Сабақтың тақырыбы: Ғарыш әлеміне саяхат ..
Сабақтың мақсаты: а\Білімділігі: Өлеңді мәнерлеп жатқа оқуға төселдіре отырып,
ғарыш туралы түсініктерін тереңдету.
ә\Тәрбиелілігі: Отанын қорғауға, сүюге, білімді,
батыл болуға тәрбиелеу.
б\Дамытушылығы: Дұрыс байланыстыра сөйлеп, өз ойын
жеткізе білуге баулу.
Пән аралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі.
Әдісі: сұрақ-жауап, сөздік.
Түрі: аралас
Көрнекілігі: ғарышкерлер суреттері, жұмбақ.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі.
«Сақина салу» ойыны арқылы сабаққа қызығушылықтарын ояту.
ІІ.Өткен сабақты қайталау.
1.Мәтіннің мазмұнын айту.
2. Нан туралы әңгімелеу, нақыл сөздер айту.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.Кіріспе әңгіме.
а) Сурет бойынша әңгіме.
- Суреттен кімді көріп тұрсыңдар?
- Тоқтар Әубәкіров туралы тағы не білесіңдер?
б) Автор Ж. Смақов жайында қысқаша мәлімет беру.
Оқулықпен жұмыс.
Өлеңді оқу.
- Мұғалімнің мәнерлеп жатқа оқуы.
- Оқушылардың іштей оқуы.
- шумақтап екі жолдан оқуы.
в)Өлеңді талдау.
- Өлең неше шумақтан, неше тармақтан тұрады?
- Ғалым деп кімді айтамыз?
-Ғарышкер, ғалым болу үшін не істеу керек?
Сергіту сәті.
Дәптермен жұмыс.
Жұмбақты түсініп оқып, жазып алу.
Ұшады қанатсыз
Зырлайды аяқсыз. (зымыран)
IV.Сабақты бекіту.
2)Оқушыларды үш топқа бөліп шығармашылық тапсырмалар беру.
1-топ: «Ғарышта»тақырыбына сурет сал.
2-топ: «Ғарышкер»тақырыбына шағын әңгіме жаз.
3-топ: Қазақстан ғарышкерлері туралы материалдар жинау.
V. Үйге тапсырма.
Өлеңді мәнерлеп жатқа оқу.
VI. Бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ғарыш әлеміне саяхат (ашық ұйымдастырылған оқу-қызметі)
Сабақтың тақырыбы: Ғарыш әлеміне саяхат ..
Сабақтың мақсаты: а\Білімділігі: Өлеңді мәнерлеп жатқа оқуға төселдіре отырып,
ғарыш туралы түсініктерін тереңдету.
ә\Тәрбиелілігі: Отанын қорғауға, сүюге, білімді,
батыл болуға тәрбиелеу.
б\Дамытушылығы: Дұрыс байланыстыра сөйлеп, өз ойын
жеткізе білуге баулу.
Пән аралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі.
Әдісі: сұрақ-жауап, сөздік.
Түрі: аралас
Көрнекілігі: ғарышкерлер суреттері, жұмбақ.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі.
«Сақина салу» ойыны арқылы сабаққа қызығушылықтарын ояту.
ІІ.Өткен сабақты қайталау.
1.Мәтіннің мазмұнын айту.
2. Нан туралы әңгімелеу, нақыл сөздер айту.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.Кіріспе әңгіме.
а) Сурет бойынша әңгіме.
- Суреттен кімді көріп тұрсыңдар?
- Тоқтар Әубәкіров туралы тағы не білесіңдер?
б) Автор Ж. Смақов жайында қысқаша мәлімет беру.
Оқулықпен жұмыс.
Өлеңді оқу.
- Мұғалімнің мәнерлеп жатқа оқуы.
- Оқушылардың іштей оқуы.
- шумақтап екі жолдан оқуы.
в)Өлеңді талдау.
- Өлең неше шумақтан, неше тармақтан тұрады?
- Ғалым деп кімді айтамыз?
-Ғарышкер, ғалым болу үшін не істеу керек?
Сергіту сәті.
Дәптермен жұмыс.
Жұмбақты түсініп оқып, жазып алу.
Ұшады қанатсыз
Зырлайды аяқсыз. (зымыран)
IV.Сабақты бекіту.
2)Оқушыларды үш топқа бөліп шығармашылық тапсырмалар беру.
1-топ: «Ғарышта»тақырыбына сурет сал.
2-топ: «Ғарышкер»тақырыбына шағын әңгіме жаз.
3-топ: Қазақстан ғарышкерлері туралы материалдар жинау.
V. Үйге тапсырма.
Өлеңді мәнерлеп жатқа оқу.
VI. Бағалау.
шағым қалдыра аласыз


