|
Сабақ: |
Мектеп: Сауран жалпы орта мектебі |
||||
|
Күні: 25.01.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейдахметова Рыскул |
||||
|
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 5 «а» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғажайып планета |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1-тірек сөздермен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5.1.5.1-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойың білдіру 5.4.2.2-зат есімдердің мағыналық түрлерін жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп,өз ойың білдіреді,зат есімнің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдана алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару,топқа бөлу зат есім жалғаулары арқылы Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Соғылды міне қоңырау! Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып, Табыс тілеп өзгеге, Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз!
Зат есім дегеніміз не? Зат есімді мағынасына қарай нешеге бөлінеді Зат есім тұлғасына қарай нешеге бөлінеді? Танылуына қарай нешеге бөлінеді? «Мектеп» сөзін тәуелде: Көптік жалғауларын ата: Деректі зат есімдерді ата: Жалқы есім дегеніміз не?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Тапсырма: бейнебаянды мұқият тыңдату және «Филворд» әдісі арқылы сабақ тақырыбын анықтау
III ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Оқулықтағы 77-беттегі 2-тапсырма Талап Сұлтанбековтің «Ғажайып планета» әңгімесінен үзіндіні оқыту және нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған жуан және жіңішке сұрақтар құрастырту
«6 неліктен?» әдісімен 6 проблемалық сұрақ құрастырады. Неліктен----------------------------------------------------------------? Неліктен -----------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Дескриптор:
ҚБ: смайликтер арқылы ӘТН. Септік жалғаулары –зат пен зат,зат пен қимыл арасындағы «мекендік,мезгілдік,мөлшерлік,себептік» қатынастарды білдіріп,сөз бен сөзді байланыстыратын қосымшалар.Қазақ тілінде 7 септік жалғауы бар. Бекіту мақсатында «Алақан» әдісі арқылы септік сұраулар мен жалғауларын таптыру Дескриптор:
ҚБ:смайликтер арқылы ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма «Түртіп алу» стратегиясы бойынша мәтіннен септік жалғаулары бар зат есімдерді теріп жаздыру,қай септікте екенін ажырату Дескриптор:
ҚБ: смайликтер арқылы IV ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ «Кім жылдам» әдісі арқылы 5-тапсырманы тақта және дәптермен жұмыс жүргізу |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жинақталған карточкалар бойынша оқушылар топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым мәтінін оқи отырып, нақты ақпаратты анықтайды, сұрақтарды құрастырады. «6 неліктен?» әдісімен 6 проблемалық сұрақ құрастырады. Ереже бойынша септеулердің сұрауларын жалғауларын біледі,жалғаулар арқылы зт есімді түрлендіре алады |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
5-сынып қазақ тілі https://youtu.be/gu5RuCK5_Ms кеспе қағаздар,плакат,тақта,дәптер,ДК экран
www.netref.ru/oulinata-adatpa.html
|
|
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: . |
6-тапсырма |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғажайып планета
Ғажайып планета
|
Сабақ: |
Мектеп: Сауран жалпы орта мектебі |
||||
|
Күні: 25.01.23 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейдахметова Рыскул |
||||
|
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 5 «а» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғажайып планета |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1-тірек сөздермен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау 5.1.5.1-тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойың білдіру 5.4.2.2-зат есімдердің мағыналық түрлерін жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп,өз ойың білдіреді,зат есімнің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдана алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару,топқа бөлу зат есім жалғаулары арқылы Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Соғылды міне қоңырау! Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып, Табыс тілеп өзгеге, Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз!
Зат есім дегеніміз не? Зат есімді мағынасына қарай нешеге бөлінеді Зат есім тұлғасына қарай нешеге бөлінеді? Танылуына қарай нешеге бөлінеді? «Мектеп» сөзін тәуелде: Көптік жалғауларын ата: Деректі зат есімдерді ата: Жалқы есім дегеніміз не?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Тапсырма: бейнебаянды мұқият тыңдату және «Филворд» әдісі арқылы сабақ тақырыбын анықтау
III ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Оқулықтағы 77-беттегі 2-тапсырма Талап Сұлтанбековтің «Ғажайып планета» әңгімесінен үзіндіні оқыту және нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған жуан және жіңішке сұрақтар құрастырту
«6 неліктен?» әдісімен 6 проблемалық сұрақ құрастырады. Неліктен----------------------------------------------------------------? Неліктен -----------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Неліктен------------------------------------------------------------------? Дескриптор:
ҚБ: смайликтер арқылы ӘТН. Септік жалғаулары –зат пен зат,зат пен қимыл арасындағы «мекендік,мезгілдік,мөлшерлік,себептік» қатынастарды білдіріп,сөз бен сөзді байланыстыратын қосымшалар.Қазақ тілінде 7 септік жалғауы бар. Бекіту мақсатында «Алақан» әдісі арқылы септік сұраулар мен жалғауларын таптыру Дескриптор:
ҚБ:смайликтер арқылы ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма «Түртіп алу» стратегиясы бойынша мәтіннен септік жалғаулары бар зат есімдерді теріп жаздыру,қай септікте екенін ажырату Дескриптор:
ҚБ: смайликтер арқылы IV ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ «Кім жылдам» әдісі арқылы 5-тапсырманы тақта және дәптермен жұмыс жүргізу |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жинақталған карточкалар бойынша оқушылар топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым мәтінін оқи отырып, нақты ақпаратты анықтайды, сұрақтарды құрастырады. «6 неліктен?» әдісімен 6 проблемалық сұрақ құрастырады. Ереже бойынша септеулердің сұрауларын жалғауларын біледі,жалғаулар арқылы зт есімді түрлендіре алады |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
5-сынып қазақ тілі https://youtu.be/gu5RuCK5_Ms кеспе қағаздар,плакат,тақта,дәптер,ДК экран
www.netref.ru/oulinata-adatpa.html
|
|
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: . |
6-тапсырма |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















