|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.4.2.1. ғарышты игерудің кейбір атаулы оқиғалары туралы әңгімелесу және маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарыштың игеру кезеңдерін біледі; Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсыртуға қатысады Болсын деймін көңіл шат,
жүздер жарқын, Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті Қалыптастыру 1 – топ «Тоқтар Әубәкіров» 2 – топ «Талғат Мұсабаев» 3 – топ «Айдын Айымбетов» Үй тапсырмасын пысықтау: («Жер сфералары деген не?») https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141418
Жарайсыңдар! Тақырыпты ашу:
(AR/VR шынайылық кубы)
Сабақтың мақсаты: Ғарыштың игеру кезеңдерін біледі; Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді; 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Сұхбат құрастыр:
Ғарышқа зымырандар Байқоңыр ғарышайлағынан ұшырылады. Зымыран ауасыз кеңістікте жоғары жылдамдықпен ұша алады. Ғарышкерлер ғарышта орбиталық стансыда тұрады. Онда олар эксперимент жүргізеді, ғарышты, ғаламшарымызды бақылайды. Тоқтар Әубәкіров – ғарышқа ұшқан алғашқы жерлесіміз. Ол «Мир» орбиталық стансыда 7 күн жұмыс істеді. Талғат Мұсабаев – ғарышта 5 күн болып,бес рет ашық ғарышқа шықты.ол жалпы 341 күн ғарышта болған. Айдын Айымбетов орбита стансыда 9 күн болып, күрделі эксперименттер жүргізді.
Сен білесің бе? Ғарышқа ұшу кезінде зымыран көтеретін жүктің салмағы өте маңызды. Ол отын шығынының мөлшері мен зымыранның алатын жылдамдығына байланысты болады. Егер ол ғарыштық жылдамдыққа (8 км/с) жетпесе, онда зымыран орбитаға шыға алмайды. Нақ сол үшін ғарышкерлерге қойылған негізгі талаптардың бірі ғарышкердің салмағы мен бойының биіктігі болған. Сондай талаптар ғарышкер иттерге де қойылған. 2 – тапсырма ФС тапсырмасы Саралау - диалог ЗЕРТТЕ «Мен ұстазбын» Үлестірмелі карточкаларда жазылған тапсырмаларды оқушылар мұғалім болып басқа оқушыларға қойып, дұрыс, бұрыс жауабын алады; СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/69XV5plUcI0?si=dYQavenbirF0SCB2 3 – тапсырма (топтық жұмыс)
Оқушыларға сұрақ қою.
2 – топ Ғарышкерлердің денсаулығы мен ғарыштағы тамақтану тәртібі туралы айтыңдар; «Ғарыштағы тамақ» 3 – топ Ғарыштық жаңалықтар бізге не үшін қажет? Әр топ өз тұжырымын сурет, сызба арқылы ұсынып, нәтижелерін дәлелдейді; 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/85818/638/583
Үйге: Ғарыш айлағы Байқоңыр туралы ақпараттар жинау Кері байланыс: |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Ғарыш туралы сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Өздері қалаған ғарышкермен сұхбат құрады; Сұхбат 4сұрақтан тұрады; Ғарыштың игерілуіне қатысты сұрақты қатыстырады. Ғарыш туралы жаңаша ақпараттар алады Үлестірмелі карточкалардың көмегімен бір – біріне сұрақтар қояды Сергіту сәті Ғарыштық зерттеулер бізге не береді? Оқушылар осы тақырып төңірегінде ой қозғайды Ғарышкерлердің тамағы мен денсаулығы туралы оқушылар өз ойларын білдіреді Қорынды тапсырмаалрға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар дұрыс жауаптары үшін жұлдыздармен марапатталады Дескриптор: ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Ғарышкерлермен сұхбат құрайды – 1 б Ғарыштың игерілуі туралы өз сұрақтарын қояды – 1 б Әр ғарышкер туралы білетін ақпараттарын ұсынады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Ғарыш туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1б Өз тұжырымын ұсынады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды – 1б Сурет, сызба ретінде жұмыстарын ұсынады – 1 б Өз пікірлерін дәлелдейді – 1б Тұжырымдарын айтады – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: ҚБ: Өте жақсы! |
Слайд Топ аттары https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141418 ЖИ
Слайд Үлестірмелі картчка https://youtu.be/69XV5plUcI0?si=dYQavenbirF0SCB2 А4 парақша суреттер https://wordwall.net/play/85818/638/583 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарыш қалай игерілді? 3 сынып
