәнін табыңыз, егер sin α=0,6 және cos α=0,2. Жауабы: tg α =3. 2) Өрнекті ықшамда:
В деңгейі 1) cos α мәнін табыңыз, егер sin α=0,8 және α – бұрышы II ширек. Жауабы: cos α= -0,6. 2) Өрнекті ықшамдаңыз:
Сдеңгейі 1) Берілгені: sin α=0,4.
Өрнектің мәнін
табыңыз: Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: - тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; - тригонометрия өрнектерді ықшамдай алады. - тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді дұрыс орындайды. ( топтың жауабын тақтада талдату)
- тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; - тригонометрия өрнектерді ықшамдай алады; - тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендірудідұрыс орындайды. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №41,№42.
|
Оқулықтан есептер шығарады.
11-12 бетте |
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. Тақта Бор Кітап Дәптер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау Тригонометрия элементтері Рефлексия:
Үйге тапсырма. № 40, №42/қ/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
0-дік бақылау жұмысы
10 «Б» сынып оқушысы
_________________________аты - жөні
1. Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан
құтылыңыз: 
A) 4
B)
C)
D) 
2. Есептеңіз

A) 7 B) 2 C) 49 D) 14
3. Теңдеуді шешіңіз: 
A) 0,4;2 B) -0,4;2 C) 2
D) -0,4;-2
4.
теңдеуімен берілген шеңбердің
центрінің координаталары мен радиусын табыңдар
A)
B)
C)
D)
5.
арифметикалық прогрессиясының
қосындысы 112-ге тең болатындай алғашқы неше мүшесін алуға
болатынын табыңдар
A) 7 B) 9 C) 8 D) 10
6.
геометриялық прогрессияның
мүшелері b1= – 0,8;
b2= – 4 болса, онда
өрнегінің мәнін
табыңыз
A)
60 B) 460 C)
500 D) 
7. А(1:5) В(4:1) болса АВ векторының ұзындығын табыңыз
A) 25 B) 61 C) 5 D) 30
8. Үшбұрыштың А(1:1) В(-2:3) С(-1:-2) төбелері берілген А төбесіндегі бұрыштың шамасын анықтаңыз.
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
9. А(-4:10) және в(4,4) векторларының айырмасына тең болатын с векторының абсолют шамасын табыңыз
A) 25 B) 101 C) 5 D) 35
10. АВС үшбұрышының А бұрышы
600 BC= 12 см АС= 4
см болса, B бұрышының шамасын табыңыз
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
10 «Б» сынып оқушысы
_________________________аты - жөні
1. Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан
құтылыңыз: 
A) 4
B)
C) 2
D) 
2. Есептеңіз
*
A) 7
B) 2
C) 5
D) 10 E)

3. Теңдеуді шешіңіз: 
A)
B) -2; 2 C)
D) 0; 2
4. (x-4)2 + (x+5)2 =8 теңдеуімен берілген шеңбердің центрінің координаталары мен радиусын табыңдар
A) (4;-5),
R=2
B) (4;-5), R=2
C)
D)
5. арифметикалық прогрессиясының қосындысы 40-қа тең болатындай алғашқы неше мүшесін алуға болатынын табыңдар
A) 7 B) 5 C) 8 D) 10
6.
геометриялық прогрессияның
мүшелері b1= – 0,5;
b2= – 2 болса, онда
өрнегінің мәнін
табыңыз
A)
123 B) 260 C)
100 D) 
7. а(4:-3) және в(-2:4) векторлары берілген с=2а+3в векторларының координатасын есептеңіз
A) с (8,-1) B) с(2,6) C) с(6,2) D) с(7,2)
8. Үшбұрыштың А(1:1) В(4:1) С(4:5) төбелері берілген В төбесіндегі бұрыштың шамасын анықтаңыз.
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
9. А(-4:10) және в(4,4) векторларының айырмасына тең болатын с векторының абсолют шамасын табыңыз
A) 25 B) 101 C) 5 D) 40
10. АВС үшбұрышының А бұрышы
300 BC= 8 см АС= 8
см болса, B бұрышының шамасын табыңыз
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
Тексерген: Абденова Ф.Л.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Физиканы оқытуда виртуалды зертханалық жұмыстардың маңызы
Физиканы оқытуда виртуалды зертханалық жұмыстардың маңызы
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 мектеп-гимназиясы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №2
Сабақтың тақырыбы: 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тлеулиева Айур Умирбековна |
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 10 Ә |
10 сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03\.09.2024 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау Тригонометрия элементтері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
Тригонометрия элементтерін қайталау арқылы өткенді еске түсіру, білімді шыңдау. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; тиісті терминологияны қолданады бұрыштың градустық және радиандық мәні; тригонометриялық функция қасиеттері, негізгі тригонометриялық тепе-теңдік; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау. Бүгін, 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау. Тригонометрия элементтері тақырыбын қарастырамыз. |
Сәлемдеседі Сұрақтарға жауап береді Топқа болінеді Сабақта өзін-өзі бағалау парақтарын алады |
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Өткенді еске түсіру. |
|
Өткенді еске түсіреді. Есте қалган тригонометриялық формулаларды айтады. қайталайды Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы Екі жұлдыз бір ұсыныс»
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
Есептер шығару 25 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Топтық жұмыс. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер көмегімен өрнектерді түрлендіру 1. 1.Өрнекті ықшамдаңыз: І топ
ІІ топ
|
Өзіңді тексер!(Жұптық жұмыс) А деңгейі: 1) tg α мәнін табыңыз, егер sin α=0,6 және cos α=0,2. Жауабы: tg α =3. 2) Өрнекті ықшамда:
В деңгейі 1) cos α мәнін табыңыз, егер sin α=0,8 және α – бұрышы II ширек. Жауабы: cos α= -0,6. 2) Өрнекті ықшамдаңыз:
Сдеңгейі 1) Берілгені: sin α=0,4.
Өрнектің мәнін
табыңыз: Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: - тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; - тригонометрия өрнектерді ықшамдай алады. - тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді дұрыс орындайды. ( топтың жауабын тақтада талдату)
- тригонометрия элементтерін,формулаларын біледі; - тригонометрия өрнектерді ықшамдай алады; - тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендірудідұрыс орындайды. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №41,№42.
|
Оқулықтан есептер шығарады.
11-12 бетте |
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. Тақта Бор Кітап Дәптер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - 7-9-сыныптардағы алгебра курсын қайталау Тригонометрия элементтері Рефлексия:
Үйге тапсырма. № 40, №42/қ/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||
0-дік бақылау жұмысы
10 «Б» сынып оқушысы
_________________________аты - жөні
1. Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан
құтылыңыз: 
A) 4
B)
C)
D) 
2. Есептеңіз

