Коучинг- сессиясының жоспары
Коучтар: Мырзабаева И.Б. Умбетова Ж.К.
|
Тақырыбы |
Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар |
|
Мақсаты |
Ойталқылар арқылы қатысушыларға функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері туралы түсінік қалыптастырады. |
|
Күтілетін нәтиже |
функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері туралы түсінік қалыптасады, тәжірибелеріне қолдануға бағыт- бағдар алады, сыни ойлау дамиды. |
|
Ресурстар |
Постерлер, маркер, стикерлер, тарапта парақтар,интертақта, ұялы телефон, желілік платформа суреттері |
|
Бағалау |
1.Мұғалімдер арасында ынтымақтастық, сенімділік нығая түседі. 2.Пән мұғалімдері өзара шығармашылық топта жұмыс жасай отырып, функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері арқылы бағыт-бағдар алады. |
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыт шеңбері |
Коучтың іс – әрекеттері және қатысушылардың іс –әрекеті |
|
Сәлемдесу |
1минут |
Коуч коучингтің тақырыбын, мақсатын түсіндіреді |
|
Жағымды ахуал |
3 минут |
«Көңілді қадам» әдісі арқылы музыка ырғағымен билеп кіру |
|
Топқа бөлу |
3 минут |
Түстер арқылы түстерге қарай топтастыру(лента, түрлі түсті стикер жапсырылған кекстер). |
|
Топпен жұмыс Миға шабуыл |
10 минут |
1.Экраннан «Командалық жұмыс» атты бейнеролик көрсету 2.Топ мүшелері жеке-жеке және топта түйінді сөздер айтады. 3. «Борт командасын жинау» |
|
Топпен жұмыс |
2+2+2 минут 4 минут 6 минут |
1)«Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар» перезентациямен таныстырылып, мәлімет беріледі. 2) «SWOT» талдау туралы ақпарат бере отырып, өздері жасаған адам бейнесін 4-ке бөліп, сол жерге өздерінің қасиеттері бойынша SWOT жасату (біткесін топтан екі адамға оқыту). «Адам бейнесі» қайшысыз өздері қиып жасайды. Түсінік: Өмірде кедергілер болады, оған тек өз әрекетіңді тоқтатпау арқылы жетуге болады. Сол сияқты мұғалім оқушыларға бірдей білім береді, бірақ олардың қабылдауы әр түрлі. Демек, біз жасаған адам бейнеміз де әр түрлі шыққанына қарап, осындай түйін жасауға болады. Сұрақтар қою: 1. Өзімізге SWOT жасауда не қиын болды? 2. Қандай тұстарымызды аңғардық? 3. Сыни ойлауға итермеледі ме? 3) Оқытудағы инновациялық әдістер мен технологиялар туралы ақпараттандыру: Plickers, GIMKIT, Slidesmania.com, joiteka, padlet.com. платформаларында жұмыс жасауды өздеріне осы платформалармен тапсырма орындату арқылы үйрету. 4) «Өмірдің мәні» атты мәтін беріліп, материалды оқып, жеке-жұптық-топпен жұмыс жасату. -Топтар жеке постерге өз ойларын түсіреді. - Постерлерін қорғайды. |
|
Рефлексия Padlet тақтасы |
10 минут |
Топ мүшелеріне сұрақтар қойылып, жауап алынады: 1.Коучинг –сессия басталғанда біз қандай әрекет орындадық? 2.Осы әрекетті сыныпта қолдануға бола ма? Неге? 3.Топқа бөлу әдісін сіз қолданып көрдіңіз бе? Неге? 4.Топ болып жұмыс жасаған ұнады ма? Неге? 5. Қандай тәсілмен таныстыңыз? 6.Сіз өз сабағыңызда бүгінгі әдіс-тәсілдерді жүргізер ме едіңіз? Неге? 7.Ашық сұрақтар қою арқылы біз қатысушыларға нені үйретуге тырыстық деп ойлайсыз? |
|
Кері байланыс |
2 минут |
«3 ҰҰҰ» кері байланыс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар
Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар
Коучинг- сессиясының жоспары
Коучтар: Мырзабаева И.Б. Умбетова Ж.К.
