|
Пәні: Қазақ тілі Бөлім:Биотехнология және гендік инженерия келешегі |
|||||
|
Сынып: 9 Сабақ тақырыбы: Гендік инженерия және гендік модификацияланған өнімдер |
Мектеп: Бірлестік орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалім :Бельгибаева Алмагуль Султановна
|
||||
|
|
Қатысқандар саны: 10 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||
|
|||||
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 минут
|
«QR» әдісі арқылы топқа бөлу
"Суреттер сөйлейді" әдісі арқылы тақырыпты ашу |
QR әдісі арқылы топқа бөлінеді. |
ҚБ: «Қошемет сөздер» әдісі |
Телефон |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут 2 мин
8 мин
10 мин
10 мин
Сабақтың аяғы 5 минут |
Үй тапсырмасы тексеру: «Болжау» әдісі 1.Биологиялық организмдердің қатысуымен жүретін адамның мақсатына сай өзгерту үдерісін ...... 2."Биотехнология" деген терминді алғаш рет 1917 жылы.... 3. Қазіргі биотехнологияның басты мақсаты................... 4. Ата-әжелеріміз ежелден микроорганизмдерді ................ 5. Қазіргі биотехнологияның мынадай негізгі бағыттары бар.................: 6. Генетика ғылымдарының жетістіктерінің нәтижесінде.............. 7. Биотехнологияның биологиялық әдістерін............ 8. Биотехнология тағы бір шешетін мәселесі-- ............ 9. Үндістанда, Қытайда, Филиппинде үйлерді жылытуға және тамақ дайындауда пайдаланады.......... 10. Биогаз алу үшін..................
1-тапсырма («А»-білу, түсіну деңгейі) 1- топ "Көз жүгіртіп оқу " әдісі арқылы мәтін мазмұнын меңгеру 2 -топ Карточкадағы терминдер Берілген сөздердің мағынасын ашады. Ген - ....... ( ДНҚ молекуласындағы нәруыз молекуласы туралы ақпаратты таситын ДНҚ тізбегі). Генетика-....... (ағзалардың тұқым қуалаушылығы мен өзгергішітігі туралы ғылым… 3-топ Зерттеп оқу (мәтіннің астарлы ойын анықтайды, ғаламдық мәселемен байланыстырады)
Бағалау критерийлері 1.Мәтіннің мазмұнын түсініп оку. 2.ГМО-ның пайдасы мен зиянын ажырату 3.Терминдердің мәнін ашу. 4.Мәтіннің астарлы ойын анықтау.
Дискриптор: 1.Мазмұнын түсініп оқиды. 2.ГМО-ның пайдасы мен зиянын ажыратады. 3."Зерттеп оқу" әдісі арқылы мәтіннің астарлы ойын анықтап,ғаламдық мәселемен байланыстырады.
Топ басшысының бағалау Бағалау парағы арқылы 2 тапсырма Жеке жүмыс "Т кестесі" әдісі арқылы мәтіндегі сөйлемдерден аралас құрмалас сөйлем жасау.
Қорытынды: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі Мен үшін құнды болған ақпарат.
Үй жұмысы: 78-бет. 5-тапсырма |
Оқушылар сөйлемді жалғастырып, аяқтайды
Мәтіннің мазмұнын меңгереді.
Сөздіктен берілген терминдерді тауып, мағынасын анықтайды.
Сілтемемен ғаламтордан мәтінді табады және берілген оқу стратегиясын таңдап, қолданып оқиды.
