|
Бөлім: |
2. Картография және географиялық деректер базасы |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нурыева Ж |
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 7А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық номенклатура, географиялық деректерді ұйымдастыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.2.1.2-географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді 7.2.2.1-географиялық нысандарды топтастырып кесте түрінде көрсетеді |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Географиялық номенклатураны біледі Картадан номенклатура бойынша нысандарды көрсетеді Дүниежүзінің физикалық картасын пайдалана отырып кестеге топтастырады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 3минут. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. «Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлу. «График», «Түсіндіргіш мәтін», «Фотосуреттің» суреттерін құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. Бұл атаулардың тақырыпқа қатысы бар, жоғы анықталады. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. |
1.Презентация |
|||
|
2.Жаңа тақырыпқа кіріспе: 5мин. |
2.Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын таныстырады.Оқушыларға тақырыптың кіріспе өзекті білімдерімен таныстырады https://learningapps.org/watch?v=pf6rpnwja22
|
Оқушылар Мұғалімді тыңдайды, жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен танысады. Тақырыптың негізгі кіріспе білімімен таныса отырып сәйкестендіру Learning apps бағдарламасы арқылы интерактивті тапсырманы орындайды |
Топ мүшесін сайлап, бағалау парағына әр тапсырма сайын балл қойып отыру Дескриптор: Платформамен жұмыс жасап берілген тапсырманы орындайды Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
2.Интербелсенді тақта,слайд Learning apps |
||
|
3.Ортасы. 24минут. Орындау . |
1-тапсырма. «Түртіп алу» әдісі Атласты және мәтінді пайдалана отырып, «тақырыптық карта» терминінің анықтамасын жазып шығу. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, пікірлес» интербелсенді тәсіл. А)Тақырыптық карталардың бірін жұптарыңызбен таңдай отырып, оқулықтағы суреттердің көмегін пайдаланып, қосымша сипаттағы элементтермен толықтырыңыздар. Ә) Берілген архитектуралық ескерткіштердің суреттерін Қазақстанның саяси картасын пайдалана отырып, табылған аймақтарына қарай орналастырыңыздар. 3 тапсырма Топтық жұмыс 1-топ. 1. a.Кесте анықтамасын; b.Кестені құрастыру кезіндегі жалпы ережелерін; c.Көлдерге байланысты ақпараттарды кестеде топтастырып түсіндіріңіздер. 2-топ. 1.а.Географиялық деректер қоры анықтамасын; b.Дүниежүзідегі ірі түбектер тізбесін және физикалық картаны пайдаланып кестеге жинақталған формада түбектердің географиялық орнын, онда орналасқан елдерді атаңыздар. 3-топ. 1. Берілген ақпарат негізінде дүниежүзідегі ірі шығанақтар және ірі аралдар тізбесін және физикалық картаны пайдаланып кестеге жинақталған формада таныстырыңыздар. |
Тақырыптық карталарды ашып, картада қандай шартты белгілер сипатталғанын анықтайды Топ тапсырмаларды (оқулық мәтінін, ғаламторды, презентациядағы деректерді қолданып)дескрипторді қолдана отырып орындайды.Жұмыстарымен таныстырады. |
Дескриптор: 1. тақырыптық карталарды топқа бөледі 2.карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, «тақырыптық карта» терминінің анықтамасын құрастырып,жазады Әр дұрыс жауапқа 2 б
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Дескриптор:
әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор.Слайд. Дүниежүзінің физикалық картасы |
||
|
4.Қорытындылау:Жеке жұмыс:5 |
4.Жеке жұмыс: 1-d,2-c,3-a,4-1-В;2-А;3-D;4-C; 5-1-D;2-В;3-А;4-С; 6-d,e,g. 7-c,g. 8. 1-В,2-D,3-E,4-F, 5-C,6-A. 9.d. |
4.Google classroom арқылы қорытынды тест сұрақтарына жауап береді. |
|
4.Жеке жұмыс парақтары Googleclassroom |
||
|
5.Сабақтың соңы:3минут |
5.Оқу мақсатын ашып кері байланыс жасау Жобаны аяқтау |
5.Оқу мақсатына жеткенін анықтайды |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Географиялық номенклатура, географиялық деректерді ұйымдастыру
