|
Білім беру ұйымының атауы |
А.С.Макаренко атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
|
|
Бөлім |
3D модельдеу |
|
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Гаипбаева Умида Аппазовна |
|
|
Күні |
26.11.2024ж |
|
|
Сынып 11Б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
FreeDEXpano GUI бағдарламасында виртуалды тур және сфералық панораманы құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.3 бірінші тұлғадан көрінісі бар 3D панорама (виртуалды саяхат) жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 3 мин
2 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату: Топқа біріктіру: векторлық және растрлық графика бойынша екі топқа біріктіру Өткен сабақты пысықтау: «Сұрақтар ағыны» әдісі бойынша сұрақтар қою ICE бағдарламасы арқылы 3D панорамасын жасау үшін қандай файл форматтарын қолдануға болады? Камерамен түсірілген суреттерді ICE бағдарламасында біріктіру процесі қалай өтеді? Image Composite Editor бағдарламасы қандай проекция түрлерін қолдайды (мысалы, сфералық, цилиндрлік)? 3D панорамалар жасау үшін фотосуреттер қандай реттілікпен түсірілуі керек? ICE бағдарламасы басқа 3D панорама жасауға арналған бағдарламалармен салыстырғанда қандай артықшылықтарға ие? Суреттерді біріктіргеннен кейінгі артефактілерді немесе сәйкессіздіктерді қалай түзетуге болады? Суреттерді біріктіру кезінде бағдарлама қандай алгоритмдерді қолданады? 360 градус панорамасын жасау кезінде максималды рұқсаттылық қандай? Үлкен өлшемді суреттерді өңдеу үшін бағдарламаны қалай оңтайлы қолдануға болады? Суреттегі жарықтық немесе түстердің үйлесімділігін реттеу үшін ICE бағдарламасында қандай құралдар бар? |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-бірлеріне жақсы тілек
айтып сабаққа көңілді
қатысады Оқушылар жеребе алу арқылы екі топқа бірігеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы 2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 3 мин
5 мин 10 мин
10 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
«Кинометафора» әдісі арқылы сабақты бейнебаян арқылы демонстрациялау Топтық жұмыс: 1-топ: Панорама түсірудің ережелері мен алгоритмдері 2-топ: Панорама құрудың негізгі кезеңдері
«Ой толғаныс» әдісі (жеке жұмыс) Тапсырма 1 Оқушыларға дайын кескіндер жиынтығы беріледі (мысалы, туристік орындардың суреттері). Бірінші тұлға режимінде виртуалды саяхат жасау алгоритмі бойынша жұмыс істейді. Қозғалыс маршруттарын белгілеп, дайын нәтижені көреді. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазады Оқушылар визуалды түрде сабақ мазмұнымен танысады Оқушылар топтық жұмыс жасайды Оқушылар практикалық жұмысты жеке орындайды |
Дескриптор: -Оқушылар FreeDEXpano GUI бағдарламасын пайдаланып, 3D панорама жасаудың негізгі кезеңдерін түсінеді; 2 балл Дескриптор: -Бірінші тұлға көрінісі режимінде виртуалды саяхат жасау алгоритмін меңгереді. - Құрылған 3D панорамаларды интерактивті түрде көрсетуге дайындайды. ҚБ: Дескрипторлар арқылы өздерін-өзі бағалайды 4балл |
Оқулық, дәптер
Бейнебаян |
|
Сабақтың соңы 6 мин
|
Сабақты қорытындылау үшін шағын тест жұмысын жасату
1. FreeDEXpano GUI
бағдарламасы қандай функцияларды
орындайды?
2. Сфералық панорама
үшін қандай форматтағы суреттер ең
қолайлы?
