|
Ғарышты игеру жетістіктері «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері |
Мұғалімнің аты -жөні: Күні:19.12.24 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері |
|
|
Оқу мақсаттары: |
8.3.5.1 -оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен қажетті ақпаратты іріктейді Оқушылардың көбісі орындай алады: мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттады түрлендіреді Оқушылардың кейбірі орындай алады:мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттарды жинақы мәтін жазуда тиімді қолданады |
|
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: мәтіннің баяндау желісін сақтайды, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазады Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: «Байқоңыр» ғарыш айлағы, «Протон-М» зымыраны, «Зенит» зымыраны, «Антигептил» қозғалысы |
|
|
Бағалау критерийлары |
Мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазады. |
|
|
Құндылықты дарыту |
Топтық жұмыстарда достарының көзқарасына, пікіріне құрметпен қарауға үйренеді, жеке және топпен жұмыс істей алу дағдысы дамитын болады. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
Тарих, әдебиет,география |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ жоспарының кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ширату жаттығуы . «Көркемөнер арқылы креативті ойлауға ынталандыру» әдісі.Оқушыларға «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға кері әсерін көрсететін суреттер беріледі. 1.Суреттен не көріп тұрсың? 2. Ол сені қандай ойға жетелейді. 3. Бұл суреттің бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар деп ойлайсың? Бұл тапсырма арқылы оқушылар тақырыпты анықтап, сабақтың мақсатын, бағалау критерийін айқындайды. Оқылым алдындағы тапсырма: «Ғарыш айлақтарының қоршаған ортаға зияны қандай?»тақырыбы төңірегінде талқылау жүргізеді. |
|
|
Сабақтың ортасы |
ТЖ. Оқылым тапсырмасы: «Байқоңыр Ресейдің бір бөлшегі емес пе?» тақырыбындағы мәтін беріледі. Мәтінді оқушылар топта оқып, талқылайды. «Нақты қадам» әдісі арқылы мәтіннің құрылымын сақтай отырып әр бөлігінен керекті ақпараттарды іріктейді. Дескриптор: 1.Мәтіннің әр бөлігінен қажетті ақпараттарды іріктейді. 2.Мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттарды түрлендіреді. Қ.Б. Оқушылар бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды. |
|
|
15 минут |
Ж. Жазылым тапсырмасы: «Әңгіме бойынша жазу» әдісі арқылы мәтіннің баяндау желісін сақтай отырып, жинақы мәтін жазып шығу. 1.Бұл мақаланың сіздің өміріңізбен байланысы бар ма? 2.Мақалада көтерілген мәселе бойынша сіздің болжамыңыз немесе қорытынды. ҚБ. Мұғалімнің оқушылардың дәптеріне жазбаша кері байланысы. |
|
|
Үйге тапсырма |
«Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері» тақырыбында эссе жазу |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушының толыққанды рефлексиясы. «Мұғалімге хат жазу» әдісі бойынша бүгінгі сабақ бойынша түсінбеген, түсініксіз сұрақтар бойынша мұғалімге хат жазады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарышты игеру жетістіктері «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері
Ғарышты игеру жетістіктері «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері
|
Ғарышты игеру жетістіктері «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері |
Мұғалімнің аты -жөні: Күні:19.12.24 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері |
|
|
Оқу мақсаттары: |
8.3.5.1 -оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен қажетті ақпаратты іріктейді Оқушылардың көбісі орындай алады: мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттады түрлендіреді Оқушылардың кейбірі орындай алады:мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттарды жинақы мәтін жазуда тиімді қолданады |
|
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: мәтіннің баяндау желісін сақтайды, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазады Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: «Байқоңыр» ғарыш айлағы, «Протон-М» зымыраны, «Зенит» зымыраны, «Антигептил» қозғалысы |
|
|
Бағалау критерийлары |
Мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазады. |
|
|
Құндылықты дарыту |
Топтық жұмыстарда достарының көзқарасына, пікіріне құрметпен қарауға үйренеді, жеке және топпен жұмыс істей алу дағдысы дамитын болады. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
Тарих, әдебиет,география |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ жоспарының кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ширату жаттығуы . «Көркемөнер арқылы креативті ойлауға ынталандыру» әдісі.Оқушыларға «Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға кері әсерін көрсететін суреттер беріледі. 1.Суреттен не көріп тұрсың? 2. Ол сені қандай ойға жетелейді. 3. Бұл суреттің бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар деп ойлайсың? Бұл тапсырма арқылы оқушылар тақырыпты анықтап, сабақтың мақсатын, бағалау критерийін айқындайды. Оқылым алдындағы тапсырма: «Ғарыш айлақтарының қоршаған ортаға зияны қандай?»тақырыбы төңірегінде талқылау жүргізеді. |
|
|
Сабақтың ортасы |
ТЖ. Оқылым тапсырмасы: «Байқоңыр Ресейдің бір бөлшегі емес пе?» тақырыбындағы мәтін беріледі. Мәтінді оқушылар топта оқып, талқылайды. «Нақты қадам» әдісі арқылы мәтіннің құрылымын сақтай отырып әр бөлігінен керекті ақпараттарды іріктейді. Дескриптор: 1.Мәтіннің әр бөлігінен қажетті ақпараттарды іріктейді. 2.Мәтіннің әр бөлігінен алынған ақпараттарды түрлендіреді. Қ.Б. Оқушылар бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды. |
|
|
15 минут |
Ж. Жазылым тапсырмасы: «Әңгіме бойынша жазу» әдісі арқылы мәтіннің баяндау желісін сақтай отырып, жинақы мәтін жазып шығу. 1.Бұл мақаланың сіздің өміріңізбен байланысы бар ма? 2.Мақалада көтерілген мәселе бойынша сіздің болжамыңыз немесе қорытынды. ҚБ. Мұғалімнің оқушылардың дәптеріне жазбаша кері байланысы. |
|
|
Үйге тапсырма |
«Байқоңыр» ғарыш айлағының экологияға әсері» тақырыбында эссе жазу |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушының толыққанды рефлексиясы. «Мұғалімге хат жазу» әдісі бойынша бүгінгі сабақ бойынша түсінбеген, түсініксіз сұрақтар бойынша мұғалімге хат жазады. |
|
шағым қалдыра аласыз