Берілген мәтіннің астарлы ойын анықтап, ғаламдық мәселемен байланыстырады. |
Қ/Б: «Қол шапалақ» әдісі
Қ/Б: рефлексия (өзін-өзі бағалау)
Қ/Б: кері байланыс (жұптар бірін - бірі бағалайды)
Қ/Б: топтық бағалау (топтар бірін- бірі бағалайды)
|
слайд
Терминдер сөздігі ұялы телефоннан
«https://kk.wikipedia.org/wiki»
слайд
Қазақ тілі 9-сынып. М.МамаеваЖ.Мұқашова Алматы: Мектеп-2019ж 78-бет
.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Гендік инженерия және гендік модификацияланған өнімдер
|
Пәні: Қазақ тілі Бөлім:Биотехнология және гендік инженерия келешегі |
|||||
|
Сынып: 9 Сабақ тақырыбы: Гендік инженерия және гендік модификацияланған өнімдер |
Мектеп: Бірлестік орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалім :Бельгибаева Алмагуль Султановна
|
||||
|
|
Қатысқандар саны: 10 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу; |
||||
|
Сабақ мақсаты |
|
||||
|
|||||
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 1 минут
|
«QR» әдісі арқылы топқа бөлу
"Суреттер сөйлейді" әдісі арқылы тақырыпты ашу |
QR әдісі арқылы топқа бөлінеді. |
ҚБ: «Қошемет сөздер» әдісі |
Телефон |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут 2 мин
8 мин
10 мин
10 мин
Сабақтың аяғы 5 минут |
Үй тапсырмасы тексеру: «Болжау» әдісі 1.Биологиялық организмдердің қатысуымен жүретін адамның мақсатына сай өзгерту үдерісін ...... 2."Биотехнология" деген терминді алғаш рет 1917 жылы.... 3. Қазіргі биотехнологияның басты мақсаты................... 4. Ата-әжелеріміз ежелден микроорганизмдерді ................ 5. Қазіргі биотехнологияның мынадай негізгі бағыттары бар.................: 6. Генетика ғылымдарының жетістіктерінің нәтижесінде.............. 7. Биотехнологияның биологиялық әдістерін............ 8. Биотехнология тағы бір шешетін мәселесі-- ............ 9. Үндістанда, Қытайда, Филиппинде үйлерді жылытуға және тамақ дайындауда пайдаланады.......... 10. Биогаз алу үшін..................
1-тапсырма («А»-білу, түсіну деңгейі) 1- топ "Көз жүгіртіп оқу " әдісі арқылы мәтін мазмұнын меңгеру 2 -топ Карточкадағы терминдер Берілген сөздердің мағынасын ашады. Ген - ....... ( ДНҚ молекуласындағы нәруыз молекуласы туралы ақпаратты таситын ДНҚ тізбегі). Генетика-....... (ағзалардың тұқым қуалаушылығы мен өзгергішітігі туралы ғылым… 3-топ Зерттеп оқу (мәтіннің астарлы ойын анықтайды, ғаламдық мәселемен байланыстырады)
Бағалау критерийлері 1.Мәтіннің мазмұнын түсініп оку. 2.ГМО-ның пайдасы мен зиянын ажырату 3.Терминдердің мәнін ашу. 4.Мәтіннің астарлы ойын анықтау.
Дискриптор: 1.Мазмұнын түсініп оқиды. 2.ГМО-ның пайдасы мен зиянын ажыратады. 3."Зерттеп оқу" әдісі арқылы мәтіннің астарлы ойын анықтап,ғаламдық мәселемен байланыстырады.
Топ басшысының бағалау Бағалау парағы арқылы 2 тапсырма Жеке жүмыс "Т кестесі" әдісі арқылы мәтіндегі сөйлемдерден аралас құрмалас сөйлем жасау.
Қорытынды: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі Мен үшін құнды болған ақпарат.
Үй жұмысы: 78-бет. 5-тапсырма |
Оқушылар сөйлемді жалғастырып, аяқтайды
Мәтіннің мазмұнын меңгереді.
Сөздіктен берілген терминдерді тауып, мағынасын анықтайды.
Сілтемемен ғаламтордан мәтінді табады және берілген оқу стратегиясын таңдап, қолданып оқиды.
Берілген мәтіннің астарлы ойын анықтап, ғаламдық мәселемен байланыстырады. |
Қ/Б: «Қол шапалақ» әдісі
Қ/Б: рефлексия (өзін-өзі бағалау)
Қ/Б: кері байланыс (жұптар бірін - бірі бағалайды)
Қ/Б: топтық бағалау (топтар бірін- бірі бағалайды)
|
слайд
Терминдер сөздігі ұялы телефоннан
«https://kk.wikipedia.org/wiki»
слайд
Қазақ тілі 9-сынып. М.МамаеваЖ.Мұқашова Алматы: Мектеп-2019ж 78-бет
.
|
|
шағым қалдыра аласыз


