|
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Оқу мақсаттары: |
7.3.1.1 Газ,сұйық және қатты денелердің молекулалық құрылымы |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
Заттың қандай күйде болатынын ұғындыру . Заттың үш күйдегі негізгі қасиеттерін ажырату. Әр күйдегі молекулалардың қозғалысын түсіндіру. |
|
Сабақтың негізделген оқу мақсаты Бағалау критерийі |
Заттың қандай күйде болатынын ұғынады. Үш күйдің қасиеттерін ажырата алады. Әр күйдегі молекулалардың қозғалысын түсінеді. |
|
Тілдік мақсаттар |
Молекула,қатты ,сұйық,газ күйі |
|
Құндылықтарға баулу |
- Білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті.Денсаулық достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету,өмір бойы оқуға дайын болу. |
|
Пәнаралық байланыс |
География ,жаратылыстану |
Жоспар:
|
Сабақтың жоспарланған уақыт есебі әдіс тәсілдер |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
7 сынып оқулығыАтамұра АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: Психологиялық ахуал тудыру. 3 мин
|
1.Оқушылармен амандасу. 2.Ұйымдастыру 3. Оқушылар «Атомдар мен молекулалар» жаттығуын жасайды. 4.Оқушылар1,2,3 сандарымен топқа бөлінеді 1.топ: «Мұз» 2.топ: «Су» 3.топ: «Бу»
|
Оқушылар орнынан тұрып сәлемдеседі . Оқушылар шаттық шеңбер құрып бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар заттың күйлері бойынша топқа бөлінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу. |
«Сиқырлы сандық» тәсілі бойынша үй тапсырмасын сұрау.
|
Садықтын ішіндегі сұрақтарға әр топ мүшелерінен оқушылар шығып сұрақ алады.Сол сұраққа жауап береді және себебін айтады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Түсіну (15 мин) |
«Ой қозғау»
І топ ,ІІ топ,ІІІ топқа тапсырма Мұздың,судың,будың бір-бірінен ерекшелігі неде?
|
Әр топ кітаппен жұмыс жасайды өз ойларын айтады
|
https://www.youtube.com/watch?v=TISWVsXINFo
https://www.youtube.com/watch?v=A6QSoMInosI |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қолдану (5 мин) |
Ой-толғаныс Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар, С деңгейіндегі оқушылардың оқу әрекетін бақылау.
|
Сынып ішіндегі барлық оқушылардың деңгейлік тапсырманы орындауын қадағалау. Әсіресе мұғалімнің назарында А, В С деңгейіндегі оқушылардың оқу әрекетін бақылау |
Оқушылар деңгейлік тапсырманы орындайды.
|
Дидактикалық материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау |
Венн диаграммасы бойынша айырмашылықтарын ажырату «Мұз тобы» «Су тобы» «Бу тобы»
газ
газ
қатты сұйық қатты сұйық
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау |
Әр топ Семантикалық карта толтыру
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
7.3.1.2 Қатты денедегі қысым |
Оқушылар үйде өздерінің ойларын жаңа тақырып бойынша дәптерлеріне түсіріп келеді,тақырыпты оқып келеді.
|
Эксперименттік жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Жеке бағалау парақшасы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс : Сабақты бағалау кестесін ұсыну
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















