Сабақтың
басы
15 минут
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды
қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық
киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен
таныстыру.
|
Оқушылардың қатарда түзу тұруың
қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың
сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу
жаттығуларын ережеге сай орындалуын
қадағалау.

|
Қауіпсіздік ережелерінің
журналы. Ысқырық, секундомер, секундомерлер, конустар, хаттамалар,
бор.
https://www.youtube.com/watch?v=2UF1HKhmXyg
https://www.youtube.com/watch?v=7POHdH5QQWA
|
Сабақтың
ортасы
25 минут
|
Гимнастикалық жаттығулар
топтамасы техникасын орындаңыз және болуы
мүмкін қауіп-қатерлерді анықтаңыз.
Дескриптор Білім
алушы
− жаттығулардың реттілігін
анықтайды
-
қиындықтар мен тәуекелдерді
еңсереді
-жұптық жаттығулардың дағдысын
дамытады; жаттығуларды реттілікпен,
белсенді орындайды
|
Оқушыларды үш топқа
бөлу.
1-топ гимнастикалық төсеніште
алға, артқа домалау жаттығуын жаймен реттілігімен,бірнеше рет
қайталайды

2-топ гимнастикалық төсеніште
көпір жасау(мостик) жаттығуын жаймен реттілігімен,бірнеше қайтара
жасайды. Жаттығуды жасап машықтанып болған соң, келесі төсеніште
келесі жаттығуды орындайды..


3-топ гимнастикалық төсеніште,
жауырынға тұру жаттығуын жаймен және кезектесіп бірнеше рет
қайталап жасайды. Жаттығуға машықтанып болғасын,келесі төсеніште
келесі жаттығуды орындайды.

Топтардың ішінде жаттығуларды
толық аяқтағанда, арнайы сызықтың бойында тепе-теңдік жаттығуын
жасайды. Қарлығаш бейнесін жасау және тбесіне кітап қойып сызықтың
бойымен түсіріп алмай тепе-теңдікті сақтап
жүру.

Оқушыларды 2-топқа бөліп,осы
жасалған жаттығудың элементін алып екі топты жарыстыру. Төселген
төсеніште аунап түсіп, тұрып кедергілер арасымен жүгіріп барып
арнайы белгіні айналып қайта келу.

|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Сабақты
қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты
меңгеру деңгейін анықтау.
Сипаттама: Оқушылар өз
беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен
тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды,
оқушылар ауызша жауап береді.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап
арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр
оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен
үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған
немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік
нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы
мұғалім сұрағына жауап береді.
Бағалау: Мұғалім оқушыларына
өзіндік және бірін бірі бағалау арқылы білім
бекітеді.
|