|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Қазіргі ғарыштық зерттеулер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.2 ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты зерттейтін құралармен және ұшу аппараттарымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Шаттық шеңбері Амансың ба, Алтын Күн! Амансың ба, Жер ана! Амансың ба, достарым! Сендерді көрсем қуанам! Өткенді пысықтау Балаларға жұмбақ жасырады. 1.Үлкен алтын табақтан, Әлемге нұр таратқан. Күн 2.Әйнектей көгілдір, Теңіздей тым мөлдір. Аспан 3.Күндіз бәрі қашады, Түнде аспанды басады. Жұлдыз 4.Орақ болып туады, Табақ болып тынады. Ай Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс «Адамдарды аспан әлемінің құпиясы қызықтырған. Сондықтан олар ғарыш кеңістігін зерттеуге арналған орталық құрды. Ол орталық обсерватория деген атқа ие болды. Онда арнайы телескоп арқылы аспан денелерін бақылайды. Телескоппен Күнді, Айды, жұлдыздарды, ғаламшарларды және олардың серігін өте жақыннан көруге болады». Салыстырайық – Ертегі және қазіргі кездегі аспанды зерттеу құралдарын, обсерваторияларды салыстыр. Қандай айырмашылықты байқадың? Сергіту сәті
ЕБҚ Ұшу аппараттарының суретін сал және аттарын жаз. ЕҚБ Ғарыш әлемі сені несімен қызықтырады. Өз ойыңды айт Дәптермен жұмыс Суреттің көмегімен сөйлемдерді толықтырып жаз. 1.Арман Марсты зерттегісі келеді. 2.Қуаныш Сатурнды көргісі келеді. 3.Асқар мен Қуаныш ғарышқа зымыранмен ұшып барады. 4.Олар ғаламшарларды ғарыштық телескоппен зерттейді. Қазіргі ғарышты зерттеу құралдарын белгілейді. ҚЖ: ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 1-топ. «Суретшілер» – зымыранның суретін салады. 2-топ. «Мүсіншілер» – оны ермексаздан жасайды. 3-топ. «Оригами» – зымыранның үлкен үлгісін қағаздан жасайды. (Нұсқаулық беріп, қажетінше көмек көрсетіңіз.)
|
Өлең жолдарын хормен қайталайды Жұмбақтарды шешеді Телескоп туралы айтады Салыстыру жасайды Би билейді Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру
Дескриптор: Жұмбақтарды шеше алды Аспан денелері туралы біледі Дескриптор: Ғарышты зерттеуге арналған құралдарды анықтады Құралдарды сипаттап айтты
Дескриптор: Саыстыру жасай алды Ғарышты зерттеудің маңызын біледі
Тамаша! Сен мықтысың! Дескриптор: Оқушылар сөйлемдерді толықтырып жазды. Берілген суреттердің ішінен қазіргі таңда ғарышты зерттейтін құрылғыларды қызыл түспен қоршады. Дескриптор: 1-топ Зымыранның суретін салды. 2-топ Ермексаздан зымыранның мүсінін жасады. 3-топ Қағаздан зымыранның үлкен үлгісін жасады «СМС» әдісі |
Суреттер Жұмбақтың шешуі болатын суреттер «BILIMland» Телескоптың суреті
Бейнебаян https://www.you tube.com/watch?v=y crvrRqKUkA
Әуен Оқушы жұмысы Оқулық Суреттер Оқушы жұмыстары Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғарыштық зерттеулер
Ғарыштық зерттеулер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Қазіргі ғарыштық зерттеулер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.2 ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты зерттейтін құралармен және ұшу аппараттарымен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Шаттық шеңбері Амансың ба, Алтын Күн! Амансың ба, Жер ана! Амансың ба, достарым! Сендерді көрсем қуанам! Өткенді пысықтау Балаларға жұмбақ жасырады. 1.Үлкен алтын табақтан, Әлемге нұр таратқан. Күн 2.Әйнектей көгілдір, Теңіздей тым мөлдір. Аспан 3.Күндіз бәрі қашады, Түнде аспанды басады. Жұлдыз 4.Орақ болып туады, Табақ болып тынады. Ай Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс «Адамдарды аспан әлемінің құпиясы қызықтырған. Сондықтан олар ғарыш кеңістігін зерттеуге арналған орталық құрды. Ол орталық обсерватория деген атқа ие болды. Онда арнайы телескоп арқылы аспан денелерін бақылайды. Телескоппен Күнді, Айды, жұлдыздарды, ғаламшарларды және олардың серігін өте жақыннан көруге болады». Салыстырайық – Ертегі және қазіргі кездегі аспанды зерттеу құралдарын, обсерваторияларды салыстыр. Қандай айырмашылықты байқадың? Сергіту сәті
ЕБҚ Ұшу аппараттарының суретін сал және аттарын жаз. ЕҚБ Ғарыш әлемі сені несімен қызықтырады. Өз ойыңды айт Дәптермен жұмыс Суреттің көмегімен сөйлемдерді толықтырып жаз. 1.Арман Марсты зерттегісі келеді. 2.Қуаныш Сатурнды көргісі келеді. 3.Асқар мен Қуаныш ғарышқа зымыранмен ұшып барады. 4.Олар ғаламшарларды ғарыштық телескоппен зерттейді. Қазіргі ғарышты зерттеу құралдарын белгілейді. ҚЖ: ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 1-топ. «Суретшілер» – зымыранның суретін салады. 2-топ. «Мүсіншілер» – оны ермексаздан жасайды. 3-топ. «Оригами» – зымыранның үлкен үлгісін қағаздан жасайды. (Нұсқаулық беріп, қажетінше көмек көрсетіңіз.)
|
Өлең жолдарын хормен қайталайды Жұмбақтарды шешеді Телескоп туралы айтады Салыстыру жасайды Би билейді Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру
Дескриптор: Жұмбақтарды шеше алды Аспан денелері туралы біледі Дескриптор: Ғарышты зерттеуге арналған құралдарды анықтады Құралдарды сипаттап айтты
Дескриптор: Саыстыру жасай алды Ғарышты зерттеудің маңызын біледі
Тамаша! Сен мықтысың! Дескриптор: Оқушылар сөйлемдерді толықтырып жазды. Берілген суреттердің ішінен қазіргі таңда ғарышты зерттейтін құрылғыларды қызыл түспен қоршады. Дескриптор: 1-топ Зымыранның суретін салды. 2-топ Ермексаздан зымыранның мүсінін жасады. 3-топ Қағаздан зымыранның үлкен үлгісін жасады «СМС» әдісі |
Суреттер Жұмбақтың шешуі болатын суреттер «BILIMland» Телескоптың суреті
Бейнебаян https://www.you tube.com/watch?v=y crvrRqKUkA
Әуен Оқушы жұмысы Оқулық Суреттер Оқушы жұмыстары Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