Географиялық номенклатура, географиялық деректерді ұйымдастыру
|
Бөлім: |
2. Картография және географиялық деректер базасы |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нурыева Ж |
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 7А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Географиялық номенклатура, географиялық деректерді ұйымдастыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.2.1.2-географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді 7.2.2.1-географиялық нысандарды топтастырып кесте түрінде көрсетеді |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Географиялық номенклатураны біледі Картадан номенклатура бойынша нысандарды көрсетеді Дүниежүзінің физикалық картасын пайдалана отырып кестеге топтастырады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 3минут. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. «Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлу. «График», «Түсіндіргіш мәтін», «Фотосуреттің» суреттерін құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. Бұл атаулардың тақырыпқа қатысы бар, жоғы анықталады. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. |
1.Презентация |
|||
|
2.Жаңа тақырыпқа кіріспе: 5мин. |
2.Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын таныстырады.Оқушыларға тақырыптың кіріспе өзекті білімдерімен таныстырады https://learningapps.org/watch?v=pf6rpnwja22
|
Оқушылар Мұғалімді тыңдайды, жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен танысады. Тақырыптың негізгі кіріспе білімімен таныса отырып сәйкестендіру Learning apps бағдарламасы арқылы интерактивті тапсырманы орындайды |
Топ мүшесін сайлап, бағалау парағына әр тапсырма сайын балл қойып отыру Дескриптор: Платформамен жұмыс жасап берілген тапсырманы орындайды Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
2.Интербелсенді тақта,слайд Learning apps |
||
|
3.Ортасы. 24минут. Орындау . |
1-тапсырма. «Түртіп алу» әдісі Атласты және мәтінді пайдалана отырып, «тақырыптық карта» терминінің анықтамасын жазып шығу. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, пікірлес» интербелсенді тәсіл. А)Тақырыптық карталардың бірін жұптарыңызбен таңдай отырып, оқулықтағы суреттердің көмегін пайдаланып, қосымша сипаттағы элементтермен толықтырыңыздар. Ә) Берілген архитектуралық ескерткіштердің суреттерін Қазақстанның саяси картасын пайдалана отырып, табылған аймақтарына қарай орналастырыңыздар. 3 тапсырма Топтық жұмыс 1-топ. 1. a.Кесте анықтамасын; b.Кестені құрастыру кезіндегі жалпы ережелерін; c.Көлдерге байланысты ақпараттарды кестеде топтастырып түсіндіріңіздер. 2-топ. 1.а.Географиялық деректер қоры анықтамасын; b.Дүниежүзідегі ірі түбектер тізбесін және физикалық картаны пайдаланып кестеге жинақталған формада түбектердің географиялық орнын, онда орналасқан елдерді атаңыздар. 3-топ. 1. Берілген ақпарат негізінде дүниежүзідегі ірі шығанақтар және ірі аралдар тізбесін және физикалық картаны пайдаланып кестеге жинақталған формада таныстырыңыздар. |
Тақырыптық карталарды ашып, картада қандай шартты белгілер сипатталғанын анықтайды Топ тапсырмаларды (оқулық мәтінін, ғаламторды, презентациядағы деректерді қолданып)дескрипторді қолдана отырып орындайды.Жұмыстарымен таныстырады. |
Дескриптор: 1. тақырыптық карталарды топқа бөледі 2.карталарды сипаттайтын қосымша элементтерді қолдана отырып, «тақырыптық карта» терминінің анықтамасын құрастырып,жазады Әр дұрыс жауапқа 2 б
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Дескриптор:
әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор.Слайд. Дүниежүзінің физикалық картасы |
||
|
4.Қорытындылау:Жеке жұмыс:5 |
4.Жеке жұмыс: 1-d,2-c,3-a,4-1-В;2-А;3-D;4-C; 5-1-D;2-В;3-А;4-С; 6-d,e,g. 7-c,g. 8. 1-В,2-D,3-E,4-F, 5-C,6-A. 9.d. |
4.Google classroom арқылы қорытынды тест сұрақтарына жауап береді. |
|
4.Жеке жұмыс парақтары Googleclassroom |
||
|
5.Сабақтың соңы:3минут |
5.Оқу мақсатын ашып кері байланыс жасау Жобаны аяқтау |
5.Оқу мақсатына жеткенін анықтайды |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














