|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі |
|||||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Гендер және тіл |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.5.1.2 сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдану. 11.4.6.1 мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдана алады; мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жағдайлы волейбол» ойыны Мұғалім әділдік пен әділетсіздікті көрсететін жағдайларды айтады, сол арада дұрыс жауапқа бала допты қағып алады, бұрыс жауапқа қағып алмайды. Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Сұрақтар |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Әлеумет-социум, публика Зайырлы-светский, мудрый Ғана-только, лишь Айтылым Ойтаразы Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 1-тапсырма Айтылым Топтық жұмыс тапсырма. Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі. Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі Жазылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Жазылым 4-тапсырма Жеке жұмыс 5-тапсырма Оқылым Айтылым Жазылым Айтылым 6- тапсырма 9-тапсырма Айтылым 8-тапсырма Айтылым ЖАзылым 10-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Мінез- характер Кейіпкер-персонаж, герой Қорытынды-заключение Салқындық-хладнокровие Ерекшелік-особенность Айтылым
Айтылым Оқы. Мәтін бойынша сұрақ дайында. Айтылым Мәтінді қайтара оқыңыздар. Екі топқа бірігіңдер. Мәтін мазмұны бойынша қарама-қарсы пікір жазыңдар. Соның негізінде пікірталас ұйымдастырыңдар. Әр топ өз идеясының артықшылығын, қарсы топтың идеясының кемшілігін айтсын. Соңында екіжақты келісім жасалсын. Ол «Мүмкін» деген бөлікке жазылсын. Жазылым Ер адамдар мен әйел адамдардың гендерлік ерекшеліктерін диаграммаға түсір. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіздер. 1.Гендерлік зерттеулер қандай факторларды анықтайды? 2.Ер аадмдардың тұрмыста үстемдікке ие болуына не ықпал етті? 3.Ғылыми тәжірибелер нені анықтауға көмектесті? Жазылым Тыңдаған мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты кесте бойынша бөліп жаз.
Айтылым Мәтінді оқы. Тақырып қой. Мәтіннің негізгі идеясын анықта «Екіжақты күнделік»
Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, диалог құрыңдар. -Гендерлік айырмашылықтың алғашқы белгілері қай уақытта байқалады? Айтылым «Әйел адам мен ер адам тең бе?» деген тақырыпта пікірталас өткізіңдер. Жазылым Түсіндірме сөздікті не сайт пайдаланып, төмендегі сөздердің мағынасын анықта. Осы сөздерді үстеумен байланыстырып сөйлем құра. Үлгі: зіңгіттей жігіт- тепсе, темір үзетін, ірі, қол- аяғы балғадай жігіт. Жазылым Ойтаразы. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап бер. |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Талқылайды -Түсіндіреді
«Алма ағашы»
Дескриптор 4 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Қорытындылайды
«Қоқыс жәшігі»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ғаламтордан тың мәлімет, 7-тапсырма |
|
||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Рефлексия пирамидасы» тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гендер және тіл 11 сынып ҚМЖ
Гендер және тіл 11 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі |
|||||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Гендер және тіл |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.5.1.2 сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдану. 11.4.6.1 мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдана алады; мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жағдайлы волейбол» ойыны Мұғалім әділдік пен әділетсіздікті көрсететін жағдайларды айтады, сол арада дұрыс жауапқа бала допты қағып алады, бұрыс жауапқа қағып алмайды. Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Сұрақтар |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Әлеумет-социум, публика Зайырлы-светский, мудрый Ғана-только, лишь Айтылым Ойтаразы Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 1-тапсырма Айтылым Топтық жұмыс тапсырма. Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі. Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі Жазылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс Тыңдалым Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Жазылым 4-тапсырма Жеке жұмыс 5-тапсырма Оқылым Айтылым Жазылым Айтылым 6- тапсырма 9-тапсырма Айтылым 8-тапсырма Айтылым ЖАзылым 10-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Мінез- характер Кейіпкер-персонаж, герой Қорытынды-заключение Салқындық-хладнокровие Ерекшелік-особенность Айтылым
Айтылым Оқы. Мәтін бойынша сұрақ дайында. Айтылым Мәтінді қайтара оқыңыздар. Екі топқа бірігіңдер. Мәтін мазмұны бойынша қарама-қарсы пікір жазыңдар. Соның негізінде пікірталас ұйымдастырыңдар. Әр топ өз идеясының артықшылығын, қарсы топтың идеясының кемшілігін айтсын. Соңында екіжақты келісім жасалсын. Ол «Мүмкін» деген бөлікке жазылсын. Жазылым Ер адамдар мен әйел адамдардың гендерлік ерекшеліктерін диаграммаға түсір. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріңіздер. 1.Гендерлік зерттеулер қандай факторларды анықтайды? 2.Ер аадмдардың тұрмыста үстемдікке ие болуына не ықпал етті? 3.Ғылыми тәжірибелер нені анықтауға көмектесті? Жазылым Тыңдаған мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты кесте бойынша бөліп жаз.
Айтылым Мәтінді оқы. Тақырып қой. Мәтіннің негізгі идеясын анықта «Екіжақты күнделік»
Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, диалог құрыңдар. -Гендерлік айырмашылықтың алғашқы белгілері қай уақытта байқалады? Айтылым «Әйел адам мен ер адам тең бе?» деген тақырыпта пікірталас өткізіңдер. Жазылым Түсіндірме сөздікті не сайт пайдаланып, төмендегі сөздердің мағынасын анықта. Осы сөздерді үстеумен байланыстырып сөйлем құра. Үлгі: зіңгіттей жігіт- тепсе, темір үзетін, ірі, қол- аяғы балғадай жігіт. Жазылым Ойтаразы. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап бер. |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Талқылайды -Түсіндіреді
«Алма ағашы»
Дескриптор 4 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Қорытындылайды
«Қоқыс жәшігі»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ғаламтордан тың мәлімет, 7-тапсырма |
|
||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Рефлексия пирамидасы» тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