Ғарыш қалай игерілді? 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.4.2.1. ғарышты игерудің кейбір атаулы оқиғалары туралы әңгімелесу және маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарыштың игеру кезеңдерін біледі; Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсыртуға қатысады Болсын деймін көңіл шат,
жүздер жарқын, Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті Қалыптастыру 1 – топ «Тоқтар Әубәкіров» 2 – топ «Талғат Мұсабаев» 3 – топ «Айдын Айымбетов» Үй тапсырмасын пысықтау: («Жер сфералары деген не?») https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141418
Жарайсыңдар! Тақырыпты ашу:
(AR/VR шынайылық кубы)
Сабақтың мақсаты: Ғарыштың игеру кезеңдерін біледі; Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді; 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Сұхбат құрастыр:
Ғарышқа зымырандар Байқоңыр ғарышайлағынан ұшырылады. Зымыран ауасыз кеңістікте жоғары жылдамдықпен ұша алады. Ғарышкерлер ғарышта орбиталық стансыда тұрады. Онда олар эксперимент жүргізеді, ғарышты, ғаламшарымызды бақылайды. Тоқтар Әубәкіров – ғарышқа ұшқан алғашқы жерлесіміз. Ол «Мир» орбиталық стансыда 7 күн жұмыс істеді. Талғат Мұсабаев – ғарышта 5 күн болып,бес рет ашық ғарышқа шықты.ол жалпы 341 күн ғарышта болған. Айдын Айымбетов орбита стансыда 9 күн болып, күрделі эксперименттер жүргізді.
Сен білесің бе? Ғарышқа ұшу кезінде зымыран көтеретін жүктің салмағы өте маңызды. Ол отын шығынының мөлшері мен зымыранның алатын жылдамдығына байланысты болады. Егер ол ғарыштық жылдамдыққа (8 км/с) жетпесе, онда зымыран орбитаға шыға алмайды. Нақ сол үшін ғарышкерлерге қойылған негізгі талаптардың бірі ғарышкердің салмағы мен бойының биіктігі болған. Сондай талаптар ғарышкер иттерге де қойылған. 2 – тапсырма ФС тапсырмасы Саралау - диалог ЗЕРТТЕ «Мен ұстазбын» Үлестірмелі карточкаларда жазылған тапсырмаларды оқушылар мұғалім болып басқа оқушыларға қойып, дұрыс, бұрыс жауабын алады; СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/69XV5plUcI0?si=dYQavenbirF0SCB2 3 – тапсырма (топтық жұмыс)
Оқушыларға сұрақ қою.
2 – топ Ғарышкерлердің денсаулығы мен ғарыштағы тамақтану тәртібі туралы айтыңдар; «Ғарыштағы тамақ» 3 – топ Ғарыштық жаңалықтар бізге не үшін қажет? Әр топ өз тұжырымын сурет, сызба арқылы ұсынып, нәтижелерін дәлелдейді; 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/85818/638/583
Үйге: Ғарыш айлағы Байқоңыр туралы ақпараттар жинау Кері байланыс: |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Ғарыш туралы сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Өздері қалаған ғарышкермен сұхбат құрады; Сұхбат 4сұрақтан тұрады; Ғарыштың игерілуіне қатысты сұрақты қатыстырады. Ғарыш туралы жаңаша ақпараттар алады Үлестірмелі карточкалардың көмегімен бір – біріне сұрақтар қояды Сергіту сәті Ғарыштық зерттеулер бізге не береді? Оқушылар осы тақырып төңірегінде ой қозғайды Ғарышкерлердің тамағы мен денсаулығы туралы оқушылар өз ойларын білдіреді Қорынды тапсырмаалрға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Оқушылар дұрыс жауаптары үшін жұлдыздармен марапатталады Дескриптор: ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Ғарышкерлермен сұхбат құрайды – 1 б Ғарыштың игерілуі туралы өз сұрақтарын қояды – 1 б Әр ғарышкер туралы білетін ақпараттарын ұсынады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Ғарыш туралы сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1б Өз тұжырымын ұсынады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды – 1б Сурет, сызба ретінде жұмыстарын ұсынады – 1 б Өз пікірлерін дәлелдейді – 1б Тұжырымдарын айтады – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: ҚБ: Өте жақсы! |
Слайд Топ аттары https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=141418 ЖИ
Слайд Үлестірмелі картчка https://youtu.be/69XV5plUcI0?si=dYQavenbirF0SCB2 А4 парақша суреттер https://wordwall.net/play/85818/638/583 |
||
шағым қалдыра аласыз

