A) 7 B) 2 C) 49 D) 14
3. Теңдеуді шешіңіз: 
A) 0,4;2 B) -0,4;2 C) 2
D) -0,4;-2
4.
теңдеуімен берілген шеңбердің
центрінің координаталары мен радиусын табыңдар
A)
B)
C)
D)
5.
арифметикалық прогрессиясының
қосындысы 112-ге тең болатындай алғашқы неше мүшесін алуға
болатынын табыңдар
A) 7 B) 9 C) 8 D) 10
6.
геометриялық прогрессияның
мүшелері b1= – 0,8;
b2= – 4 болса, онда
өрнегінің мәнін
табыңыз
A)
60 B) 460 C)
500 D) 
7. А(1:5) В(4:1) болса АВ векторының ұзындығын табыңыз
A) 25 B) 61 C) 5 D) 30
8. Үшбұрыштың А(1:1) В(-2:3) С(-1:-2) төбелері берілген А төбесіндегі бұрыштың шамасын анықтаңыз.
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
9. А(-4:10) және в(4,4) векторларының айырмасына тең болатын с векторының абсолют шамасын табыңыз
A) 25 B) 101 C) 5 D) 35
10. АВС үшбұрышының А бұрышы
600 BC= 12 см АС= 4
см болса, B бұрышының шамасын табыңыз
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
10 «Б» сынып оқушысы
_________________________аты - жөні
1. Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан
құтылыңыз: 
A) 4
B)
C) 2
D) 
2. Есептеңіз
*
A) 7
B) 2
C) 5
D) 10 E)

3. Теңдеуді шешіңіз: 
A)
B) -2; 2 C)
D) 0; 2
4. (x-4)2 + (x+5)2 =8 теңдеуімен берілген шеңбердің центрінің координаталары мен радиусын табыңдар
A) (4;-5),
R=2
B) (4;-5), R=2
C)
D)
5. арифметикалық прогрессиясының қосындысы 40-қа тең болатындай алғашқы неше мүшесін алуға болатынын табыңдар
A) 7 B) 5 C) 8 D) 10
6.
геометриялық прогрессияның
мүшелері b1= – 0,5;
b2= – 2 болса, онда
өрнегінің мәнін
табыңыз
A)
123 B) 260 C)
100 D) 
7. а(4:-3) және в(-2:4) векторлары берілген с=2а+3в векторларының координатасын есептеңіз
A) с (8,-1) B) с(2,6) C) с(6,2) D) с(7,2)
8. Үшбұрыштың А(1:1) В(4:1) С(4:5) төбелері берілген В төбесіндегі бұрыштың шамасын анықтаңыз.
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
9. А(-4:10) және в(4,4) векторларының айырмасына тең болатын с векторының абсолют шамасын табыңыз
A) 25 B) 101 C) 5 D) 40
10. АВС үшбұрышының А бұрышы
300 BC= 8 см АС= 8
см болса, B бұрышының шамасын табыңыз
A) 600 B) 900 C) 450 D) 300
Тексерген: Абденова Ф.Л.
шағым қалдыра аласыз

















