|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қадылбекова Нұргүл Қабламбекқызы |
|
|
Тоқсан: 3 |
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғабит Мүсірепов «Ұлпан» романындағы маңызды эпизодтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
Ресурстар |
Алматы «Мектеп» 2019 ж. Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 3.Үй тапсырмасын сұрау. 4. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын талдау. |
Мұғалімді тыңдайды. ІІ.Қызығушылықты ояту Шығарма желісі бойынша суреттер беріледі, оқушылар шығарма мазмұны бойынша оқиға кезеңін анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдап дәптерге жазып алады. |
«Санамақ», «Кәмпиттер», «Мозайка», «Фотосурет», «Қарлы кесек», «Хобдиша».
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. 196-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.Біжікеннің ойы, ішкі монологы арқылы оған мінездеме берейік. 2-тапсырма. 196-беттегі 2.2-тапсырманы орындаңдар. Төмендегі кестені пайдалана отырып, романға қатысты түйінді ойларымызды білдіреміз. |
Берілген дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
|
«Теріс орындық», «Графиктік органайзер», «Екі тарапты диктант», «Бағалау ағашы», «Сациометрия» «Медаль», «Нысандар»,
|
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмалары |
Төменгі деңгей. 195-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.
Орта деңгей. 195-беттегі 2,3-тапсырманы орындаңдар.
Жоғары деңгей. 195-беттегі 4-тапсырманы орындаңдар.
|
Дескриптор Тірек сөздерді табады-1 балл Автор идеясын анықтайды-1 балл
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-2 балл
Дескриптор Сұрақтарға жауап беріп, Ұлпанның қасиеттерін табады-2 балл |
ҚБ. Өзара бағалау. «Керемет, тамаша, жақсы!» мадақтау. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК, т.б.. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Сабаққа кері байланыс жасайды. Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай екендігін тексеріп өтеді.
Үйге тапсырма: 2.3-тапсырма, 196-бет.
|
Оқушылар кері байланыс сұрақтары: Не білдім? Неге үйрендім? Не түсініксіз болды? Нені жақсартуым керек?
|
1-ден 10-ға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады. |
|
|
Қосымша ақпарат |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғабит Мүсірепов «Ұлпан» романындағы маңызды эпизодтар
Ғабит Мүсірепов «Ұлпан» романындағы маңызды эпизодтар
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қадылбекова Нұргүл Қабламбекқызы |
|
|
Тоқсан: 3 |
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғабит Мүсірепов «Ұлпан» романындағы маңызды эпизодтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды. |
|
|
Ресурстар |
Алматы «Мектеп» 2019 ж. Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 3.Үй тапсырмасын сұрау. 4. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын талдау. |
Мұғалімді тыңдайды. ІІ.Қызығушылықты ояту Шығарма желісі бойынша суреттер беріледі, оқушылар шығарма мазмұны бойынша оқиға кезеңін анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдап дәптерге жазып алады. |
«Санамақ», «Кәмпиттер», «Мозайка», «Фотосурет», «Қарлы кесек», «Хобдиша».
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. 196-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.Біжікеннің ойы, ішкі монологы арқылы оған мінездеме берейік. 2-тапсырма. 196-беттегі 2.2-тапсырманы орындаңдар. Төмендегі кестені пайдалана отырып, романға қатысты түйінді ойларымызды білдіреміз. |
Берілген дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
|
«Теріс орындық», «Графиктік органайзер», «Екі тарапты диктант», «Бағалау ағашы», «Сациометрия» «Медаль», «Нысандар»,
|
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмалары |
Төменгі деңгей. 195-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.
Орта деңгей. 195-беттегі 2,3-тапсырманы орындаңдар.
Жоғары деңгей. 195-беттегі 4-тапсырманы орындаңдар.
|
Дескриптор Тірек сөздерді табады-1 балл Автор идеясын анықтайды-1 балл
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-2 балл
Дескриптор Сұрақтарға жауап беріп, Ұлпанның қасиеттерін табады-2 балл |
ҚБ. Өзара бағалау. «Керемет, тамаша, жақсы!» мадақтау. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК, т.б.. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Сабаққа кері байланыс жасайды. Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай екендігін тексеріп өтеді.
Үйге тапсырма: 2.3-тапсырма, 196-бет.
|
Оқушылар кері байланыс сұрақтары: Не білдім? Неге үйрендім? Не түсініксіз болды? Нені жақсартуым керек?
|
1-ден 10-ға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады. |
|
|
Қосымша ақпарат |
|
|
шағым қалдыра аласыз