|
Тақырыбы |
Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар |
|
Мақсаты |
Ойталқылар арқылы қатысушыларға функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері туралы түсінік қалыптастырады. |
|
Күтілетін нәтиже |
функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері туралы түсінік қалыптасады, тәжірибелеріне қолдануға бағыт- бағдар алады, сыни ойлау дамиды. |
|
Ресурстар |
Постерлер, маркер, стикерлер, тарапта парақтар,интертақта, ұялы телефон, желілік платформа суреттері |
|
Бағалау |
1.Мұғалімдер арасында ынтымақтастық, сенімділік нығая түседі. 2.Пән мұғалімдері өзара шығармашылық топта жұмыс жасай отырып, функционалдық сауаттылықты дамыту әдістері арқылы бағыт-бағдар алады. |
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыт шеңбері |
Коучтың іс – әрекеттері және қатысушылардың іс –әрекеті |
|
Сәлемдесу |
1минут |
Коуч коучингтің тақырыбын, мақсатын түсіндіреді |
|
Жағымды ахуал |
3 минут |
«Көңілді қадам» әдісі арқылы музыка ырғағымен билеп кіру |
|
Топқа бөлу |
3 минут |
Түстер арқылы түстерге қарай топтастыру(лента, түрлі түсті стикер жапсырылған кекстер). |
|
Топпен жұмыс Миға шабуыл |
10 минут |
1.Экраннан «Командалық жұмыс» атты бейнеролик көрсету 2.Топ мүшелері жеке-жеке және топта түйінді сөздер айтады. 3. «Борт командасын жинау» |
|
Топпен жұмыс |
2+2+2 минут 4 минут 6 минут |
1)«Функционалдық сауаттылықты дамыту: инновациялық әдістер мен технологиялар» перезентациямен таныстырылып, мәлімет беріледі. 2) «SWOT» талдау туралы ақпарат бере отырып, өздері жасаған адам бейнесін 4-ке бөліп, сол жерге өздерінің қасиеттері бойынша SWOT жасату (біткесін топтан екі адамға оқыту). «Адам бейнесі» қайшысыз өздері қиып жасайды. Түсінік: Өмірде кедергілер болады, оған тек өз әрекетіңді тоқтатпау арқылы жетуге болады. Сол сияқты мұғалім оқушыларға бірдей білім береді, бірақ олардың қабылдауы әр түрлі. Демек, біз жасаған адам бейнеміз де әр түрлі шыққанына қарап, осындай түйін жасауға болады. Сұрақтар қою: 1. Өзімізге SWOT жасауда не қиын болды? 2. Қандай тұстарымызды аңғардық? 3. Сыни ойлауға итермеледі ме? 3) Оқытудағы инновациялық әдістер мен технологиялар туралы ақпараттандыру: Plickers, GIMKIT, Slidesmania.com, joiteka, padlet.com. платформаларында жұмыс жасауды өздеріне осы платформалармен тапсырма орындату арқылы үйрету. 4) «Өмірдің мәні» атты мәтін беріліп, материалды оқып, жеке-жұптық-топпен жұмыс жасату. -Топтар жеке постерге өз ойларын түсіреді. - Постерлерін қорғайды. |
|
Рефлексия Padlet тақтасы |
10 минут |
Топ мүшелеріне сұрақтар қойылып, жауап алынады: 1.Коучинг –сессия басталғанда біз қандай әрекет орындадық? 2.Осы әрекетті сыныпта қолдануға бола ма? Неге? 3.Топқа бөлу әдісін сіз қолданып көрдіңіз бе? Неге? 4.Топ болып жұмыс жасаған ұнады ма? Неге? 5. Қандай тәсілмен таныстыңыз? 6.Сіз өз сабағыңызда бүгінгі әдіс-тәсілдерді жүргізер ме едіңіз? Неге? 7.Ашық сұрақтар қою арқылы біз қатысушыларға нені үйретуге тырыстық деп ойлайсыз? |
|
Кері байланыс |
2 минут |
«3 ҰҰҰ» кері байланыс |
шағым қалдыра аласыз