3. Виртуалды турда қандай элементтер
болуы мүмкін? Рефлексия: «БББ кестесі» арқылы рефлексия жасатамын |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді Оқушылар тақырып туралы не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Қалыптастырушы бағалау 2 балл |
Интербелсенді тақта А4 парағы |
Тексерілді: Д.Рашидова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
FreeDEXpano GUI бағдарламасында виртуалды тур және сфералық панораманы құру
FreeDEXpano GUI бағдарламасында виртуалды тур және сфералық панораманы құру
|
Білім беру ұйымының атауы |
А.С.Макаренко атындағы жалпы білім беретін мектеп КММ |
|
|
Бөлім |
3D модельдеу |
|
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Гаипбаева Умида Аппазовна |
|
|
Күні |
26.11.2024ж |
|
|
Сынып 11Б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
FreeDEXpano GUI бағдарламасында виртуалды тур және сфералық панораманы құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.3 бірінші тұлғадан көрінісі бар 3D панорама (виртуалды саяхат) жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 3 мин
2 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату: Топқа біріктіру: векторлық және растрлық графика бойынша екі топқа біріктіру Өткен сабақты пысықтау: «Сұрақтар ағыны» әдісі бойынша сұрақтар қою ICE бағдарламасы арқылы 3D панорамасын жасау үшін қандай файл форматтарын қолдануға болады? Камерамен түсірілген суреттерді ICE бағдарламасында біріктіру процесі қалай өтеді? Image Composite Editor бағдарламасы қандай проекция түрлерін қолдайды (мысалы, сфералық, цилиндрлік)? 3D панорамалар жасау үшін фотосуреттер қандай реттілікпен түсірілуі керек? ICE бағдарламасы басқа 3D панорама жасауға арналған бағдарламалармен салыстырғанда қандай артықшылықтарға ие? Суреттерді біріктіргеннен кейінгі артефактілерді немесе сәйкессіздіктерді қалай түзетуге болады? Суреттерді біріктіру кезінде бағдарлама қандай алгоритмдерді қолданады? 360 градус панорамасын жасау кезінде максималды рұқсаттылық қандай? Үлкен өлшемді суреттерді өңдеу үшін бағдарламаны қалай оңтайлы қолдануға болады? Суреттегі жарықтық немесе түстердің үйлесімділігін реттеу үшін ICE бағдарламасында қандай құралдар бар? |
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-бірлеріне жақсы тілек
айтып сабаққа көңілді
қатысады Оқушылар жеребе алу арқылы екі топқа бірігеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы 2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 3 мин
5 мин 10 мин
10 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
«Кинометафора» әдісі арқылы сабақты бейнебаян арқылы демонстрациялау Топтық жұмыс: 1-топ: Панорама түсірудің ережелері мен алгоритмдері 2-топ: Панорама құрудың негізгі кезеңдері
«Ой толғаныс» әдісі (жеке жұмыс) Тапсырма 1 Оқушыларға дайын кескіндер жиынтығы беріледі (мысалы, туристік орындардың суреттері). Бірінші тұлға режимінде виртуалды саяхат жасау алгоритмі бойынша жұмыс істейді. Қозғалыс маршруттарын белгілеп, дайын нәтижені көреді. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен негізгі анықтамаларды дәптерлеріне жазады Оқушылар визуалды түрде сабақ мазмұнымен танысады Оқушылар топтық жұмыс жасайды Оқушылар практикалық жұмысты жеке орындайды |
Дескриптор: -Оқушылар FreeDEXpano GUI бағдарламасын пайдаланып, 3D панорама жасаудың негізгі кезеңдерін түсінеді; 2 балл Дескриптор: -Бірінші тұлға көрінісі режимінде виртуалды саяхат жасау алгоритмін меңгереді. - Құрылған 3D панорамаларды интерактивті түрде көрсетуге дайындайды. ҚБ: Дескрипторлар арқылы өздерін-өзі бағалайды 4балл |
Оқулық, дәптер
Бейнебаян |
|
Сабақтың соңы 6 мин
|
Сабақты қорытындылау үшін шағын тест жұмысын жасату
1. FreeDEXpano GUI
бағдарламасы қандай функцияларды
орындайды?
2. Сфералық панорама
үшін қандай форматтағы суреттер ең
қолайлы?
3. Виртуалды турда қандай элементтер
болуы мүмкін? Рефлексия: «БББ кестесі» арқылы рефлексия жасатамын |
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді Оқушылар тақырып туралы не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Қалыптастырушы бағалау 2 балл |
Интербелсенді тақта А4 парағы |
Тексерілді: Д.Рашидова
шағым қалдыра аласыз













