___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
For (фор) циклі (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
For (фор) циклі (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.2 For (фор) цикл операторын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
For (фор) цикл операторын пайдалануын және талдауын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек.3. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. Өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін "Нысана" ойынын ұсынады. Нысана секторларына сұрақ нөмірлері жазылады.
Оқушылар нысанаға "оқ жаудырады" және олар тиген сұраққа жауап береді: 1. For циклінің жазу және жұмыс істеу ерекшеліктері қандай? 2. Цикл параметрі, циклдің бастапқы және соңғы мәні дегеніміз не? 3. Цикл есептегіші дегеніміз не? 4. Цикл қадамы дегеніміз не? 5. Параметрі бар цикл денесі не деп аталады? 6. Параметрмен цикл тәртібінің ерекшеліктері қандай? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыпқа шолу жасайды |
Мұғалім ауызша «Мадақтау» әдісін қолданады Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). "Білемін, білгім келеді, білдім" әдісі кесте түрінде қолданылады, ол "Мен білемін" (оқушылар осы тақырып бойынша білетін немесе ойлайтын нәрселердің тізімін жасайды), "Білгім келеді" (бұл білгісі келетін нәрсенің анықтамасы, жаңа ақпаратқа деген қызығушылықты ояту), "Білдім" (бұл сабақтың қол жеткізілген нәтижесі) сабақтың соңында толтырылады.
Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды "Білемін, білгім келеді, білдім" кестесін толтырады Тапсырмаларды орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті белгілейді - бағдарлама кодын жазады - бағдарлама нәтижесін жазады Көз жаттығуларын орындайды - бағдарлама кодын толықтырып, нәтижесін жазады - бағдарлама кодын және нәтижесін жазады - бағдарлама кодын және нәтижесін жазады - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
ФБ |
Презентация, оқулық жұмыс дәптерлері компьютер Жұмыс парағы, оқулық |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Пернетақтадан бүтін сандарды енгізетін және сол сандардың арифметикалық орташа мәнін есептейтін бағдарламаны жаз Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
For (фор) циклі (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
For (фор) циклі (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.2 For (фор) цикл операторын пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
For (фор) цикл операторын пайдалануын және талдауын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек.3. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. Өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін "Нысана" ойынын ұсынады. Нысана секторларына сұрақ нөмірлері жазылады.
Оқушылар нысанаға "оқ жаудырады" және олар тиген сұраққа жауап береді: 1. For циклінің жазу және жұмыс істеу ерекшеліктері қандай? 2. Цикл параметрі, циклдің бастапқы және соңғы мәні дегеніміз не? 3. Цикл есептегіші дегеніміз не? 4. Цикл қадамы дегеніміз не? 5. Параметрі бар цикл денесі не деп аталады? 6. Параметрмен цикл тәртібінің ерекшеліктері қандай? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыпқа шолу жасайды |
Мұғалім ауызша «Мадақтау» әдісін қолданады Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру: Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). "Білемін, білгім келеді, білдім" әдісі кесте түрінде қолданылады, ол "Мен білемін" (оқушылар осы тақырып бойынша білетін немесе ойлайтын нәрселердің тізімін жасайды), "Білгім келеді" (бұл білгісі келетін нәрсенің анықтамасы, жаңа ақпаратқа деген қызығушылықты ояту), "Білдім" (бұл сабақтың қол жеткізілген нәтижесі) сабақтың соңында толтырылады.
Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды "Білемін, білгім келеді, білдім" кестесін толтырады Тапсырмаларды орындайды Дескрипторлар: - сәйкестікті белгілейді - бағдарлама кодын жазады - бағдарлама нәтижесін жазады Көз жаттығуларын орындайды - бағдарлама кодын толықтырып, нәтижесін жазады - бағдарлама кодын және нәтижесін жазады - бағдарлама кодын және нәтижесін жазады - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
ФБ |
Презентация, оқулық жұмыс дәптерлері компьютер Жұмыс парағы, оқулық |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Пернетақтадан бүтін сандарды енгізетін және сол сандардың арифметикалық орташа мәнін есептейтін бағдарламаны жаз Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз







