|
Бөлім: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аяпбергенова Меруерт Акаевна |
|
Күні: |
17.02.2023 |
|
Сыныбы: |
9 «А» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау, болжау Басқа көркем шығармалармен салыстыру, шығарманың көркемдік және тарихи құндылығына баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау, болжау Басқа көркем шығармалармен салыстыру, шығарманың көркемдік және тарихи құндылығына баға беру |
|
Құндылықтарға баулу: |
Елжандылық, қайсар мінез, елге деген риясыз сүйіспеншілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Менің көңіл күйім... Тәттілермен топқа бөлу, белгілеу, рапорт алу |
|||
|
Алдыңғы білім
|
СЖ.«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы алдыңғы оқуды тексеру
|
Ғ.Мүсіреповтың өмірі мен шығармашылығы жайында тың деректер, қызықты мәліметтер жазып келу |
ҚБ.«Бағалау шкаласы» арқылы медаль іліп, өзіндік деңгейін көрсету |
«Бағалау шкаласы» |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Таза тақта» әдісі арқылы суреттерді теріс жағынан іліп, әр суретке шығармадағы орын бойынша сұралады. |
Суреттерді оқушы алып, шығарманың өң бойынан қандай қатынасы бар екенін болжап анықтайды |
«Мадақтау» |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
«Таза тақта» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы ашылады |
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
|
|
|
|
1.Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы бойынша қысқа мазмұны беріледі. 2. Ғ.Мүсірепов пен Ә.Нұршаиықовтың үндестігі «Ұлылар үндестігі» |
«Ұшқыр ой» әдісі арқылы «Түртіп алу» стратегиясы бойынша оқушылар сөз тіркестерін, сөйлем, тірек сөздерді теріп шығады.
|
«Баскетбол» бағалау әдісі арқылы бағаланады. |
Плакатқа безендіріл ген бағалау |
|
|
ТЖ 1–ТОП «Кейіпкерлер» стратегиясы Шығарманың көркемдік идеясына сай кейіпкерлер тұлғасын жинақтап анықтайды. 2-ТОП «Венн диаграммасы» салыстыру Венн диаграммасы бойынша басқа шығармамен салыстыру 3-ТОП «Концептуалды кесте» Шығарманың көркемдік кейіпкерлерінің бейнесін ашу «Құнды пікір» әдісі арқылы банкоматқа құнды ойтолғау қалдырады. Ж.Ж. «Ара» әдісі арқылы сұрақ жауапқа жылдам тез жауап береді |
1–ТОП «Кейіпкерлер» стратегиясы Кейіпкердің рөлі, орны, әрекеті, т.б анықтайды 2-ТОП «Венн диаграммасы» салыстыру Венн диаграммасы бойынша басқа кез келген шығармамен салыстырады. Мәселен, «Бақытсыз Жамал» романы. 3-ТОП «Концептуалды кесте» Шығарманың көркемдік кейіпкерлерінің бейнесін ашу. Кейіпкерлердің адами қасиеттерін ашады. «Құнды пікір» әдісі арқылы банкоматқа шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына өз пікірін жазып қалдырады. Жұппен шыққан оқушылар жылдам сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің сындарлы бағалауы. Топ ішінде бағалау Топтар бір-бірін бағалауы. «Мадақтау» |
Әр ұпай саны баскетбол ойынын 2 ұпайымен беріледі. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«5 қадам» әдісі қорытындылау мен бекіту үшін беріледі.
|
«5 қадам» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды. Баскетбол векторына өз белгісін қояды. Щитке салынған болса, сабақ мақсатына жетті, Щит сыртына салынса, оқылықтар бар екенінің көрсеткіші. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғабит Мүсірепов "Ұлпан" романы 9-сынып
Ғабит Мүсірепов "Ұлпан" романы 9-сынып
|
Бөлім: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аяпбергенова Меруерт Акаевна |
|
Күні: |
17.02.2023 |
|
Сыныбы: |
9 «А» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау, болжау Басқа көркем шығармалармен салыстыру, шығарманың көркемдік және тарихи құндылығына баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін анықтау, болжау Басқа көркем шығармалармен салыстыру, шығарманың көркемдік және тарихи құндылығына баға беру |
|
Құндылықтарға баулу: |
Елжандылық, қайсар мінез, елге деген риясыз сүйіспеншілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Менің көңіл күйім... Тәттілермен топқа бөлу, белгілеу, рапорт алу |
|||
|
Алдыңғы білім
|
СЖ.«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы алдыңғы оқуды тексеру
|
Ғ.Мүсіреповтың өмірі мен шығармашылығы жайында тың деректер, қызықты мәліметтер жазып келу |
ҚБ.«Бағалау шкаласы» арқылы медаль іліп, өзіндік деңгейін көрсету |
«Бағалау шкаласы» |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Таза тақта» әдісі арқылы суреттерді теріс жағынан іліп, әр суретке шығармадағы орын бойынша сұралады. |
Суреттерді оқушы алып, шығарманың өң бойынан қандай қатынасы бар екенін болжап анықтайды |
«Мадақтау» |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
«Таза тақта» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы ашылады |
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
|
|
|
|
1.Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романы бойынша қысқа мазмұны беріледі. 2. Ғ.Мүсірепов пен Ә.Нұршаиықовтың үндестігі «Ұлылар үндестігі» |
«Ұшқыр ой» әдісі арқылы «Түртіп алу» стратегиясы бойынша оқушылар сөз тіркестерін, сөйлем, тірек сөздерді теріп шығады.
|
«Баскетбол» бағалау әдісі арқылы бағаланады. |
Плакатқа безендіріл ген бағалау |
|
|
ТЖ 1–ТОП «Кейіпкерлер» стратегиясы Шығарманың көркемдік идеясына сай кейіпкерлер тұлғасын жинақтап анықтайды. 2-ТОП «Венн диаграммасы» салыстыру Венн диаграммасы бойынша басқа шығармамен салыстыру 3-ТОП «Концептуалды кесте» Шығарманың көркемдік кейіпкерлерінің бейнесін ашу «Құнды пікір» әдісі арқылы банкоматқа құнды ойтолғау қалдырады. Ж.Ж. «Ара» әдісі арқылы сұрақ жауапқа жылдам тез жауап береді |
1–ТОП «Кейіпкерлер» стратегиясы Кейіпкердің рөлі, орны, әрекеті, т.б анықтайды 2-ТОП «Венн диаграммасы» салыстыру Венн диаграммасы бойынша басқа кез келген шығармамен салыстырады. Мәселен, «Бақытсыз Жамал» романы. 3-ТОП «Концептуалды кесте» Шығарманың көркемдік кейіпкерлерінің бейнесін ашу. Кейіпкерлердің адами қасиеттерін ашады. «Құнды пікір» әдісі арқылы банкоматқа шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына өз пікірін жазып қалдырады. Жұппен шыққан оқушылар жылдам сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің сындарлы бағалауы. Топ ішінде бағалау Топтар бір-бірін бағалауы. «Мадақтау» |
Әр ұпай саны баскетбол ойынын 2 ұпайымен беріледі. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«5 қадам» әдісі қорытындылау мен бекіту үшін беріледі.
|
«5 қадам» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды. Баскетбол векторына өз белгісін қояды. Щитке салынған болса, сабақ мақсатына жетті, Щит сыртына салынса, оқылықтар бар екенінің көрсеткіші. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















