|
Қаралды: |
06.04.2023 |
|||
|
Мектеп: №13 мектеп-гимназия Сыныбы: 5 «Ә» |
Мұғалім: Ержігіт Ақсәуле Даниярқызы |
|||
|
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Бөлім: |
Аспан әлемінің құпиялары |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ғаламның ғажайып сандары |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 5.4.4.4. Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі. Сан есімді зат есім орнына қолдана алады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Алған білімдерін шынайы өмірде қолдана білуге тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут 5 минут 7 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу Түгендеу Психологиялық ахуал Бүгінгі күнге сәттілік тілей отыра, «Жылы лебіз, ыстық тілек» әдісі арқылы білім алушыларға бір-біріне ізгі тілектерін білдірту арқылы сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыру Өткен тақырыпты қайталау Өткен сабақтар бойынша білімдерін шыңдау мақсатында төмендегі сұрақтарға жауап берейік: Cан есім дегеніміз не? Сан есімнің сұрақтары қандай? Құрамына қарай қаншаға бөлінеді? Дара сан есімге мысал келтіріңіз Күрделі сан есімге мысал келтіріңіз Бүгінгі сабақ тақырыбын, оқу мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру Жаңа білім Ғаламның ғажайып сандары Дара сандардың атаулары аса көп емес нөл- (0)бір-(1), екі-(2), үш-(3), төрт-(4), бес-(5), алты-(6), жеті-(7), сегіз-(8), тоғыз-(9), он-(10), жиырма-(20), отыз-(30), қырық-(40), елу-(50), алпыс-(60), жетпіс-(70), сексен-(80), тоқсан-(90), жүз-(100), мың-(1000), миллион, миллиард, триллион, квадриллион, секстиллион, септиллион, октиллион, нониллион, дециллион, андилион, дубдецилион, гредециллион, кваргтордециллион, квиндециллион, сеацдециллион, сендендециллион, октодециллион, новемдециллион, вигинтилион |
Сәлемдеседі, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді Үйге берілген тапсырманы орындайды; Нақты сұраққа жауап береді; Күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 3 минут 8 минут 3 минут |
«Ойтүрткі» сұрақтарына жауап береді.
1-тапсырма. Тақтамен жұмыс «WORDWALL» қосымшасы арқылы мақалдағы жасырынған сан есімдерді табады. Сан есімнің мағыналық түрлеріне ажыратады. Сергіту сәті 2- тапсырма. Топтық жұмыс Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннің ішінен тірек сөздерді тауып, сұрақ дайындайды. Сан есімдердің мағыналық түрлерін ажыратады.
3- тапсырма. «Kahoot» қорытынды тест тапсырмасы |
Дескриптор: Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді.
Дескриптор: Мақалдағы жасырын сөздерді табады Сан есімнің мағыналық түрлерін ажыратады
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Тірек сөздерді анықтайды Мәтін бойынша сұрақ құрастырады Сан есімдерді табады
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
1 балл Өзіндік бағалау 2-балл Жеке бағалау 4 балл Топтық бағалау 1 балл |
https://wordwall.net/resource/38115741
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Оқушы үні» Бүгінгі сабақ түсінікті болды Бүгінгі сабақ түсініксіз болды |
Рефлексия жасайды |
|
|
|
Үйге тапсырма |
8- тапсырма 158-бет. Ереже |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғаламның ғажайып сандары
Ғаламның ғажайып сандары
|
Қаралды: |
06.04.2023 |
|||
|
Мектеп: №13 мектеп-гимназия Сыныбы: 5 «Ә» |
Мұғалім: Ержігіт Ақсәуле Даниярқызы |
|||
|
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Бөлім: |
Аспан әлемінің құпиялары |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ғаламның ғажайып сандары |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.4.1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 5.4.4.4. Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі. Сан есімді зат есім орнына қолдана алады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Алған білімдерін шынайы өмірде қолдана білуге тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 4 минут 5 минут 7 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу Түгендеу Психологиялық ахуал Бүгінгі күнге сәттілік тілей отыра, «Жылы лебіз, ыстық тілек» әдісі арқылы білім алушыларға бір-біріне ізгі тілектерін білдірту арқылы сыныптың жағымды ахуалын қалыптастыру Өткен тақырыпты қайталау Өткен сабақтар бойынша білімдерін шыңдау мақсатында төмендегі сұрақтарға жауап берейік: Cан есім дегеніміз не? Сан есімнің сұрақтары қандай? Құрамына қарай қаншаға бөлінеді? Дара сан есімге мысал келтіріңіз Күрделі сан есімге мысал келтіріңіз Бүгінгі сабақ тақырыбын, оқу мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру Жаңа білім Ғаламның ғажайып сандары Дара сандардың атаулары аса көп емес нөл- (0)бір-(1), екі-(2), үш-(3), төрт-(4), бес-(5), алты-(6), жеті-(7), сегіз-(8), тоғыз-(9), он-(10), жиырма-(20), отыз-(30), қырық-(40), елу-(50), алпыс-(60), жетпіс-(70), сексен-(80), тоқсан-(90), жүз-(100), мың-(1000), миллион, миллиард, триллион, квадриллион, секстиллион, септиллион, октиллион, нониллион, дециллион, андилион, дубдецилион, гредециллион, кваргтордециллион, квиндециллион, сеацдециллион, сендендециллион, октодециллион, новемдециллион, вигинтилион |
Сәлемдеседі, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді Үйге берілген тапсырманы орындайды; Нақты сұраққа жауап береді; Күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 3 минут 8 минут 3 минут |
«Ойтүрткі» сұрақтарына жауап береді.
1-тапсырма. Тақтамен жұмыс «WORDWALL» қосымшасы арқылы мақалдағы жасырынған сан есімдерді табады. Сан есімнің мағыналық түрлеріне ажыратады. Сергіту сәті 2- тапсырма. Топтық жұмыс Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннің ішінен тірек сөздерді тауып, сұрақ дайындайды. Сан есімдердің мағыналық түрлерін ажыратады.
3- тапсырма. «Kahoot» қорытынды тест тапсырмасы |
Дескриптор: Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді.
Дескриптор: Мақалдағы жасырын сөздерді табады Сан есімнің мағыналық түрлерін ажыратады
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Тірек сөздерді анықтайды Мәтін бойынша сұрақ құрастырады Сан есімдерді табады
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді |
1 балл Өзіндік бағалау 2-балл Жеке бағалау 4 балл Топтық бағалау 1 балл |
https://wordwall.net/resource/38115741
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Оқушы үні» Бүгінгі сабақ түсінікті болды Бүгінгі сабақ түсініксіз болды |
Рефлексия жасайды |
|
|
|
Үйге тапсырма |
8- тапсырма 158-бет. Ереже |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















