Бекітемін: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №8
Сабақтың тақырыбы: Мәтін есептерді шығару.
|
Бөлім: |
Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтін есептерді шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.20 координаталармен берілген қарапайым есептерді шығару ; |
|
Сабақтың мақсаты: |
координаталармен берілген қарапайым есептерді шығаруды үйренеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
ҚБ: "Екі жұлдыз бір тілек" әдісі сыныптастарды бағалау үрдісінде оқушылардан екі жұлдыз бір тілек айту сұралады. (Ж) 3 тапсырма: «Семантикалық карта» әдісі бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып , жұппен талдайды, тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға бағытталады. |
Оқушылар координаталық жазықтықта кесіндінің орналасуына қарай орта координаталар туралы ойларын кестедегі сызбаны салыстыра отырып жазады. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.тация ьтация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар координаталық жазықтықта кесіндінің орналасуына қарай орта координаталар туралы ойларын кестедегі сызбаны салыстыра отырып жазады. 1-3 жұпқа №1.
№2. АВС үшбұрышының төбелері A(2;-6) B(4;2) C(0;-4)нүктелерімен берілген. Үшбұрыштың орта сызығы арқылы өтетін және АС қабырғасына параллель түзудің теңдеуін жазыңыз 2-4 жұпқа №1.
№2. АВС үшбұрышының РК орта сызығы АВ қабырғасына параллель және P(2;3) K(-1;2) C(0;0). АВ қабырғасы арқылы өтетін түзудің теңдеуін жазыңыз. Топтық жұмыс Оқушылар кесінді ортасы координаталары формуласын қолдана отыра 2- топқа бөлінеді. 1-топқа 1) A(3;2) B(5;4) 2) A(3;1) B(5;5) 3) A(2;3) B(6;3) 4) A(-1;3) B(9;3) |
2-топқа 1) A(-3;5) B(7;3) 2) A(5;8) B(-1;0) 3) A(4;4) B(0;4) 4) A(3;5) B(3;3) 5) A(-2;2) B(6;6)
Оқулықпен жұмыс. |
-координаталық жазықтықтағы орналасқан кесінділерді салыстырады; -Ох осіндегі нүктелер координаталарының орналасуын анықтайды; -теңсіздіктер мен теңдікті сызбадағы кесінділермен байланыстырады; -ортақ тұжырымға келеді. Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
Оқулық |
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлексия - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
«Плюс» - оң
әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жаза
алады; «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “
түсініксіз болып тұр ”
деген ойларын жазады. «Қызықты» - деген бағанға өздеріне не
қызықты болды
немесе жайында көбірек білгісі келетінін сұрақ түрінде де
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Геометрия ҚМЖ
Геометрия ҚМЖ
Бекітемін: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №8
Сабақтың тақырыбы: Мәтін есептерді шығару.
|
Бөлім: |
Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтін есептерді шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.20 координаталармен берілген қарапайым есептерді шығару ; |
|
Сабақтың мақсаты: |
координаталармен берілген қарапайым есептерді шығаруды үйренеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
ҚБ: "Екі жұлдыз бір тілек" әдісі сыныптастарды бағалау үрдісінде оқушылардан екі жұлдыз бір тілек айту сұралады. (Ж) 3 тапсырма: «Семантикалық карта» әдісі бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып , жұппен талдайды, тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға бағытталады. |
Оқушылар координаталық жазықтықта кесіндінің орналасуына қарай орта координаталар туралы ойларын кестедегі сызбаны салыстыра отырып жазады. |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.тация ьтация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар координаталық жазықтықта кесіндінің орналасуына қарай орта координаталар туралы ойларын кестедегі сызбаны салыстыра отырып жазады. 1-3 жұпқа №1.
№2. АВС үшбұрышының төбелері A(2;-6) B(4;2) C(0;-4)нүктелерімен берілген. Үшбұрыштың орта сызығы арқылы өтетін және АС қабырғасына параллель түзудің теңдеуін жазыңыз 2-4 жұпқа №1.
№2. АВС үшбұрышының РК орта сызығы АВ қабырғасына параллель және P(2;3) K(-1;2) C(0;0). АВ қабырғасы арқылы өтетін түзудің теңдеуін жазыңыз. Топтық жұмыс Оқушылар кесінді ортасы координаталары формуласын қолдана отыра 2- топқа бөлінеді. 1-топқа 1) A(3;2) B(5;4) 2) A(3;1) B(5;5) 3) A(2;3) B(6;3) 4) A(-1;3) B(9;3) |
2-топқа 1) A(-3;5) B(7;3) 2) A(5;8) B(-1;0) 3) A(4;4) B(0;4) 4) A(3;5) B(3;3) 5) A(-2;2) B(6;6)
Оқулықпен жұмыс. |
-координаталық жазықтықтағы орналасқан кесінділерді салыстырады; -Ох осіндегі нүктелер координаталарының орналасуын анықтайды; -теңсіздіктер мен теңдікті сызбадағы кесінділермен байланыстырады; -ортақ тұжырымға келеді. Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд.
Оқулық |
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлексия - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
«Плюс» - оң
әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жаза
алады; «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “
түсініксіз болып тұр ”
деген ойларын жазады. «Қызықты» - деген бағанға өздеріне не
қызықты болды
немесе жайында көбірек білгісі келетінін сұрақ түрінде де
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
шағым қалдыра аласыз
















